Širdies ir proto konfliktas. Jei blogai pasielgėte, dar nereiškia, kad esate blogas žmogus

Praeitis – neatskiriama kiekvieno žmogaus dalis. Bet tik jis vienas pats kankinasi su visais tais prisiminimais ir apgailestavimais. Kiti žmonės jau seniai užmiršo, o dažniausiai – net nepastebėjo, kad jūs kažkur kažkada susimovėte.

Taip, jūs susimovėte. Ir jau ne pirmą kartą, velniai griebtų. Padarėte klaidą, o kas apmaudžiausia – vėl ją pakartojote. Ir taip – metų metus, dešimtis kartų.

Skaudu, apmaudu, tačiau faktas.

Kovojate su blogais įpročiais ir neteisingais žmonėmis savo gyvenime. Tačiau kažkodėl pasirenkate būtent tuos dalykus, nuo kurių šiaip jau vertėtų laikytis kuo toliau. Puolate į mūšį, nors protingiausia buvo tiesiog praeiti pro šalį.

Kodėl gi taip nutinka? Jau šimtą kartų uždavėte sau šį klausimą ir niekaip negalite surasti atsakymo.

O viskas dėl to, kad jūsų širdis ir protas pastoviai, nepaliaujamai konfliktuoja. Viskas visada baigiasi tradiciniu būdu: jūs vėl suklupote, nukritote ir užsidirbote eilinę mėlynę, nors praeita dar nespėjo užgyti.

Taip, jūs blogai elgiatės. Tačiau tai nereiškia, kad esate blogas žmogus. Taip kad nėra jokio reikalo barstytis galvos pelenais. Nors jums atrodo, kad viskas atvirkščiai.

Pavyzdžiui, nusipirkote metinį abonementą į sporto salę ar baseiną, o pasirodėte ten vos kelis kartus. Šeštadienio vakarą jau prisiekėte sau: „Viskas, šiandien tikrai einu!” Susikrovėte krepšį, prisėdote ant sofos ir… užsisakėte picą internetu. Voliojatės priešas televizorių, mėgaudamasis skanėstu ir serialu.

Arba kita situacija: kažkam jūsų prireikė ir žmogus jus kviečiasi. Tačiau jūs delsiate, nesiryžtate ir… neatsakote į žmogaus skambutį ar pranešimą. Visiškai neaišku, kodėl!

Jūs iki šiol pergyvenate dėl tų dalykų, kurie įvyko senų senovėje.

Graužiate ir žudote save už tai, ką padarėte praeityje. Juk tai jūs buvote tų įvykių scenaristas ir režisierius. Ir prisidirbote tiek, kad iki šiol gėda prisiminti.

O tai reiškia – esate nevertas būti laimingu. Nei dabar, nei ateityje. Dėl to ir toliau murkdotės neapykantos sau pačiam pelkėje. Juk nieko jau nepakeisi, istorijos neperrašysi…

Kada gi jūs, pagaliau, suprasite šitą paprastą tiesą? Kad pats faktas, jog blogai elgėtės, visiškai nereiškia, jog esate blogas žmogus?

Pradėkime nuo to, kad sąvoka „blogas elgesys” – pakankamai subjektyvus dalykas. Šio dalyko nėra kuo išmatuoti, neįmanoma nustatyti kokiomis nors analizėmis ar testais. Tai, ką laikote blogu elgesiu jūs pats, kitam gali atrodyti absoliučiai normaliu dalyku.

Atminkite: klysti – absoliučiai normalu kiekvienam žmogui. Juk esame viso labo žmonės, ne dievai. O žmogus – netobulas. Tai normalu.

Užsirašykite ant popieriaus ir pasikabinkite gerai matomoje vietoje, kad daugiau neėstumėte savęs ir nesikankintumėte.

Neturi reikšmės, ką padarėte praeityje ar kaip pasielgėte konkrečiose aplinkybėse. Jūs vis tiek esate vertas meilės, sveikatos ir laimės. Nusipelnėte sėkmės ir svajonių išsipildymo. Esate vertas džiaugtis šia ir visomis kitomis būsimomis dienomis!

Kad tai pajaustumėte, turite pakilti aukščiau viso to, ką laikote blogu. Pirmas dalykas – ne faktas, kad tai iš tikrųjų blogis. O antra – praeities „nusikaltimų” mastą jūs greičiausiai smarkiai perdedate.

Praeitis – neatskiriama kiekvieno žmogaus dalis. Bet tik jis vienas pats kankinasi su visais tais prisiminimais ir apgailestavimais. Kiti žmonės jau seniai užmiršo, o dažniausiai – net nepastebėjo, kad jūs kažkur kažkada susimovėte.

Dėl to palikite praeitį ten, iš kur ją paėmėte. Nieko katastrofiško neįvyko. Jūs nieko neužmušėte ir neapiplėšėte banko. Praeities klaidos visiškai nereiškia, kad jums daugiau nebeleidžiama augti, tobulėti ir džiaugtis gyvenimu.

Blogi dalykai nenubraukia gerų, kurių jumyse žymiai daugiau. Net jeigu patys šiandien to kol kas nesuprantate.

Gyvenkite pilnu pajėgumu ir nekritikuokite savęs už kiekvieną niekniekį. Turite teisę ir į klaidas, ir į meilę. Net jei per atostogas priaugote 5 kilogramus svorio. Net jeigu kol kas nesėkmingai stengiatės tapti organizuotu ir motyvuotu.

Sėkmės jums, ir klestėjimo. Jūs to nusipelnėte. Net jeigu pridarėte klaidų. Vienas kito nepanaikina. Įsiminkite tai.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *