Turintys tikslą žmonės gyvena ilgiau

Grupė amerikiečių ir britų mokslininkų padarė išvadą, kad žmonės, kurie suvokia gyvenimo prasmę ir turi gyvenimo tikslą, gyvena keleriais metais ilgiau.

Ekspertai iš Londono universiteto koledžo ir Amerikos universitetų Prinstono ir Stony Brook Niujorko valstijoje nusprendė išsiaiškinti, ar gyvenimo prasmės ir tikslo suvokimas gali pailginti žmogaus gyvenimą taip pat, kaip ir materialinė gerovė. Mokslininkai atliko ilgalaikį eksperimentą, kuriame dalyvavo maždaug 9 tūkstančiai 65 metų amžiaus britų.

Visi savanoriai pagal savijautą buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmąją grupę sudarė žmonės, kurių pajamos buvo žemos, o antrąją – aukštos. Tada dalyviams buvo pateiktos anketos, kurių pagalba mokslininkai galėjo tiksliai nustatyti tiriamųjų savijautos lygį ir požiūrį į gyvenimą. Mokslininkai tyrimo dalyvius stebėjo 8,5 metų, ir jiems pavyko padaryti įdomių išvadų apie tiriamųjų gyvenimo trukmę.

Kaip paaiškėjo, aukštą materialinę gerovę pasiekę vyresnio amžiaus žmonės, įpratę išsikelti sau aukštus tikslus ir savo gyvenimą laikyti vertingu, mirė trečdaliu rečiau nei pirmosios grupės dalyviai. Mokslininkai apskaičiavo, kad žmonių, kurie užtikrintai siekia savo tikslo, ir tų, kurie gyvena be tikslo, gyvenimo trukmės skirtumas siekia net 2 metus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.