Serialai gali pakenkti sveikatai

Taip yra ir dėl to, kad žiūrint seriją po serijos, sunku netgi prisiminti, kas apskritai seriale vyksta. Paprasčiau kalbant, žmogaus atmintyje neišsisaugo informacija apie tai, ką jis ką tik pasižiūrėjo.

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo studentai. Savanoriai buvo suskirstyti į tris grupes. Eksperimento dalyviai turėjo žiūrėti vieną ir tą patį serialą. Pirmoji grupė žiūrėjo po vieną seriją per savaitę, antroji – kasdien po seriją. Trečioji grupė peržiūrėjo iškart visą serialą.

Savanoriams reikėjo pademonstruoti savo susikoncentravimą. Tikrinama tai buvo labai paprastai: kai tik herojus įsipildavo gėrimo ar prisidegdavo cigaretę, eksperimento dalyvis turėjo vieną kartą paspausti klavišą.

Paskui kiekvienas iš jų turėjo papasakoti, ką prisiminė. Dalyviai, kurie peržiūrėjo iškart visą serialą, sekančią dieną viską puikiausiai prisiminė, tačiau vėliau informacija apie serialą iš atminties išsitrynė.

Tie dalyviai, kurie žiūrėjo po vieną seriją per savaitę, negalėjo pasigirti, kad viską gerai prisiminė, tačiau laikui bėgant atmintyje išliko pagrindinės detalės. Įdomu ir tai, kad serialą jiems patiko žiūrėti labiau nei kitiems dalyviams.

Serialų žiūrėjimą vargu ar galima pavadinti naudinga laisvalaikio veikla. Serialai atima laiką, priverčia išlikti vienoje pozicijoje (kartais nelabai patogioje kaklui ir stuburui), be to, daug kas žiūrėdami filmus įpranta ką nors kramsnoti. O jeigu žiūrite televizijos laidas prieš miegą, gali kilti problemų su užmigimu (neramus miegas, nemiga ir t.t.).

.Naujienos iš interneto

Informacinė masturbacija

Informacinė masturbacija - tai tada, kai žinių pritaikymas pakeičiamas vis naujos informacijos…

Pasitikrinkite, ar iš tiesų esate aktyvus žmogus?

1. Aktyvūs žmonės naudojasi internetu kaip saviraiškos ir juos supančio pasaulio pažinimo…

Tyrimas parodė, kad kūrybiškumas duotas ne kiekvienam

Tyrinėtojai nustatė, kad žmonių, kurie generuoja kūrybingas ir novatoriškas idėjas, smegenys veikia…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.