Pykčio kontroliavimas

Juokas, džiugi nuotaika palankiai veikia žmogaus sveikatą, pailgina gyvenimą, kas jau seniai moksliškai įrodyta. Juokas stimuliuoja tokių hormonų kaip serotoninas, dofaminas ir endorfinas gamybą. Visi jie priklauso taip vadinamiems „laimės hormonams”. Be to, juokiantis veikia diafragma, veido ir pilvo preso raumenys. Daugelyje vidinių organų pagerėja kraujo apytaka, organizmas gauna daugiau deguonies, sumažėja „streso hormonų” kiekis, vadinasi, nyksta priežastys negalavimams, susijusiems su nervų sukrėtimais formuotis.

Ne tik juokas, netgi ašaros (proto ribose) pašalina stresą, toksinus, gerina regėjimą, stiprina imunitetą, padeda normalizuoti kraujo spaudimą ir išlieti emocijas.

O štai nekontroliuojamas pyktis, kerštas ir pavydas gali labai smarkiai sutrumpinti gyvenimą. Ir susiję tai visų pirma su faktu, kad emocijos skatina kortizolo – to paties „streso hormono” – išsiskyrimą. Nuosaiki šio hormono dozė netgi naudinga organizmui, kadangi turi gynybinį efektą, kuris padeda įveikti gyvenimiškus sunkumus, kaip ir adrenalinas. Tačiau užsitęsus nekontroliuojamai agresijai, atsiranda rizika susirgti cukriniu diabetu, hipertonija ir raumenų audinių irimu. Į organizmą praktiškai išsiskiria nuodai, kurie sukelia daugybę susirgimų, tame tarpe ir vėžinių.

Kad išvengtume tokių katastrofiškų pasekmių, turime mokėti teisingai tvarkytis su negatyviomis emocijomis, nerizikuodami tiek savo, tiek tų, kurie tuo momentu „pasipainiojo po ranka” sveikata.

Kaip nusiraminti ir suimti save į rankas.

1. Jeigu likimas pateikė nemalonų siurprizą ir tai išmušė jus iš vėžių, pasistenkite atsitolinti nuo nuoskaudos šaltinio, kad atsirastų galimybė nusiraminti. Kartais tam, kad nuslopintume staigų pykčio pliūpsnį, pakanka penkių minučių tylos ir vienatvės.

2. Jeigu pokalbio tema jus erzina, pasistenkite pakeisti temą ar sėkmingai pajuokaukite.

3. Labai efektyvu streso momentu persijungti į sulėtintą gilų kvėpavimą.

4. Stenkitės kalbėti objektyviai, nepereidami į asmeniškumus. Tai, žinoma, labai sudėtinga, ypač jei pašnekovas sąmoningai provokuoja. Būkite aukščiau šito, įniršio sekundę ištarta frazė gali labai ilgam komplikuoti santykius ir sukelti atsakomąją reakciją.

5. Jeigu kažkas jus įžeidė ar įskaudino, pasistenkite išsiaiškinti, tačiau tiktai tada, kai visiškai nusiraminsite.

6. Patikima priemonė pašalinti negatyvias emocijas – fiziniai pratimai arba muzika. Įsijunkite mėgstamą kompoziciją ir pasistenkite kurį laiką nuo visko nusišalinti.

7. Nepervarkite, dažniau kaitaliokite veiklos sritis. Išsimiegokite, dažniau pabūkite su mylimu žmogumi.

8. Stenkitės spręsti rimtus klausimus tik būdami geros nuotaikos. Jeigu visgi nesveikuojate, esate išsekęs ar vos ne depresijos būsenoje, pamėginkite, jei tai įmanoma, atidėti svarbių problemų sprendimą.

9. Ieškokite progų pasidžiaugti. Kartas nuo karto keiskite aplinką, neleiskite kasdieninei rutinai jus įveikti. Daugiau laiko skirkite savo norams, pomėgiams ir artimiems žmonėms.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *