Santykiai su tuščiu žmogumi – blogiau už vienatvę

Egzistuoja daug vienatvės rūšių. Kartais vienatvė leidžia geriau pažinti save, įsiklausyti į savo intuiciją, kartais ji mums parodo, kaip geriausiai padaryti save laimingu ir tapti tuo, kuris bus pajėgus pasirūpinti savo saviverte.

Jeigu šiame pasaulyje ir egzistuoja tokia vienatvės rūšis, kurią galima būtų pavadinti pavojinga ir griaunančia asmenybę, tai kalba turėtų eiti apie santykius, kuriuose jaučiame, jog eikvojame savo laiką, gyvenimą ir pačias svarbiausias jo akimirkas mums labai svarbiems, tačiau visiškai tuštiems savo viduje žmonėms.

Žinoma, jų svarba mums pagrįsta tuo, kad mes patys norėjome būti su jais ir skirti jiems savo laiką, dalintis su jais savo jausmais ir emocijomis. Tačiau tokiuose santykiuose anksčiau ar vėliau ateina suvokimas, kad šie žmonės teikia vien skausmą ir nusivylimą. Tokie asmenys gali būti mūsų bendravimo rato dalimi ir netgi šeimos nariais.

Emocinė tuščių žmonių vienatvė

Aleksandras Diuma pasakojo, kad jo tėvas pastoviai skundėsi tuščiais žmonėmis. Jis sakydavo, kad „kuo tuštesnis ąsotis, tuo garsiau barška, lygiai kaip ir kai kurie tušti žmonės”.

Jau vien ši simbolinė frazė leidžia tvirtai teigti, kad tokios asmenybės pačios lenda į akis. Jų neįmanoma nepastebėti, juk jų buvimas šalia keičia mūsų gyvenimą.

Kokiomis savybėmis pasižymi šie žmonės?

Emocinis egoizmas. Mes dabar neaptarinėsime, ar egzistuoja siela, tačiau tai vienas iš pirmųjų punktų, apie kuriuos galvojama, kai kalba eina apie tuščius žmones. Jie negali suprasti kitų žmonių ir nesugeba jų užjausti, lygiai kaip nepajėgūs pripažinti kito žmogaus požiūrio unikalumą. Jiems rūpi vien savo poreikių tenkinimas. Šito tikslo jie siekia visiškai negalvodami, kaip jų veiksmai gali įtakoti kitus. Tušti žmonės nemoka klausytis ir atsiverti kitiems žmonėms. O jeigu ir padaro tai, tai grynai savanaudiškais tikslais.

Troškimas gniuždyti ir prisirišti prie ko nors emocingesnio už juos. Tokie asmenys dažnai garsiai visiems skelbia, kokie jie nelaimingi. Jie manipuliuoja aplinkiniais, kad galėtų užpildyti savo dugno neturinčią tuštumą. Tušti žmonės slepia savo silpnas puses, virtuoziškai manipuliuodami svetimais jausmais. Jie nežino, kas yra dosnumas, žmogiškumas, gyvenimo džiaugsmas.

Gyvenimas ant ribos. Jie gyvena pagal principą „Viskas arba nieko”. Tai gali būti perdėta meilė kokiam nors žmogui arba absoliutus abejingumas, kuris ateina tuo momentu, kai tik tuščio žmogaus poreikiai patenkinami. Tušti žmonės nepajėgūs kurti brandžių santykių. Netapkite tuo vandeniu, kuris užpildo jų tuščią indą, ta kibirkštimi, kuri kiekvieną dieną įžiebia jiems trumpalaikį laimės momentą, nebūkite ta šviesa, kuri nušviečia jų vienatvę, nes galiausiai kentėsite dėl viso šito būtent jūs.

Kaip priešintis tuščiam žmogui?

  • Pirmas dalykas, kuris šauna į galvą – būtina distancija tarp jūsų ir to žmogaus. Mes dabar kalbame apie emocijas ir santykius su jums nereikalingais žmonėmis.
  • Išlikite ištikimais patys sau. Skyrę laiko ir pastangų kitam žmogui, visada tikrinkitės, ar verta tai tęsti;
  • Mūsų gyvenimas, mūsų vidinė pusiausvyra ir vientisumas – štai patys svarbiausi indikatoriai, kuriuos turime labai atidžiai stebėti;
  • Nedarykite jų klaidų, nesielkite kaip jie. Visada elkitės su savimi sąžiningai ir atmeskite bet kokius žodžius ar poelgius, jeigu jie prieštarauja tam, kas jūs esate ir kuo save laikote;
  • Jeigu jūs šiandien suvokiate, kad jūsų antroji pusė yra tuščias žmogus, pasakykite jai apie savo jausmus ir apie tai, ką esate pasirengę priimti, o ko – ne;
  • Jūs – ne tuščias žmogus, jūs turite tikrų jausmų ir emocinių poreikių, kuriuos turi priimti kiti žmonės ir būti abipusiai. Jeigu šie poreikiai nebus tenkinami, jums teks susimąstyti, kaip gyventi toliau;
  • Nėra nieko blogiau kaip gyventi su tuo, kuris dovanoja jums savo išblėsusią meilę ar draugystę, galėdamas pasiūlyti mainais tik gyvenimą tuštumos pasaulyje.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *