Septynios rūsčios gyvenimo pamokos

Ko mūsų išmoko koks nors įvykis? Kaip sekantį kartą neužlipti ant to paties grėblio? Ką pavyko atlikti sėkmingiausiai? Tokia savo gyvenimo analizė turi tapti kiekvieno iš mūsų įpročiu. Kitaip nepavyks išvengti pasikartojančių problemų. Sakoma, kad tik kvailiai gyvena, nekreipdami dėmesio į savo klaidas. Kad iš naujo nekristume į tą pačią balą, būtina pasimokyti iš susiklosčiusių situacijų. Pateikiame kelias tokias pamokas.

Pirmoji pamoka

Tai, kas atrodo lengvai pasiekiama, galiausiai pavirsta sunkiu ir labai slidžiu keliu. Šios pamokos prasmė artima išsireiškimui apie nemokamą sūrį pelėkautuose. Kelias, kuris iš pradžių žadą minimalius sunkumus ir minimalias pastangas, galiausiai pasirodo esantis kupinas kliūčių, nesėkmių ir nusivylimų. Tokio kelio priešingybė – sunkus, kaip atrodo iš pradžių, tačiau teisingas tikslo siekimo maršrutas. Jame esama daug puikiai regimų kliūčių, kurias teks įveikti. Atsisakę teisingo, tačiau sudėtingo kelio ir pasirinkę lengvą, iš pirmo žvilgsnio, maršrutą, mes pakliūvame į dar sudėtingesnių, kartais apskritai neįveikiamų kliūčių spąstus. Dėl to reikia rinktis ne lengvą ir patrauklų, o teisingą kelią.

Antroji pamoka

Bet kokiems santykiams reikalingi stabdžiai. Ypač tai pasakytina apie meilę. Kaip dažnai patys aistringiausi, visaapimantys santykiai subyra, susidūrę su menkiausiais sunkumais. Jauni įsimylėję žmonės, negalintys atsižiūrėti vienas į kitą, labai greitai nutraukia santykius, vos tik supranta, kad absoliučiai nieko nežino apie partnerį. Kartais gyvenimas reikalauja prilaikyti arklius ir pristabdyti, kad suprastume ir priimtume šalia esantį žmogų.

Trečioji pamoka

Pasiekti trokštamą galima tik žengiant tvirtai, pasitikinčiai ir atkakliai, žingsnis po žingsnio. Tikslą sunku pasiekti, nededant pastangų. Stebuklingų portalų į laimingą gyvenimą nebūna, gerosios fėjos irgi neegzistuoja, gauti, ko norėjai, pabudus ryte nesigaus. Proveržis įmanomas tik žengus daugybę žingsnių link tikslo.

Ketvirtoji pamoka

Asmeniniai pasiekimai veda vien tik į egocentrizmą, o ne į pasitikėjimą savimi. Tai nereiškia, kad nereikia siekti sėkmės ir išsikelto tikslo. Svarbu suprasti, kas teikia pasitenkinimą. Jeigu tik pergalės, tai pasirinkote nepatikimą kelią: įkopę į vieną viršūnę, pamatysite sekančią, dar aukštesnę. Stovėdami ant nugalėtos viršūnės, galite pajausti, kad iš tikrųjų nieko nepasiekėte. Tikrosios sėkmės ir tikro pasitikėjimo savimi pagrindas – pasitenkinimas, jaučiamas dėl to, kad įsisavinote kažkokias žinias ar įgūdžius.

Penktoji pamoka

Mūsų bendravimo ratas formuoja mūsų asmenybę. Drauguose mes atsispindime tarsi veidrodyje. Jie turi tuos pačius kompleksus, tas pačias baimes, tuos pačius prietarus kaip ir jūs patys. Dėl to santykiai – tai savotiškas mūsų asmenybės vystymosi kelias. Įgauti pasitikėjimo padės bendravimas su savimi pasitikinčiais žmonėmis, siekis įgyti kažkokių įgūdžių atves pas žmones, kurie juos tobulai įvaldė. Svarbu laiku suprasti, kada atėjo laikas pakeisti eilinį bendravimo ratą.

Šeštoji pamoka

Nereikia bijoti pokyčių gyvenime. Permainos baugina mus naujovėmis ir netikrumu. Tačiau be jų neįmanoma judėti toliau, tobulėti ir siekti sėkmės. Pakanka žengti pirmąjį žingsnį, priversti smegenis dirbti šiek tiek kitaip, ir kasdieninė rutina pasitrauks, o perspektyva – atsivers visu platumu.

Septintoji pamoka

Reikia klausytis savo vidinio balso. Jį turime kiekvienas. Kartais, tiesa, jį užgožia garsesni, tokie kaip komforto šauksmas ar noras išvengti sudėtingumų. Jie išmuša mus iš kelio, kuriuo eiti ragina vidinis „Aš” – į tolimas keliones, darbo vietos keitimą… Iš pradžių šis balsas tylus, tačiau laikui bėgant vis garsėja, pamažu pavirsdamas šauksmu. Nepriveskite savęs iki tokios kritinės būklės, įsiklausykite į vidinį balsą ir pildykite jo reikalavimus. Tame ir slypi asmeninė laimė.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *