Šleikštulį keliantis pozityvus mąstymas

Pozityvus mąstymas – tai viena iš mistinio, magiško mąstymo rūšių, kai mums pradeda atrodyti, jog savo mintimis pakeisime realybę. Tai padaryti mes iš tikrųjų galime, tačiau su magija tai neturi nieko bendro. O pozityvus mąstymas viso labo iškraipo realybę ir vagia mūsų neįkainuojamą laiką, kurį galėtume panaudoti tikrosioms permainoms pasiekti.

Pavyzdys: gyvenate su partneriu, kuris pastoviai jus skaudina – tai kandžiomis pastabomis svaidosi, tai verčia abejoti savo pačios adekvatumu, tai dar kažkas. Jūs skundžiatės draugei, o draugė sako: „Jis, žinoma, neteisus, tačiau pažiūrėk į situaciją iš pozityvios pusės: jis dovanoja tau dovanas, vežioja pailsėti į užsienio kurortus, geras tėvas. O dėl tokių smulkmenų galima ir pakentėti”.

Ir jūs kenčiate, manydama, kad jeigu nevertinsite viso to gėrio, kurį turite, reiškia, jį prarasite. Ir netgi nepabandote keisti situacijos, nesiginate, nesimokote nusibrėžti aiškių psichologinių ribų, nepaaiškinate vyrui, kad su jumis taip negalima.

Antras pavyzdys: negerai pasijutote. Akivaizdūs fizinės ar psichologinės būklės pablogėjimo simptomai. Būtų ne pro šalį aplankyti gydytoją, išsitirti, tačiau tai laiko neturite, tai pinigų pritrūksta. Ir čia jumyse atsibunda pozityvus mąstymas, kuris pradeda aiškinti: „Liaukis galvoti apie blogus dalykus – šitaip galima pritraukti siaubingą ligą. Įsileisk į gyvenimą daugiau pozityvo. Užsiimk geriau joga, aurą harmonizuok, iškart geriau pasidarys”. O jūs ir vėl prarandate tokį brangų laiką!

Pozityvus mąstymas gali užmigdyti budrumą. Kai jūsų vidinis realistas praneša jums, kad vyksta kažkas negero, linksmas ir nerūpestingas vidinis pozityvas pataria užmerkti akis ir džiugiai čiulba: „Tu ten geriau nežiūrėk, pažaiskime geriau žaidimą „Viskas bus gerai!”

Pozityvus mąstymas nepadeda išspręsti problemų, jis trukdo išnagrinėti problemą iš visų pusių, įvairiais aspektais, trukdo pasverti visus „už” ir „prieš” ir priimti teisingą sprendimą. Tai jūsų vidinio vaiko dalis ir tam vidiniam vaikui gali būti labai baisu, kai atsiduriate sudėtingoje gyvenimiškoje situacijoje. Dėl to jis užmerkia iš baimės akis ir kužda: „Viskas bus gerai!”

Norėčiau aiškiai atskirti sveiką optimizmą nuo pozityvaus mąstymo. Tai skirtingi dalykai. Sveikas optimizmas suteikia mums jėgų kovai su sunkumais. Jis mums sako: „Taip, mudviem iškilo problema ir dabar mes ją spręsime. Aš tikiu, kad mudviem pavyks, jei dėsime pakankamai pastangų”. Pozityvus mąstymas kalba visai ką kita: „Anokia čia problema. Jei galvosi, jog tai problema, pritrauksi bėdą. Geriau nepastebėk jos, o dėmesį kreipk tik į tai, kas aplink tave gero. O blogis pats savaime išsisklaidys”.

O dar jis gali sakyti štai ką: „Būk geras berniukas/gera mergaitė. Jeigu gerai elgsiesi, jeigu spinduliuosi visiems aplinkui pozityvą, kiti žmonės supras, koks nuostabus žmogus esi ir nustos tave skaudinti”.

O jūsų tikrosios emocijos tuo metu ėda jus iš vidaus. Jeigu jas užgniaužėte, nutildėte pozityviomis mintimis – visiškai nereiškia, kad jos pradingo. Nuoskauda, liūdesys, pyktis, baimė paprasčiausiai laukia savo valandos. Kaupia jėgas, kad galiausiai pultų į ataką. Ir tada užgrius depresija, psichosomatika, neurozės. Štai tokią kainą teks užmokėti, jei fanatiškai laikysimės pozityvaus mąstymo ir žvelgsime į pasaulį per rožinius akinius.

Niekas jums nedraudžia džiaugtis gyvenimu, tačiau mąstymas turi būti realistiškas, kad jei kažkas nutiks, būtume pasiruošę ginti savo pačių vertybes ir sveikatą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *