Pirmoji kariuomenė

Pirmoji kariuomenė istorijoje

Apie 4000 m. pr. m. e. prasidėjo kariniai konfliktai tarp senovės Šumero miestų-valstybių. Kautynės vyko dėl prekybos ir transporto kelių palei Tigrą ir Eufratą, naudingųjų iškasenų telkinių ir svarbiausių drėkinimo kanalų kontrolės. Pasienio ir dinastiniai ginčai taip pat buvo sprendžiami jėga.

Šimtus metų trukę nuolatiniai karai paskatino karinio mokslo vystymąsi Šumere. Ši civilizacija sukūrė pirmąją žmonijos istorijoje reguliariąją kariuomenę.

Šumerai naudojo įvairius ginklus: kardus, ietis, kovos kirvius, lankus ir strėles.

Kardai buvo gaminami iš vario, bronzos arba geležies, jie buvo įvairių formų ir dydžių. Iš metalo taip pat buvo gaminamos ietys ir kirviai, kurie buvo naudojami tiek artimai, tiek tolimai kovai. Lankai ir strėlės buvo ypač veiksmingi atvirose erdvėse ir buvo naudojami siekiant pataikyti į priešus per atstumą.

Priklausomai nuo situacijos, šumerai naudojo skirtingas taktikas. Jie galėjo pulti priešą su sunkiaisiais pėstininkais arba žengti rikiuote, kad apsisaugotų nuo priešo atakų iš šonų. Jie taip pat naudojo neįveikiamus įtvirtinimus, tokius kaip fortai ir sienos, kad apgintų savo miestus ir teritorijas.

001

Šumerai buvo strategijos meistrai ir savo tikslams pasiekti naudojo įvairius metodus. Jie plačiai naudojo diplomatiją ir sudarė sąjungas su kitomis tautomis, kad sustiprintų savo pozicijas. Šumerų karyba buvo įvairi ir veiksminga. Jie naudojo įvairius ginklus, taktiką ir strategijas savo miestams ir teritorijoms ginti.

Šiandien šumerai tebėra mokslininkų ir istorikų tyrinėjimų objektas. Jų karyba paliko reikšmingą pėdsaką žmonijos istorijoje ir tebėra įdomi tyrimų tema.

Senovės šumerai laikomi viena pirmųjų civilizacijų Žemėje, o jų kariuomenė buvo labai svarbi pasaulio istorijos raidai. Kaip pažymi karo istorijos ekspertas Džonatanas Rotas (Jonathan Roth), „šumerai pirmieji sukūrė reguliarią kariuomenę ir sugalvojo jos naudojimo taktiką bei strategiją. Jie taip pat naudojo diplomatinius metodus savo tikslams pasiekti, o tai yra svarbus šiuolaikinės karinės politikos elementas”.

Be to, kariniai konfliktai tarp Senovės Šumerų miestų-valstybių lėmė poreikį kurti naujas technologijas ir ginklus, o tai skatino mokslo ir technologijų pažangą šioje srityje. Pavyzdžiui, šumerai išrado ratą ir panaudojo jį karo vežimams gaminti, o tai suteikė jiems didelį pranašumą mūšio lauke.

Apskritai šumerų kariuomenė buvo novatoriška ir veiksminga, palikusi reikšmingą pėdsaką žmonijos istorijoje. Studijuodami jų karinę strategiją ir taktiką galime geriau suprasti, kaip karas vystėsi praeityje ir kaip jis gali vystytis ateityje.

.



Naujienos iš interneto

Šių produktyvumo gudrybių verta pasimokyti iš vaikų: 5 paprasti būdai

Kai kuriems suaugusiems vertėtų pasimokyti iš vaikų, kaip spręsti neįprastas, nestandartines užduotis…

Tas, kuris su jumis negerai pasielgė – praras laimę

Neteisybė, niekšiškas poelgis, atliktas sąmoningai, visada sugrįžta žmogui, kuris taip pasielgė. Žinoma,…

Neįprasčiausi muzikos instrumentai istorijoje

Mus supantis pasaulis kupinas muzikos. Be to, melodingų garsų galima išgauti ne…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *