Svarios priežastys nepasikliauti kitais

Kartą dvi turistės pasiklydo žiemą miške. Kelias paras klaidžiojo šaltyje. Išgelbėti pavyko vieną – pernelyg vėlai jas surado. Vėliau moters paklausė: kodėl tu tik po dviejų parų išsikvietei pagalbą? Juk telefonas neišsikrovė per kažkokį stebuklą labai ilgą laiką. Moteris atsakė, kad pagalbą iškviesti turėjo draugė. Paskambinti ir iškviesti sraigtasparnį.

Tačiau nežinia kodėl nepaskambino, nors iš pradžių įtikinėjo, jog tai padarė. Ar tai iš galvos išgaravo iš tos baimės ir panikos, ar tai dėl kažkokių asmeninių priežasčių nenorėjo to daryti ir apgavo…

Dabar jau nėra kam atsakyti į šį klausimą. Draugė sušalo miške.

Kartais galima pasikliauti kitu žmogumi. Jeigu puikiai jį pažįstate ir esate juo tikras. Arba jeigu nėra kitos išeities. Bet jeigu yra tokia galimybe – pasikliauti reikia tik savimi. Ypač gyvybiškai svarbiuose klausimuose. Yra trys priežastys, kodėl neverta dėti vilčių į kitus.

Jūs galite idealizuoti kito žmogaus požiūrį į jus. Galite klaidingai manyti, kad žmogus pajėgus paaukoti savo jėgas ar laiką vardan jūsų. Statistika bylojo, kad beveik 50% atvejų mes laikome draugais žmones, kurie patys nelaiko savęs mūsų draugais. Vadinasi, toks ne-draugas visiškai nejaučia jokios pareigos jums padėti. Ir nepildys jūsų prašymo. Kraštutiniu atveju – vangiai pabandys kažką nuveikti. O gali būti taip, kad jis jūsų nemyli ar jums pavydi. Arba turi priešingų ketinimų, tada jis jums netgi pakenks.

Jūs galite idealizuoti patį žmogų. Jis atrodo jums stiprus, protingas, turtingas, geras, nors jokių tokių savybių iš tikrųjų neturi. Jūsų lūkesčiai liks apvilti, kadangi pats „pripaišėte” žmogui savo sugalvotus bruožus. Ir pernelyg daug iš jo tikitės. O jis visiškai kitoks, nei jūs sau susifantazavote.

Kitas žmogus gali ir nori jums padėti. Netgi pažada. Tačiau neturi resursų. Galbūt jis neteisingai įvertino savo jėgas, galbūt jį pavedė kiti, kuriais jis pats pasikliovė, ir jūsų prašymas liko neišpildytas. Ir gerai, jei žmogus iškart tai pasakys, o ne maitins jus pažadais ir teiks melagingų vilčių. Gali įtikinėti, kad gelbėtojų sraigtasparnis jau visai netoli, nors gal jis paprasčiausiai pamiršo jį iškviesti? O prisipažinti nepatogu…

Tik visiškai beviltiškoje situacijoje galima visiškai pasikliauti kitu žmogumi. Tai didžiulis pasitikėjimas ir didžiulė rizika. Jeigu yra bent menkiausia galimybė susitvarkyti pačiam ir pačiam kontroliuoti situaciją – pasikliaukite savimi ir kontroliuokite kitų veiksmus, jeigu nuo jų priklauso jūsų gyvybė. Pasitikrinkite savo atsargas, pasitelkite visus įmanomus resursus. Svarbiausias resursas – sveikas protas. Jis mus ir gelbsti.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *