Tapk geriausiu savo draugu

Ar dažnai kritikuojate savo draugus? Draugė parodo tau paveikslą, kurį tapė du mėnesius, o jūs jai sakote: „Fu, kaip bjauru! Blogai suderintos spalvos, kažkaip purvinai viskas gavosi. Perėjimai galėtų būti sklandesni. Perdaryk viską iš naujo!”

Ne, draugei jūs šito nepasakysite. Situacijoje, jei paveikslas iš pirmo žvilgsnio jums išties nepatiko, neimsite aštriai kritikuoti, detaliai neaiškinsite draugei, ką būtent ji padarė ne taip ir kaip tai pataisyti. Atvirkščiai: nenuvertinsite viso darbo, o greičiau nukreipsite dėmesį į jums patinkančių detalių paiešką. Kitaip pažvelgus į paveikslą, paaiškėja, kad tokių detalių jame labai daug… visas darbas susideda iš jų. Ir štai dabar į paveikslą žiūrite jau visai kitaip: jis jums nustojo būti bjaurus, tapo įdomus, autentiškas ir apskritai pradėjo netgi patikti.

O dabar pažiūrėkite į lygiai tą patį paveikslą, tik nupieštą ne draugės, o jūsų pačių. Darbas, kuris iš pirmo žvilgsnio jums visiškai nepatiko. Ką tokioje situacijoje norisi daryti?

Su didele tikimybe kils noras kažką savo darbe pakeisti, pataisyti. Galbūt netgi perpiešti paveikslą iš naujo. Galite palikti jį tokį, koks yra, tačiau paslėpti, kur nors nukišti toliau nuo akių, kad šis nusivylimas nebeskaudintų. Veiksmas gali būti bet koks, tačiau ne toks, koks buvo atvejyje su drauge, kai buvo kalbama apie dėmesio sutelkimą į teigiamus, patinkančius darbo ypatumus. Rezultatai vienodi – abu paveikslai pasirodė esantys netobuli, o štai požiūris į tą netobulumą abiem atvejais kardinaliai skiriasi.

Gaunasi, kad sau esame blogesni draugai nei kitiems. Mažiau save vertiname, išsikeliame sau žymiai didesnius reikalavimus ir iškoneveikiame save po bet kokios nesėkmės, kaip neiškoneveiktumėme jokio kito žmogaus.

Kitas žmogus mums svarbesnis. Kitiems reikia daugiau, nei mums.

Pagalvokite, ar norėtumėte, kad geriausi draugai elgtųsi su jumis taip, kaip dažniausiai patys elgiatės su savimi? Ar jums pakanka tokio palaikymo, kokį patys sau suteikiate?

Išanalizuokite savo požiūrį į save, suraskite silpnąsias vietas ir jas sustiprinkite. Tapkite sau geriausiu draugu

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *