Sugebėjimas džiaugtis svetima sėkme

Vienas iš gyvenimiškų įgūdžių, kurio šiuo metu mokausi – sugebėjimas džiaugtis svetima sėkme. Sugebėjimas pasidžiaugti, kad kažkas savo gyvenime įgyvendino mano svajonę. Pasidžiaugti, kad į tą veiklą, kurią pradėjau, ateina nauji žmonės ir tęsia ją, atsineša kažką savo. Paklausite: kaipgi taip? Juk mūsuose priimta lyginti save su kitais ir spręsti, kas iš mūsų aktyvesnis, geresnis. Priimta niršti, jeigu kažkas sugebėjo įgyvendinti tavo svajonę, o tau nesigavo. Ar netgi „pavogė” iš tavęs tavo svajonę. Būtinai svarbu viską kontroliuoti, kad kas nors neatimtų iš tavęs valdžios savo vykdomai veiklai.

Bet po galais – kiek daug energijos išeikvojama pykčiui, pavydui ir kontrolei! Kiek daug kūrybinės energijos. Šitą dalyką suprasti galima, deja, tik tuo atveju, jei pačiam teko tai išgyventi. Tik patyrus savo kailiu visas tas dramas.

Galima niršti iki iškvaišimo dėl to, kad aplinkiniai žmonės ne tokie, kaip tau norėtųsi. Galima beprotiškai pavydėti, jei labiau patinki ne tu, o kažkas kitas. Galima naktimis nemiegoti, stengiantis išsaugoti svarbių ir gausių reikalų kontrolę. Galima baimintis, kad kiti žmonės padarys tavo darbą visai ne taip, kaip esi pratęs. Galima pavargti ir niršti dėl to, kad užsivertei nepakeliamą naštą ir negali jos nekontroliuoti.

O galima ir kitaip…

Užuot niršus, kad kitas žmogus neatitiko tavo lūkesčių, galima išsiaiškinti, kuo jūs skiriatės. Galima įžvelgti kito žmogaus vertę būtent tame, kad jis į tave nepanašus ir suteikia pasauliui įvairovės. Kuri taip traukia ir vilioja visus aplinkui.

Galima pykti, kad kiti pratęsė tavo darbus, o galima pasidžiaugti, kad žmonėms patiko tai, ką sugalvojai ir pradėjai, ir kad atsirado galimybė drauge augti. Juk tai reiškia, kad sugalvojai ir užsiimi išties svarbia veikla.

Galima laikyti kolegas konkurentais, o galima suvokti, kad visi drauge jūs formuojate erdvę, kuri pasotins jus visus. Ir nukreipti darbus tiems kolegoms, kurie geriausiai su tokio pobūdžio veikla susitvarkys.

Galima suvokti, kad jeigu kažkam jau pavyko įgyvendinti tavo svajonę – tai ir tau tai pavyks. Ir dėl to svajonė netaps mažiau vertinga. Ji vis tiek išliks tavo.

Galima paleisti kontrolę ir leisti kitiems žmonėms prisiimti tas funkcijas sau – palaikant juos arba dalyvaujant.

Galima girdėti ir priimti svetimą nuomonę, net jeigu ji smarkiai skiriasi nuo taviškės. Net jeigu to požiūrio nelabai supranti. Galima suvokti savo požiūrio subjektyvumą ir žvelgti į kitus žmones ne kaip į priešus, o kaip į naujų požiūrių šaltinius.

Galima įkvėpti kitus žmones augti ir pačiam pajausti įkvėpimą tobulėti, žvelgiant į kito žmogaus tobulėjimą.

Kai išlošia visi – išlošia visas pasaulis, o kartu su juo išloši ir tu. Štai kaip skamba man dabar labai aktuali paleidimo ir kelio į gerovę išmintis. O kas svarbu jums?

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *