Vampyrai ir jų donorai

Vampyras – tai žmogus, kuris paverčia kitus žmones savo nepavykusio gyvenimo ir blogos nuotaikos kaltininkais, savo pykčio aukomis ir keršija jiems pakankamai rafinuotais būdais.

Toks žmogus niekada neprisiims sau atsakomybės ir nepripažins savo klaidų. Jis nepastebimai, tačiau užtikrintai psichologiškai naikina visus, kuriuos tik sugeba pasiekti. Jis jaučia malonumą, regėdamas žmogaus dvasines kančias, ir maitinasi šia energija.

Kaip elgiasi vampyrai:

Sėdėjimas ant dviejų kėdžių. Pavyzdžiui, žmogus praneša partneriui apie neištikimybę, tačiau sako, kad negali iki galo suprasti, ką jis myli. Tokiu būdu gauna galimybę tęsti santykius iškart su dviem partneriais ir dar ragina juos palaikyti vienas su kitu draugiškus santykius. Visiškai nesuvokdamas, kad iš tikrųjų skaudina iškart du žmones.

„Pabėgusi nuotaka”. Žmogus kuria drauge su juo grandiozinius planus, o pačiu atsakingiausiu momentu pabėga. Kažką įkvėpti, suteikti vilčių, o paskui nustumti žmogų nuo Olimpo ir stebėti, kaip jis kankinasi – pagrindinis būdas pasikrauti energijos tokiam žmogui.

„Nestovėk pernelyg arti”. Emocinės distancijos išlaikymas. Vampyro psichologinės gynybos forma, leidžianti naudotis kito žmogaus resursais, tačiau nesusaistyti savęs jokiais įsipareigojimais, netapti pažeidžiamu. Tarkime, vyras gyvena su moterimi kaip partneris, tačiau vengia rodyti švelnius jausmus, ironizuoja žmonių, kurie demonstruoja šiltus santykius, adresu, kalbos apie jausmus jam sukelia sarkazmo priepuolius, stengiasi atrodyti abejingas savo partnerei viešumoje ir t.t.

„Aš dabar tavo priešas”. Vyras vampyras pasižymi neapykanta moterims persmelktais samprotavimais, moteris vampyrė neapkenčia vyrų. Jie pasisako už vienos lyties dominavimą kitos lyties atžvilgiu, priskiria kitai lyčiai niekinančius, žeminančius bruožus (visi vyrai – gyvuliai, visos bobos – šliundros, pasaulį tvarko vyrai, tegyvuoja feminizmas…).

„Pavadino kale – atitik! Partnerio įžeidimai, tame tarpe ir vieši. Pavyzdžiui, svečiuose vyras pasakoja apie savo žmoną, kaip ji pardavė jų seną sofą, aptikusi joje blakių. Arba gali pasakyti: „Žinote, ji švaisto pinigus krūtinę standinančiam kremui, o tos krūtinės praktiškai nėra!” Pažįstu moterį, kuri pastoviai vadina vyrą vabzdžiu, menkysta ir kitais maloniais žodeliais. Įdomu, kaip tai veikia jo savivertę?

„Dvigubas signalas”. Agresijos maskavimas juokaujamu tonu. Pavyzdžiui, vyras atsisako nešti žmonos lagaminą keliaujant atostogauti, sakydamas: „Kas aš tau – nešikas? O kodėl vonios su savimi nepasiėmei?” Žmona jaučia jo priešiškumą ir agresiją, tačiau ne iki galo įsitikinusi, kadangi vyras kalba atsainiai juokaujančiu tonu.

„Tylus agresorius”. Vampyras niekada nepakelia balso, tačiau demonstruoja šaltą priešiškumą. Pavyzdžiui, kai žmona grįžta namo, vyras nieko neatsako į jos pasisveikinimą ir iš karto klausia: „Kas vakarienei?” (klasikinis metodas, kurį naudoja žmogus, kuris permeta savo blogą nuotaiką kitam).

„Nėra pinigų – nėra sekso”. Atsisakymas nuo seksualinių santykių, kurį žmogus gali motyvuoti tokiomis fazėmis, kaip: „Aš apskritai nesuprantu, kaip su tavimi miegoti, tu juk kaip rąstas lovoje”.

„Nesugaunamas keršytojas”. Netgi nutraukus santykius, vampyrai toliau persekioja auką, teismo ieškiniais ir kitomis manipuliacijomis psichologiškai išmušdami jas iš vėžių. Tai pasakytina ir apie šantažą vaikais. Kerštingumo po išsiskyrimo priežastis gali būti ta, kad žmogus, kad nepradėtų neapkęsti pats savęs, turi perkelti visą savo neapykantą kitam žmogui.

„Tu mane bučiuoji, sakai, kad myli, o mane kankina skausmas…” Vyras mato, kad žmona jo nemyli, tačiau toliau įtikinėja likti su juo, tuo pat metu žmona, kuri vyro nemyli ir nežino, kaip juo atsikratyti (tiesiai pasakyti apie savo jausmus negali, kad išliktų gera jo akyse) pateikia jam begalę pretenzijų ir sąlygų, bando jį perdaryti, suteikdama vilties, kad jeigu jis pasikeis, jinai jį pamils.

„Gazlaiteris”. Žmogus stengiasi priversti auką galvoti, kad ji pamažu praranda protą. Pavadinimas kilo iš filmo „Dujų šviesa” (Gaslight) su Ingrida Bergman, kuriame parodytas būtent toks elgesys.

„Pavyduolis”. Vampyras stengiasi sunaikinti bet kokią galimybę aukai daryti karjerą, augti jos savivertei, stengiasi įteigti, kad auka negali susilaukti pasisekimo priešingos lyties atstovų akyse. Šeimoje toks vampyrizmas atrodo šitaip: mama negali pakęsti, kai jos vaikai džiaugiasi, kadangi ji pati nelaiminga šeimyniniame gyvenime. Ji visiems aiškina, kas tik nori jos klausytis: „Gyvenimas – tai sumuštinis, kurį reikia valgyti po truputėlį kiekvieną dieną!” Ji aiškina, kad vaikai trukdo jai gyventi, kad ji priversta jiems pasišvęsti, nors jai to nesinori.

„Geras ir piktas policininkas”. Užpykęs vyras bando nuteikti vaikus prieš motiną, pasakoja įvairias istorijas: „kai mama laukėsi, norėjo pasidaryti abortą, bet aš atkalbėjau” arba „kai tu gimei, dukrele, mama atsisakė maitinti tave krūtimi” ir panašiai.

Ir visgi labiausiai įdomus yra ne tiek psichologinio vampyro elgesys, jo manipuliavimas kitais žmonėmis, kiek klausimas, kodėl auka toliau žaidžia šitą žaidimą ir maitina vampyrą savo energija.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *