Tavo asmeninis laikas

Daug visko prirašyta apie tai, koks būtinas žmogui asmeninis laikas, tačiau dabar norėtųsi pakalbėtiu apie tai, kas tai apskritai per daiktas ir su kuo jis valgomas. Kaip jį leisti – ne taip jau svarbu. Kažkas skaito mėgstamą žurnalą, kažkas kopia į kalnus, o kitam pakanka 15 minučių pabūti tyloje ir ramybėje. Svarbiausia tai, kad žmogus į šiuos užsiėmimus žvelgia kaip į visiškai neprivalomus, kartais net nelabai reikalingus. Nustebote?

Būtent taip ir yra, kadangi kai tik kažkoks užsiėmimas tampa pastoviu, privalomu, jis iškart praranda visą stebuklingą poveikį. Vienas dalykas retkarčiais pasilepinti atpalaiduojančiu masažu ir visai kas kita pėdinti į masažą nuo pirmadienio iki penktadienio kaip į privalomą procedūrą. Jaučiate skirtumą? Viskas paprasta. Ypač tai akivaizdu žmonėms, kurie savo hobį pavertė nuolatiniu darbu ir pajamų šaltiniu.

Turėti asmeninio laiko yra gyvybiškai svarbu, jis padeda pailsėti, persijungti, atsipalaiduoti, atgauti jėgas naujiems pasiekimams. O dabar pagalvokite, kiek skiriate laiko sau per dieną, savaitę, mėnesį? Ir jeigu iškart nieko nešovė į galvą, laikas skubiai imtis priemonių.

Mes amžinai kažkuo užsiėmę, kažkur skubame, lekiame, o sau laiko nebelieka. Mūsų prioritetais tampa, kaip mums atrodo, privalomi dalykai, o savimi pasirūpinsime kada nors vėliau, turbūt sekančiame gyvenime. O svarbūs reikalai vis nesibaigia, koks jau čia asmeninis laikas, kad tik suspėtum, nepavėluotum.

Galima, žinoma, pasakyti: numok į viską ranka ir užsiimk savimi, tačiau prie to nepratęs žmogus net nesupras tokio patarimo. Pateikiu jūsų dėmesiui atmintinę, kaip susirasti sau asmeninio laiko.

  • Laikas sau – tai kada realiai atsipalaiduoji, atjungi smegenis, susilpnini kontrolę, kai tau realiai gera, kai pasitraukia įkyrios mintys ir baimės. Svarbiausia – ne rezultatas, o pats procesas, čia nėra vietos lenktynėms, sėkmės vaikymuisi ar kokiai nors praktinei naudai;
  • Krėsk juokingas kvailystes, vaikiškai džiaukis ir žavėkis, išbandyk kažką naujo, imk pavyzdį iš vaikų ir niekad nebijok tyrinėti;
  • Planuok dieną ir įterpk į tvarkaraštį laiką sau kaip privalomą punktą, ir kaip sakoma reklamoje – tegu visas pasaulis palaukia. Kartais pakanka atsijungti 15 minučių;
  • Rūpinkis sveikata ir miegu, tapsi gerokai produktyvesnis ir viskam pakaks jėgų. Režimas – tai sveikata;
  • Padirbėk su kaltės jausmu, tai itin aktualu jaunoms mamytėms. Kad būtum gera, rūpestinga ir mylinčia mama/žmona/žmogumi, ilsėtis tiesiog privaloma;
  • Tyla ir ramybė būtina kiekvienam, nesidrovėk kartais pasakyti artimiesiems, kad nori šiek tiek pabūti vienumoje;

Turėk galvoje, kad be tavęs pasaulis nesugrius, o nusikankinusiems ir save išsekinusiems darbštuoliams pastatytų paminklų man dar neteko matyti.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *