Žaidimai, kuriuos žaidžia mūsų protas

Būčiau laimingesnis, jei tektų mažiau dirbti

Protas dažnai griebiasi šio argumento, mes įsivaizduojame gyvenimą, kupiną pramogų ir apsigauname, manydami, kad dėl to jausimės laimingesni. Tačiau būtent pramogos yra svarbiausios nuobodulio ir depresijos kaltininkės. Žmogus – darbštus ir kūrybingas sutvėrimas. Mes turime spręsti uždavinius ir tobulėti, kad pajaustume laimę. Įdėk savo širdį į kažką sau svarbaus ir pamatysi, kai užplūs laimės jausmas.

Čia ne aš, čia vis kiti

Protas bando įtikinti, kad nelaimių ir nesėkmių priežastis slypi kituose žmonėse: pažįstami, sutuoktiniai, tėvai kenkia… Mes pasirengę švaistytis kaltinimais kairėn ir dešinėn, kaip mažas vaikas išsvaido po kambarį savo žaislus. Tuo momentu, kai pagaliau prisiimsime atsakomybę už savo gyvenimą, pradėsime kloti tikrosios laimės pamatus.

Kad tapčiau laimingas, turiu atskleisti laimės paslaptį

Paslaptis ta, kad laimės ir sėkmės paslapčių nėra. Kad ir kiek įtikinėtų jus knygos, straipsniai ar nuosavas protas – jokių slaptų raktelių nuo Tiesiog Žmogiškos Laimės durų nėra. Jūs patys kuriate savo ateitį, formuojate strategijas, o paskui atkakliai ir sąžiningai jas įgyvendinate. Šio paprasto fakto suvokimas nuves jus laimės keliu gerokai toliau už visus stebuklingus receptus.

Jeigu turėčiau…

Protas bando mums įteigti, kad taptume laimingesni, jei turėtume kitą darbą, kitą namą, kitą automobilį. Nėra nieko blogo norėti geresnių daiktų ar aplinkybių, tačiau tai automatiškai nepadarys jūsų laimingesniais. Daiktai gali laikinai pakelti nuotaiką, tačiau tai greitai praeina. O tikroji laimė sklinda iš vidaus.

Mėgstu tai, ką turiu, ir nenoriu pokyčių

Leisdami sau galvoti šitokiu būdu, mes susikuriame visas sąlygas smukti žemyn. Gyvenimas – tai kelionė į priekį ir nesibaigiantys pokyčiai. Kažkuriuos iš jų mes kontroliuojame, kažkurių – ne. Priešinimasis pokyčiams ar bandymai juos kontroliuoti pasmerkti žlugimui. Pokyčiai neišvengiami. Turite su tuo susitaikyti ir išmokti plaukti bei manevruoti nesustojančiame pokyčių sraute. Sugebėjimas adaptuotis be galo svarbus laimei.

Jeigu ne šiandien, reiškia – niekada

Mūsų protas puola į neviltį ir pasiduoda nusivylimui vos už kelių žingsnių nuo pergalės. Atkaklumas labai svarbus siekiant laimės. Niekada neleiskite savo protui jūsų apgaudinėti ir pripažinti pralaimėjimą. Jūs negalite žinoti, ką atneš rytojaus diena. Tik viena vienintelė diena – ir tai gali būti viskas, ko reikia svajonei pasiekti.

Priimsiu sprendimą tada, kai tiksliai žinosiu, ką daryti

Kuo daugiau mąstote, tuo greičiau patenkate į aklavietę. Rizikų vertinimas, galimybių analizė, plano kūrimas – svarbūs faktoriai, tačiau nieko neįvyks iki to laiko, kol nepriėmėte sprendimo imtis darbo. Mes labai retai galime gauti pilną ir išsamią informaciją sprendimams priimti. Stabdykite abejones. Nesėkmė – dar ne pasaulio pabaiga. Neleiskite savo protui įstumti jus į totalinės visa ko analizės spąstus.

Žinau, kad neturėčiau to daryti, tačiau…

Mūsų protas bando mus apgauti, neigdamas kenksmingų įpročių pasekmes. Ypač tai pasakytina apie sveikatos sferą. „Žinau, kad neturėčiau rūkyti, tačiau tai man padės numesti svorio”. Arba: „Žinau, kad neturėčiau šito valgyti, bet jei negaliu pasimėgauti skanėstu, kam išvis tada gyventi?” Problemos su sveikata – tai, be abejonės, iššūkis laimei. Neleiskite protui pagauti jus į savęs teisinimo ir pataikavimo silpnybėms spąstus.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *