Kodėl likimas susiklosto būtent taip, o ne kitaip

Į klausimą „Kaip reikalai?” mes automatiškai atsakome „Viskas puiku”. Jūs tikrai absoliučiai patenkintas savo gyvenimu? Tada negaiškite laiko, ir neskaitykite toliau.

Visiems kitiems, kurie nori išsiaiškinti „kas ir kaip” – skiriamas šis negudrus testas.

Į kiekvieną pateikiamą teiginį reikia per pirmas tris sekundes (vos tik perskaitėte) sąžiningai atsakyti tiktai „taip” arba „ne” – pirmą variantą, kuris šaus į galvą.

Taigi. Teiginiai.

Pirmas. Su manimi viskas gerai. Savivertė 100% iš 100% visose gyvenimo sferose. Jei kažkas nesigauna, aš tiesiog siekiu tikslo kitais būdais. Turiu mylimą ir mylintį žmogų savo gyvenime. Galbūt jau ir šeimą.

Antras. Su kitais viskas gerai. Neturiu priešų, kadangi suprantu, jog šie žmonės motyvuoja mane vystytis ir tobulėti.

Trečias. Su pasauliu viskas gerai. Tai nuostabi vieta, pati savaime esanti džiaugsmo šaltiniu. Pasiekimai ir materialios vertybės – puiku, tačiau ne mažiau pasitenkinimo man teikia ir tiesiog grynas oras, saulės šiluma ir puodelis kavos.

Rezultatų iššifravimas:

Pirmas teiginys. Jeigu atsakymas – „ne”, greičiausiai šiame pasaulyje jaučiatės mažiau sėkmingas ir laimingas nei kiti. Esate labai savikritiškas, nepriimate pats savęs. Logikos požiūriu tai protinga, bet iš tikrųjų nuolatinė kritika ir savęs ribojimas bei atstūmimas neleidžia svarbiausio – priimti savęs. Ir jeigu mes kažko nepriimame, reiškia to ir neturime, o pakeisti, ko neturi, paprasčiausiai neįmanoma.

Reaguoti į bet kokias problemas tokiems žmonėms – savižudybė. Ir visai nebūtinai tiesiogine prasme. Kur kas dažniau tai nesąmoninga savižudybė. Pavyzdžiui, sutinkame netinkamus vyriškius, taip ir nesukuriame šeimų ir nutraukiame savo giminės giją. Arba nuolat save kaltiname, priėmę iššūkį: „Viena iš priežasčių slypi manyje, reiškia, šią priežastį galima pataisyti ir šitaip išspręsti problemą”.

Antras teiginys. Jeigu atsakymas – „ne”, matomai santykiai su kitais jums klostosi ne itin sėkmingai. Jums paprasčiausiai nekomfortiška gyventi tarp žmonių. Todėl, kad kiti pernelyg netobuli, silpni ar tiesiog erzina.

Žmogus, kurio gyvenimiška pozicija pagrįsta teiginiu, jog su kitais ne viskas gerai, jaučia nuolatinį nerimą, jaučia riziką patirti nesėkmes ir t.t.

Tokio žmogaus reakcija į problemas – žudymas: santykių, nuotaikos, nuosavos ateities – per nepasitikėjimo, pavydo ar atviro priešiškumo aplinkiniams žmonėms atmosferą.

Trečias teiginys. Atsakymas „ne” reiškia visišką bejėgiškumą, beviltiškumą, žmogus nelaukia nieko pozityvaus iš ateities. Kadangi „pasaulyje ne viskas gerai” – tai gyvenimas pavirsta tiesiog spektakliu, kurį parašė kažkoks idiotas, ir kuriame mes dėl kažkokių priežasčių priversti vaidinti.

Reakcija į gyvenimiškas problemas šiuo atveju – beprotybė. Tokie žmonės gyvena gyvenimą, kuriame visiškai nėra sėkmės ir laimės. Jie arba bando pasiekti sėkmę nesibaigiančiame kare pagal džiunglių įstatymus ir praranda laimę. Arba besivaikydami laimės, prisirenka krūvą kreditų, pristeigia abejotinų įmonių ir pan. Kas galiausiai atveda prie išvados, jog šis pasaulis – beprotnamis

Šie baziniai požiūriai į save, kitus ir pasaulį susiformuoja dar iki pusantrų metų amžiaus, kaip reakcija į gimimą (kai praleidi devynis mėnesius tamsoje ir nesvarume, o paskui staiga susiduri su milžinišku nepažįstamu pasauliu), į santykius su motina, nujunkymą nuo žindymo – visa tai daro lemiamą įtaką gyvenimiško scenarijaus pasirinkimui. Neretai tai tampa tokia stipria trauma vaikui, kad ji paprasčiausiai užsimiršta, užsiblokuoja kaip pernelyg skausminga vaikiškai psichikai. Gaunasi, kad net neprisimindamas ir nesuprasdamas pirminės priežasties, žmogus priverstas statytis savo gyvenimo pastatą ant šių trijų bazinių pozicijų pamatų.

Tokiu būdu dar nesulaukęs pusantrų metų amžiaus, žmogus jau turi pagrindinę savo likimo kryptį. Šiuolaikinės terapijos tikslas – ne šiaip tirti žmogaus nepatenkinantį likimą, bet ir keisti jį pagal principą „su manimi viskas gerai, su kitais viskas gerai, ir su pasauliu viskas gerai”. Tai vienintelis variantas suderinti gyvenime laimę ir efektyvumą. Nes reakcija į gyvenimiškas problemas tokiu atveju tampa nuostata: „aš pasikeisiu, kad pasiekčiau trokštamą tikslą”.

.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *