Trys sąmonės lygiai – trys gyvenimo lygiai

Visi sąmoningai gyvenantys žmonės žino, kad norint pakeisti gyvenimą, reikia keisti save patį ir savo mąstymo būdą. Pokyčiai gyvenime taps pokyčių sąmonėje pasekme. Specialistai išskiria tris sąmonės lygius, kurie smarkiai skiriasi vienas nuo kito ir kurių kiekvienas lemia žmogaus gyvenimo kokybę. Kiekvienas sąmonės lygis turi vienokias ar kitokias nuostatas, gyvenimiškas taisykles ir įsitikinimus.

Pirmasis sąmonės lygis – „Auka”

Gaila, bet tokių žmonių labai daug. Jie gyvena, vadovaudamiesi išgyvenimo instinktu ir baime. Iš jų dažnai girdime skundus viršininkais, valstybe, apskritai gyvenimu, jie suvokia save kaip aplinkybių auką. Jie įsitikinę, kad viskas mūsų gyvenime yra nulemta ir netiki, kad įmanoma kažką pakeisti. Žmonėms, kurie laiko save auka, labai svarbus komfortas, jie vengia rizikos, reikalauja garantijų, dėl to, kaip taisyklė, renkasi dirbti valstybinį darbą, kad turėtų stabilų atlyginimą ir pensiją.

Bet kokias permainas jie laiko grėsme, o ne šansu pakeisti gyvenimą į geresnę pusę. Jie įsitikinę, kad visi gyvenime turi kovoti, štai jie ir kaunasi patys su savimi ir su gyvenimu. Visos jų gyvenimo sferos – karjera, santykiai, sveikata visada balansuoja ant ribos, juk jie jaučiasi aplinkybių aukomis, o ne savo gyvenimo šeimininkais.

Antrasis sąmonės lygis – „Šeimininkas”

Šiems žmonėms nėra nieko neįmanomo, jie pasitiki savimi ir savo sėkme gyvenime. Žino, kad gyvenimas – tai šansų okeanas, jais galima pasinaudoti ir gauti tas gėrybes, kurių jiems reikia. Jie priima sprendimus, veikia ir siekia išsikeltų tikslų.

Jie jaučiasi savo gyvenimo šeimininkais, kai susiduria su problemomis – ieško sprendimo būdų, o ne aimanuoja „kodėl tai nutiko būtent man?” Kaip taisyklė, šie žmonės turi savo verslą ar kitokią veiklą, o žmonės-aukos eina pas juos darbintis. Kad pereitume iš aukos lygmens į šeimininko lygmenį, reikia keisti mąstymą ir gyvenimo paradigmą, tik šitaip galima pagerinti gyvenimo kokybę.

Trečiasis sąmonės lygis – „Burtininkas”

Pats aukščiausias sąmonės lygmuo. Jį pasiekę žmonės įsitikinę, kad gyvenime turi viską, kas būtina. Išskirtinis jų mąstymo ypatumas yra tas, kad jie neturi prietarų, negatyvių įsitikinimų, o jei tokių ir atsiranda, jie labai greitai juos suvokia ir transformuoja. Taip mąstydamas, žmogus gauna, ko nori tiek greitai, kiek greitai suvokia, ko jam reikia ir kam to reikia.

Jie supranta, kad norint kažką pakeisti likime, reikia pakeisti tą „kažką” savyje, tik šitaip galima prisivilioti vienokias ar kitokias gėrybes į savo gyvenimą. Gyvenimo problemas „burtininkas” suvokia kaip būdą patobulinti save patį ir gyvenimą, tokių šansų suteikia kiekviena problema. Šis mąstymo būdas leidžia pasiekti viską, ko reikia, vidiniu darbu, o ne išoriškais veiksmais ir karais su realybe.

Kaip taisyklė, šio lygmens žmonės turi daugiau gėrybių negu jiems reikia, dėl to visada turi kuo pasidalinti – ryšiais, pinigais, gerumu ir meile.

Gaunasi, kad kaip mąsto, taip ir gyvena. Jeigu norite pagerinti savo gyvenimo kokybę, neverta iškart imtis kokių nors veiksmų išorėje, kautis su gyvenimu ar kariauti dėl savo tikslų, niekas iš jūsų jų neatiminėja. Iš pradžių įveskite tvarką galvoje, savo pažiūrose, tame, kuo tikite, savo prioritetuose.

Peržiūrėkite gyvenimo paradigmą, ką galvojate apie save ir žmones ir apskritai apie gyvenimą. Galbūt pretenduojate gyventi kaip Šeimininkas, o mąstote kaip Auka? Išsiaiškinkite ir nuspręskite, kokį norite matyti savo gyvenimą, o paskui pasižiūrėkite, kokį sąmonės lygmeny jums reikia susiformuoti ir – pirmyn, imkitės veikti.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *