Kodėl „klaidingi” sprendimai mums yra vertingi ir naudingi

Mums tenka rinktis ir spręsti kiekvieną dieną. Teisingas tas pasirinkimas, ar ne – kitas klausimas. Norime mes rinktis ar nenorime – irgi nesvarbu, kadangi pats gyvenimas verčia tai daryti.

O kai iškyla reikalas priimti svarbius sprendimus, mes apskritai galime patys save suėsti. Tikriname, pertikriname, dar kartą tikriname, konsultuojamės su draugais, vos ne būrėjų patarimo prašome – tačiau tai negarantuoja, kad nebus padaryta klaida. Dar daugiau – kuo daugiau informacijos surenkame, tuo greičiau joje pasiklystame ir dėl to negalime priimti teisingo sprendimo.

Negana to, jei mūsų ankstesnė savarankiškų sprendimų priėmimo patirtis buvo nesėkminga, esame tikri, kad mes jau pasmerkti būti nevykėliais.

Mums labai norisi, ir dar daugiau – mes netgi tikimės, kad pirmasis mūsų pasirinkimas bus pats sėkmingiausias. Kaip gerai, tiesa? Op! Ir viskas puikiai gavosi – iš pirmo karto…

Tačiau lygiai taip pat normalu tikėtis, kad pirmasis sprendimas bus neteisingas. Tai skaudu, tačiau tai – patirtis ir ji labai vertinga. Jeigu mums skauda, ​​vadinasi, mes augame!

Taigi, ką reikia žinoti apie mūsų taip vadinamus „neteisingus” sprendimus.

Kai vertinate savo praeities veiksmus, remdamiesi šios dienos patirtimi, ir manote, kad tada pasielgėte kvailai – puiku! Reiškia, jūs neabejotinai paūgėjote ir patobulėjote per tą laiką. Jei visą laiką gyvensite savotiškai „saugioje” zonoje, niekada negalėsi augti, nebus stimulo tobulėti. O ir „komforto zonos” sąvoka yra sąlygiška…

Kuo greičiau pradėsite mokytis iš savo klaidų, tuo greičiau pradėsite suprasti, kas yra teisinga, o kas ne. Geriausias būdas išmokti – imti daryti! Tai, ko gero, labiau skirta tėvams – nereikėtų stengtis saugoti vaikų nuo visų įmanomų bėdų.

Nobelio fizikos premijos laureato Nielso Bohro žodžiais tariant, „ekspertas yra žmogus, padaręs visas įmanomas klaidas savo labai siauroje srityje”. Ką tai reiškia? Darbuokitės siauresnėje srityje.

Kur jaučiatės patyrę – ten ir priimkite vienareikšmiškus sprendimus. Jei nesate tikri, eksperimentuokite toliau.

Nelaukite su baime klaidų – jų vis tiek bus. Tačiau jei būsite nusiteikę sėkmei, klaidų bus mažiau, ir jas lengviau ištversite.

Dėl to nustokite save smerkti ir pradėkite tobulėti.

.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *