Situacijos, kai neverta siūlyti žmogui savo pagalbos

Padėti aplinkiniams – puiku. Tačiau kaip ir visose kitose gyvenimo sferose, čia irgi labai reikalingas saikas. Kokiais atvejais geriau nesiūlyti žmogui savo pagalbos?

Kai laukiate kažko mainais

Pagalba turi būti nesavanaudiška. Jeigu suteikėte paslaugą, tai visiškai nereiškia, kad dabar žmogus jums skolingas iki grabo lentos. Troškimas padėti negali būti susijęs su šaltu išskaičiavimu, jog dabar galima bus paprašyti iš to žmogaus atsakomosios paslaugos ateityje. Pagalba turi būti nuoširdi.

Kilo jausmas, kad jumis naudojasi? Siutina faktas, kad žmogus, kuriam kartą padėjote, nelaiko savęs skolingu? Atėjo laikas pasitikrinti savo bendravimo su žmonėmis motyvus.

Kai žmogui jūsų pagalba nereikalinga

Kartais labai liūdna žiūrėti, kaip žmogus stengiasi iš visų jėgų ir vis tiek negali nieko padaryti. Niekaip negali išspręsti problemos, kurią jūs (kaip jums atrodo) išspręstumėte vienu piršto krustelėjimu. Tačiau jeigu pagalbos niekas neprašo, nereikia kišti jos per prievartą.

Mes galime padėti tik tiems, kuriems pagalba reikalinga. Kai žmogus atsidūrė streso situacijoje, geriau nesikišti su savo patarimais, juo labiau – neprašytais. Šitaip tik dar labiau sukomplikuosite situaciją ir priversite kitą žmogų dar labiau kankintis.

Kai pagalba kitam tampa problema jums pačiam

Tarkime, susiplanavote svarbų susitikimą ir neturite laiko pasimatyti su draugu. Tačiau jis labai prašo atvažiuoti ir panagrinėti jo naują verslo planą, išsakyti savo nuomonę. Arba, pavyzdžiui, blogai jaučiatės. Paskambina giminaitis ir prašo atvažiuoti. Svarbus reikalas.

Abiejose situacijose bus visiškai normalu, jei savus poreikius laikysite svarbesniais ir atsisakysite padėti. Jūsų gyvenimas neturi nukentėti dėl to, kad įpratote ar kažkas kitas įpratino laikyti aplinkinių reikalus svarbesniais už jūsiškius.

Kai žmogus nevertas pagalbos

Daugelis turėjo, o gal iki šiol tebeturi draugų, kurie pastoviai tikrina draugystės tvirtumą. Žmogus gali įsižeidinėti, manipuliuoti pačiais įvairiausiais būdais. Paskui ateis diena, kai šis draugas pateks į bėdą. Nuvysite šalin visas abejones, pulsite jį gelbėti. Ir ką galiausiai gausite? Jums net „ačiū” nepasakys, vien išlies ant jūsų visą susikaupusį pyktį.

Jeigu vidinis balsas kužda, kad žmogus nevertas gelbėti, įsiklausykite į jį. Nereikia ignoruoti savo instinktų.

Kai negalite padėti

Nėra nieko blogo pasiūlyti pagalbą ir palaikymą itin sunkią minutę. Tačiau nereikia siūlyti pagalbos, kurios paprasčiausiai negalite suteikti. Nesiūlykite to, kame neturite kompetencijos. Nevaidinkite, pavyzdžiui, gydytojo ar psichologo vaidmens.

Geriausia, ką galite padaryti tokiais atvejais – palaikyti žmogų, leisti jam išsiverkti ar įtikinti, kad jam reikia kreiptis pagalbos į specialistą.

Būti mielu ir paslaugiu – nuostabu. Padėti aplinkiniams – nuostabu. Tačiau prieš pasiūlydami pagalbą, įsitikinkite, kad tai daryti jus skatina teisingi motyvai. Būtina suprasti, kada iš tikrųjų esate pajėgus padėti.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *