Ar tikrai tai jūsų svajonės?

Labai svarbu užduoti sau klausimą: ar šis siekis tikrai mano, o gal atklydo iš šalies, iš vaikystės, iš draugų, tėvų, reklamos?

Ar tikrai tai būtent tas dalykas, kurio noriu aš?

Ar tikrai tai būtent mano svajonė, ar tikrai, jai išsipildžius, džiaugsiuosi rezultatais ir nepasigailėsiu dėl veltui iššvaistyto laiko? Įsivaizduokite, kad svajonė jau išsipildė ir pabandykite suprasti, ką jaučiate. Pasitenkinimą?

O gal nusivylimą ir apatiją?

Neeikvokite gyvenimo svetimiems, visuotinai priimtiems, standartiniams norams. Nešvaistykite savęs tam, dėl ko paskui gailėsitės. Prieš pasišvęsdami kokiai nors veiklai, svajonei – pagalvokite. Dar kartą pagalvokite. Ir iš naujo gerai pagalvokite, ar jūs tikrai to norite.

Įsigilinkite į save, užduokite sau klausimus, kurie padės giliau save pažinti. Svarbiausia – ne tik atsakyti, bet ir užfiksuoti savo sprendimą, savo atsakymus į klausimus.

  • Ar šie norai ir poreikiai yra mano, o gal tai kitų žmonių svajonės?
  • Jeigu taip, ko norėčiau aš pats? Kokie mano norai, kokios svajonės?
  • Ar tikrai noriu šito būsto, šito automobilio? Galbūt aš visai nenoriu šios mašinos, apie kurią atseit svajoju, ir nenoriu rytoj važiuoti į jokį vakarėlį? Galbūt vietoje to norėčiau pasikapstysi ramiai savo gyvenime, išsiaiškinti, kodėl taip gyvenu ir ką galiu nuveikti, kad pakeisčiau situaciją?
  • Ar noriu dirbti tai, ką šiuo metu dirbu, o jeigu ne, ko norėčiau ir ką dėl to reikėtų padaryti?

Galvokite. Uždavinėkite sau klausimus ir fiksuokite atsakymus. Su niekuo nesitarkite. Jūs dabar permąstote savo gyvenimą, dėl to tik jūs pats žinote atsakymus į savo klausimus.

Kažkas kitas, netgi nuoširdžiai linkėdamas gero, vis tiek nesugebės teisingai atsakyti.

Fiksuokite sprendimus ir vis iš naujo prie jų sugrįžkite. Tai leis išsaugoti pasitikėjimą savimi, kelyje link tikrojo, o ne iš šalies primesto tikslo. Kartais sutinkame nuskriausti save ir padaryti kitų labui tai, kas visiškai prieštarauja mūsų principams. Paskui dėl to karčiai apgailestaujame. O kai užsifiksuojame, užsirašome, ko norisi, kai galvoje turime susidarę stabilų savo tikslo vaizdinį, svetimos nuomonės jau nebeišmuš iš vėžių ir nebesukels nei baimės, nei abejonių savimi.

Aiškus formulavimas, užrašai, nuolat permąstomi sprendimai padės išsaugoti jėgas ir pasitikėjimą savimi. Jeigu suvokėte, kad bendravimas su konkrečiais žmonėmis neduoda jokios naudos jūsų tolimesniam tobulėjimui, jei priėmėte tokį sprendimą ir jį užfiksavote, šitaip įgysite pasitikėjimo savimi ir savo gyvenimiška pozicija. Netrukus suprasite, kad siekti savo tikslų ir įgyvendinti savo svajones – kur kas geriau, įdomiau ir teisingiau negu sekti kitų žmonių patarimais ir nurodymais.

Kuo giliau ir aiškiau save suprasite, tuo būsite ramesnis ir labiau pasitikintis, tuo mažiau liks noro kažkam kažką įrodinėti, ginčytis, įpiršti savo nuomonę. Visa būtis užsipildys mintimis apie laimę, savirealizaciją, sveikatą, klestėjimą, džiaugsmą ir pasisekimą. Ir kitų žmonių nuomonės daugiau nebegalės įtakoti jūsų sprendimų bei savivertės. Nuo šiol ramiai, tikslingai eisite savo keliu, tuo pat metu gerbdami kitų žmonių sprendimus, kuriuos jie priima savuose gyvenimuose.

.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *