Trys gyvenimą palengvinantys dėsniai

Savo laiku daug galvojau, kaip suprasti pagrindinius gyvenimo dėsnius, pagal kuriuos veikia ir vystosi gyvenimas, kaip priversti tuos dėsnius maksimaliai darbuotis mūsų naudai. Kitaip sakant – kaip pagerinti gyvenimo kokybę. Ir kai ką supratau. Dabar norėtųsi pasidalinti atradimais su jumis.

Pirmasis dėsnis, kurį sau atradau, skamba taip: „Gyvenime pasilieka tai, kam labiausiai priešinamės”.

Ką tai reiškia? Pastebėjau, jog tai suveikia, kai pastoviai priešinamės kokiems nors gyvenimo pokyčiams arba, pavyzdžiui, bijome nutraukti santykius, kurie mūsų netenkina, arba baiminamės išeiti iš darbo, kuriame nebematome galimybės profesionaliai augti.

Ir kuo daugiau aš tokiems dalykams priešinausi ir bijojau keisti, tuo ilgesniam laikui tai likdavo mano gyvenime, ir palaipsniui vis giliau klampino į pelkę.

Dėl to vieną gražią dieną paprasčiausiai nustojau priešintis, suėmiau save į rankas ir žengiau ryžtingą žingsnį į priekį, į nežinomybę, nusprendusi „kas bus, tas bus”. Ir nuo to laiko nė karto nepasigailėjau dėl šio sprendimo.

Dėl to nereikia priešintis, juks pats pastoviausias dalykas mūsų gyvenime – tai pokyčiai. Mes jų vis tiek neišvengsime, kad ir kaip bandytume išsisukti. Dėl to tiesiog priimkite juos ir padarykite viską, ką galite, o paskui atsipalaiduokite ir stebėkite, kas bus toliau.

Antrasis dėsnis, iš esmės pakeitęs mano gyvenimą, buvo toks: „Tai, į ką labiausiai sukoncentruojame savo dėmesį ir mintis, lemia mūsų gyvenimo kokybę, juk sulig kiekviena mintimi apie tą dalyką jis darosi vis didesnis ir didesnis.

Paprasčiau kalbant, jeigu jūs visą dieną galvosite vien apie tai, kaip viskas blogai, tai jums ims atrodyti, kad ir visas gyvenimas toks pats blogas. Nors realiai gali būti viena bloga diena, ar kelios iš eilės, bet ne visas gyvenimas.

O štai jeigu susikoncentruosite kiekvieną dieną ieškoti pozityvo, pakankamai greitai pastebėsite, jog ir jūsų gyvenime jo pakanka, tiesiog anksčiau jo nepastebėdavote arba nenorėjote pastebėti, kadangi skųstis ir aimanuoti buvo kur kas įprasčiau ir netgi kažkaip lyg ir maloniau.

Tai tas pats, jeigu jus lieptų ieškoti kambaryje tik žalios spalvos daiktų, o paskui paprašytų įsiminti raudonos spalvos daiktus. Didelė tikimybė, kad nesigebėsite prisiminti netgi vieno vienintelio raudono daikto, juk buvote susikoncentravęs vien į žalius.

Tas pats su pozityvu ir negatyvu: teisingai gausinkite tai, ko jums reikia. Tuo tikslu galima būtų parekomenduoti kalbėti sau iš pat ryto: „Aplink mane viskas klesti” ir galvoti šia linkme kiekvieną dieną. O dar gerai būtų imti rašyti „dėkingumo dienoraštį” ir kiekvieną dieną registruoti tai, už ką galima būtų padėkoti praėjusiai dienai. Tai realiai veiksminga ir naudinga praktika. Patikrinta sava patirtimi.

Trečiąjį dėsnį suformulavau klausimo forma, šį klausimą užduodu sau, kai nežinau, kaip geriau pasielgti. Jis skamba štai taip: „Nuo to, ką dabar padarysiu ar kaip pasielgsiu – tapsiu laimingesnė, ar ne?

Jeigu galiu tvirtai atsakyti „Taip”, tada tiesiog darau tai, ką šnabžda širdis. Jeigu atsakymas „Ne”, ar „Greičiausiai Ne, negu Taip”, tada geriau nedaryti, ar bent šiek tiek palūkėti ir nepriimti galutinio sprendimo, jeigu yra tokia galimybė. Galbūt laikas viską sustatys į savo vietas.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *