Vienatvė griauna jūsų sveikatą

Vienatvė gali rimtai paveikti žmogaus imuninę sistemą. Genetikai padarė būtent tokią išvadą.

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio pagalba buvo nustatyta, kad vienatvė gali neigiamai paveikti visą žmogaus imuninę sistemą, o ne vien jo psichinę būseną. Faktas yra tas, kad žmonėms, kurie nuolat yra vieni ir neturi socialinių ryšių, gresia uždegiminiai procesai, jie tampa labiau pažeidžiami virusų ir bakterijų.

Mokslininkai pastebėjo, kad netgi pirmykščiai žmonės būrėsi į gentis, kad išvengtų vienatvės. Su bendražygių pagalba lengviau medžioti, auginti vaikus, užsiimti kasdiene veikla, gintis nuo priešų ir pan. O štai ryšių trūkumas lemia tai, kad organizmas įsmunka į chronišką stresą.

Dėl kortizolio, streso hormono, poveikio pakinta visos eilės genų veikla. Dėl to žmogaus imuninė sistema gali nustoti normaliai funkcionuoti. Dėl to žmonės dažniau serga.

Mokslininkai atliko DNR analizę dviem žmonių grupėms: kenčiantiems nuo vienatvės ir tiems, kurie tokių problemų nepatiria. Paaiškėjo, kad pirmoje žmonių grupėje aktyvesni aleliai, atsakingi už uždegiminių procesų slopinimą ir imuniteto aktyvinimą. Tačiau likęs genų darbas yra slopinamas.

Dėl to mokslininkai pareiškė, kad vienatvė turi tokį patį destruktyvų poveikį kaip nutukimas, rūkymas, alkoholizmas. Tokiu būdu žmonėms buvo patarta nevengti bendrauti ir draugauti.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *