Vienatvė aštriausiai pasireiškia trijuose gyvenimo laikotarpiuose

Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad žmogaus gyvenime yra trys „vienišumo periodai“, kai šis jausmas jaučiamas ypač skausmingai.

Kalifornijos universiteto raidos psichiatrijos specialistai priėjo prie išvados, kad per žmogaus gyvenimą būna trys periodai, kai jis aštriausiai jaučia vienatvę. Tai amžius, kai žmogui yra apie 30, 55 ir po 85 metų.

Mes nekalbame apie realią socialinę izoliaciją, kai žmogus dėl kokių nors priežasčių neturi galimybės bendrauti. Tai jausmas, kylantis dėl skirtumo tarp realių ir trokštamų socialinių santykių. Kitaip sakant, žmogus gali turėti daug giminaičių, draugų ir didelį socialinį ratą, tačiau tai negarantuoja, kad jis nepatirs vienišumo jausmo.

Sulaukus maždaug 30 metų, vienatvės jausmas dažnai sustiprėja dėl perėjimo į „suaugusį gyvenimą“ – žmogus iš naujo peržiūri ir pervertina savo interesus, atsikrato lengvabūdiškumo ir pradeda priimti rimtus sprendimus. Kai žmogus sulaukia maždaug 55 metų, kaip mano psichologai, žmogus pirmą kartą realiai suvokia gyvenimo baigtinumą, be to, tokio amžiaus žmonės pradeda susidurti su būdingomis sveikatos problemomis, o kai kuriems vienišumo jausmą labai paaštrina išėjimas į pensiją.

Senatvėje vienatvės jausmas stipriausias – tai paaiškinama tuo, kad vyresnis nei 85 metų žmogus yra apsuptas labai mažu skaičiumi amžiumi ir gyvenimo suvokimu artimų žmonių, be to, iki to laiko jis jau spėja palaidoti daugybę draugų ir giminaičių, o tai taip pat palieka pėdsaką.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *