Žodžių ir minčių įtaka gyvenimui

Kaip dažnai sekate, ką ir kaip kalbate? Kaip dažnai sekate savo minčių eigą ir tai, ką apie save pačius galvojate? Ar žinote, kaip stipriai tai veikia jūsų gyvenimą ir likimą? Jeigu ne, kviečiu perskaityti šį tekstą ir išsiaiškinti dar vieną laimingo ir sėkmingo gyvenimo aspektą.

Mes esama tai, ką galvojame ir kalbame apie save. Mūsų žodžiai daro įtaką protui. Ištarti ar užrašyti jie tampa stipriais impulsais mūsų smegenims. Tokiu būdu jie mus programuoja.

Mūsų smegenis sudaro sąlygiškai dvi dalys: sąmonė ir pasąmonė.

Sąmonė – tai procesai galvoje, kuriuos žmogus suvokia. Tai mūsų mintys, jausmai, apmąstymai, pojūčiai ir t.t. Pagal analogiją su kompiuteriu – tai programos, su kuriomis mes dirbame dabar, kai matome ir suprantame, kas vyksta monitoriaus ekrane.

Pasąmonė – tai procesai, kurie vyksta automatiškai, nedalyvaujant sąmonei. Pagal analogiją su kompiuteriu – tai programos, kurios dirba mums nepastebint, foniniame režime. Šios programos užtikrina organizmo gyvybinę veiklą, taip pat skatina mus veikti jau įprastu mums būdu.

Būtent pasąmonė valdo žmogaus gyvenimą. Ją formuoja mūsų poelgiai, mintys ir žodžiai: pasąmonėje įsirašo atitinkamos programos, kurios paskui dirba mums patiems nežinant, kas galiausiai atsiliepia mūsų gyvenimo kokybei. Mūsų mintys ir žodžiai smegenims yra savotiška „programavimo kalba”.

Pavyzdžiui, jei žmogus įsitikinęs, kad būtina daug ir sunkiai dirbti, kad turėtų pinigų, o itin didelį turtą galima susikrauti tik apgaulės būdu, jis nerizikuos, kai draugai pasiūlys užsiimti verslu. O jei surizikuos, kaip manote, kokia tikimybė, kad pasieks sėkmę versle? Kad ir ką jis bedarytų, pasąmonė visada kreips jį link sunkaus darbo.

O jei žmogus užprogramuotas mąstyti, jog tik verslas gali suteikti laisvę ir galimybę įkopti į aukštumas, tai bet kokį darbą jis vertins remdamasis patirtimi, kuri jam pravertė kuriant verslą. Jis priims tik tuos pasiūlymus, kurie atitiks jo tikslus, o dar geriau – pats pasiūlys, ir netgi jeigu metus laiko jam teks dirbti nemokamai ar viskas baigsis krachu, jis vertins tai kaip neįkainuojamą patirtį, kurią galima panaudoti sekančiame versle.

Jūs esate tai, ką galvojate ir kalbate apie save. Jeigu sakote, kad pavargote ir neturite įkvėpimo – tai taps jūsų realybe. Jeigu sakote, kad nesigaus, tai nesėkmės taps nuolatinėmis jūsų palydovėmis. Jeigu sakote, kad esate kupinas jėgų ir energijos, jums viskas gausis, gyvenimas radikaliai pasikeis.

Pakeitę savo žodžius ir mintis, pakeisite vidinį ir aplinkinį pasaulį.

Žodžiai, kuriuos sau sakote, įtakoja tai, kuo save laikote ir lemia visus jūsų veiksmus. Pavyzdžiui, jeigu jūs savo paties akyse atrodote žmogumi, negalinčiu nuveikti nieko reikšmingo, tai visi poelgiai bus įkalinti šiuose rėmuose. Ir priešingai, jeigu jūsų vaizdinys – sėkmingas, tikslo siekiantis žmogus, asmenybė, kupina energijos, tai jūsų veiksmai ir pasiekimai atitiks šias savybes.

Jūsų įsitikinimai formuoja jūsų požiūrį į save. O tai savo ruožtu įtakoja jūsų veiksmus ir pasiekimus.

Kodėl taip vyksta? Viskas paprasta. Jūsų susikurtas vaizdinys – tai savotiškas „valdovas”. Jis niekad neleis jums daryti to, kas prieštarauja jo įsitikinimams. Tačiau šį vaizdinį jūs galite keisti, kaip ir daug ką kita savo gyvenime.

Pakeitę savo žodžius ir mintis, pakeičiate vidinį pasaulį. Pakeitę vidinį pasaulį, keičiate ir išorinį.

Galiu parekomenduoti pratimą, kuris padės susiformuoti savo viduje teisingą vaizdinį.

Pratimas

  • Pamąstykite apie tai, kokiu žmogumi norėtumėte tapti. Susikurkite savo vaizdinį;
  • Pradėkite stebėti mintis ir žodžius savo adresu. Ką apie save kalbate ir galvojate? Išsiaiškinkite, kiek tai jums padeda siekiant tikslų ir ką reikėtų pakeisti, ko pridėti, kad galima būtų atitikti naujai sukurtam vaizdiniui;
  • Visą dieną stenkitės elgtis taip, tarsi jau turėtumėte tas savybes.

Linkiu pasiekti puikių rezultatų ir susikurti sėkmingą ir laimingą gyvenimą.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *