Smegenys geriau dirba esant tuščiam skrandžiui

Nyderlandų mokslininkų komanda išsiaiškino, kad būdami alkani, žmonės priima racionalesnius, išmintingesnius ir labiau pagrįstus sprendimus.

Utrechto universiteto ekspertai atliko eilę eksperimentų, siekdami išsiaiškinti, kaip alkis veikia smegenų veiklą. Tyrime dalyvavo dvi savanorių grupės. Pirmoji dalis žmonių visiškai nieko nevalgė 10 valandų, o antrajai tuo metu buvo leista valgyti maksimaliai sočiai.

Toliau abi savanorių grupės turėjo atlikti įvairias užduotis – mokslininkai joms sumodeliavo daugybę situacijų, kuriose būtina priimti teisingą sprendimą.

Pasibaigus eksperimentui paaiškėjo, kad testų metu alkani žmonės su užduotimis susidorodavo daug geriau, nei absoliučiai soti grupė, o sprendimus alkanieji priimdavo labiau apgalvotai.

Tai pirmas kartas, kai mokslininkai padarė tokią išvadą. Anksčiau buvo manoma, kad alkis trukdo smegenims normaliai dirbti ir sugriauna sudėtingą sprendimų priėmimo algoritmą. Mokslininkai primygtinai pataria tiems žmonėms, kurių laukia egzaminai, derybos ir svarbūs susitikimai, apsiginkluoti tyrimų rezultatais, nes teisingiausi sprendimai, kaip paaiškėjo, ateina žmonėms su tuščiu skrandžiu.

.Naujienos iš interneto

Žmogus, kuris nežino žodžio „neįmanoma“

Kai pradedi gyventi su tikslu, viskas akimirksniu stoja į savo vietas. Gyvenimas…

Stresas – pagrindinis imuninės sistemos priešas

Stresas - tai mūsų organizmo reakcija į negatyvius aplinkos veiksnius. Jie gali…

Imperijos statomos ant kaulų

Nėra žmonėms nieko baisiau už nuosavų ribų, rėmų sulaužymą, kadangi tai -…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *