Jei prieš jus buvo panaudotas šantažas, net pats nekalčiausias, smulkiausias, beveik nepastebimas, nedelsdami nutraukite tokius santykius. Jei vis dar galima tai padaryti. Nes voratinklis jus galiausiai apnarplios ir spąstai užsitrenks. Šantažas santykiuose – tai vergovė, kuri tęsis visą gyvenimą. Arba baigsis grandioziniu ir purvinu konfliktu. Karu.
Vienas vyras susirašinėjo su moterimi. Tiksliau, ji jam rašė, o jis mandagiai atsakinėjo. Iš pradžių ji pakomentavo jo tekstą internete, paskui parašė asmeninę žinutę, paskui dar vieną… Geri žodžiai, paskui kalbėti apie save pradėjo, išliejo širdį. Jis mandagiai, trumpai, neperžengdamas ribų atsakinėjo.
Paskui ši ponia susidomėjo jo asmeniniu gyvenimu. Ėmė uždavinėti asmeniškus klausimus, į kuriuos jis taip pat delikačiai atsakydavo. Jau beveik oficialiai ir lakoniškai. Moteris pradėjo rašyti apie savo susidomėjimą juo; ji susirado visus jo puslapius internete, surinko visą įmanomą informaciją, pasidarė išvadas ir pareikalavo atsakymo. Ir dabar jau ji pykdavo ir įsižeisdavo, jei vyras žaibiškai neatsiųsdavo atsakymo.
Ji siuntinėjo kažkokias savo nuotraukas, pasakojo apie save, dalinosi savo nuomone. Ir svaidėsi užuominomis apie savo jausmus.
Ir rašinėjo dabar jau taip: „Tu esi atsakingas už tuos, kuriuos prisijaukinai! Vakar visą vakarą laukiau tavo atsakymo, dabar man skauda galvą ir neturiu jėgų! Man sunku dirbti. Dėl tavęs padariau klaidą reportaže!”
Štai kas yra šantažas. Toks mažas, iš pradžių netgi nepastebimas spaudimas žmogui. Lipnus prisisiurbimas. Kaltinimas kažkuo tokiu, už ką kitas asmuo nėra ir negali būti atsakingas.
O paskui ši ponia pradėjo bauginti, kad savo puslapyje labai negerai atsilieps apie kai kuriuos žmones, kurie įtraukia vargšes moteris į santykius, o paskui jas meta. O visą susirašinėjimą persiųs to vyro žmonai ir kolegoms. Nors visą tą susirašinėjimą sudarė jos atviri pliurpalai ir mandagūs, korektiški vyro atsakymai. Ir būtent ji jam siuntinėjo intymias nuotraukas, o ne atvirkščiai.
Mandagumas ir delikatumas gali mums pakenkti. Kartais mes paprasčiausiai pražiopsome tą šantažo momentą. Tuos užslėptus grąsinimus, kuriuos užmaskuotai išreiškia kitas asmuo. „Jei nepadarysi, ko noriu, tai aš padarysiu tą ir aną” ir „aš tai padariau dėl to, kad tu nepadarei, ko noriu!”
Iš pradžių spaudimas ir grėsmė yra visiškai menki. Beveik nepastebimi. Tačiau būtent šioje stadijoje ir reikia nutraukti bet kokį bendravimą. Jei neįmanoma nutraukti, pereikite prie formalių atsakymų.
Šantažuotojas puikiai supranta, kam gali būti daromas spaudimas, o kas jį pasiųs po velnių. Ir jis pasirenka malonius, įtaigai pasiduodančius, mandagius žmones, pageidautina tuos, kurie yra kuo nors nuo šantažuotojo priklausomi. Ir nekaltas susirašinėjimas internete ar vienas vienintelis susitikimas gali labai liūdnai baigtis.
Pajutę pirmąjį nemalonų pojūtį, nutraukite kontaktą. Jums nepasivaideno. Tai pirmosios lipnaus voratinklio gijos, kurias pajutote ant odos. Vėliau išsipainioti bus žymiai sunkiau. Kai kurios šantažo aukos vergauja šantažuotojui iki gyvos galvos ir atiduoda jam brangiausią, ką turi – savo gyvenimą…