Smegenys geriau dirba esant tuščiam skrandžiui

Nyderlandų mokslininkų komanda išsiaiškino, kad būdami alkani, žmonės priima racionalesnius, išmintingesnius ir labiau pagrįstus sprendimus.

Utrechto universiteto ekspertai atliko eilę eksperimentų, siekdami išsiaiškinti, kaip alkis veikia smegenų veiklą. Tyrime dalyvavo dvi savanorių grupės. Pirmoji dalis žmonių visiškai nieko nevalgė 10 valandų, o antrajai tuo metu buvo leista valgyti maksimaliai sočiai.

Toliau abi savanorių grupės turėjo atlikti įvairias užduotis – mokslininkai joms sumodeliavo daugybę situacijų, kuriose būtina priimti teisingą sprendimą.

Pasibaigus eksperimentui paaiškėjo, kad testų metu alkani žmonės su užduotimis susidorodavo daug geriau, nei absoliučiai soti grupė, o sprendimus alkanieji priimdavo labiau apgalvotai.

Tai pirmas kartas, kai mokslininkai padarė tokią išvadą. Anksčiau buvo manoma, kad alkis trukdo smegenims normaliai dirbti ir sugriauna sudėtingą sprendimų priėmimo algoritmą. Mokslininkai primygtinai pataria tiems žmonėms, kurių laukia egzaminai, derybos ir svarbūs susitikimai, apsiginkluoti tyrimų rezultatais, nes teisingiausi sprendimai, kaip paaiškėjo, ateina žmonėms su tuščiu skrandžiu.

.Naujienos iš interneto

Laimės nesurasime. Laimė – tai kasdieninis mūsų pasirinkimas

Daugelis žmonių įsitikinę, kad laimę galima gauti iš išorinių šaltinių, kad ją…

Septyni žmogaus gyvenimai

Kaip tvirtina visa eilė teorijų ir religinių sistemų, žmogus šiame pasaulyje atgimsta…

Unikali siela

Kiekvienas iš mūsų yra unikalus ir nepakartojamas. Kiekvienas iš mūsų turi savo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.