Ekspertai rado atsakymą, kodėl žmonės sapnuoja šį gana paplitusį scenarijų. Kai sapne žmogus negali rėkti, tai yra ženklas, kad realiame gyvenime jis turi problemų su saviraiška.
Realiame gyvenime susikaupę jausmai ir emocijos dėl kažkokių konkrečių priežasčių neranda išeities. Draudimas juos reikšti gali būti siejamas su susiklosčiusiomis aplinkybėmis, baime, kad kiti pasmerks.
Jei toks siužetas kartojasi sapne vis iš naujo ir iš naujo, verta susimąstyti apie dalykus, apie kuriuos negalite kalbėti realiame gyvenime. Miegančios smegenys apdoroja baimes, abejones, troškimus ir paverčia juos metaforomis.
Emociškai užblokuotas žmogus nesuvokia, kad neišreiškia savęs. Tačiau sapne smegenys šią informaciją apdoroja ir išsaugo atmintyje. Santūrios emocijos realiame gyvenime virsta neišreikštu riksmu sapne.
Jums sunku išsakyti nuomonę, ginti savo interesus ar prašyti pagalbos? Atrodo, kad niekas jūsų negirdi? Nesugebėjimas šaukti miego metu reiškia, kad gyvenime jaučiatės bejėgis. Gali būti, kad išdidumas ar drovumas gali trukdyti ieškoti paramos iš kitų žmonių.
Jei negalite išreikšti užslopintų emocijų, pabandykite jų atsikratyti kitaip. Pavyzdžiui, išsirėkauti miške, koncerte, sporto rungtynėse ar namuose į pagalvę. Verta analizuoti savo gyvenimą ir išsiaiškinti situacijas, kuriose jaučiatės bejėgis, o taip pat atrasti tuos žmones, kurie jus gniuždo.
Kai tik pradėsite iki galo išreikšti savo jausmus, tokio pobūdžio sapnai nebesikartos.