Psichologiškai sveikas žmogus

Tikriausiai bendrais bruožais įsivaizduojate, ką reiškia sąvoka „psichologiškai sveikas žmogus”. Tai tas, kuris visada yra geros nuotaikos, adekvačiai reaguoja į aplinkinių kritiką ir agresiją. Tačiau, tiesą sakant, viskas yra daug giliau!

Kuo pasižymi psichologiškai sveikas žmogus?

Šie žmonės gali daryti tai, ko nepajėgia kiti:

Žvelgia į situaciją iš skirtingų pusių. Ginčo metu toks žmogus sugeba suprasti ir net pagrįsti oponento požiūrį. Jis gali pažvelgti į situaciją iš dviejų priešingų pusių ir padaryti apie tai nešališkas išvadas. Toks žmogus pajėgus būti objektyviu, vertindamas save, jį supančius žmones ir pasaulį.

Kontroliuoja emocijas. Manau, iš savo patirties žinote, kaip kartais sunku suvaldyti emocinius impulsus. Psichiškai sveiki žmonės sugeba kontroliuoti emocijas netgi tada, kai jos pasiekia savo viršūnę, apogėjų. Be to, jie moka kalbėti apie savo jausmus, kad mylimas žmogus suprastų, kas vyksta.

Pažįsta save. Šie žmonės labai gerai pažįsta save. Jie supranta, kokia priežastis paskatino vienokią ar kitokią jų reakciją. Tai leidžia sutelkti suvokimo ir elgesio kontrolę savo rankose.

Mėgsta pabūti vieni. Psichiškai sveiki žmonės mėgaujasi momentais, kai gali pabūti vieni. Tokiomis akimirkomis jie nesijaučia apleisti ir nereikalingi. Jie naudojasi vienuma kaip galimybe geriau suprasti save, savo jausmus ir reakcijas.

Rizikuoja. Kalbėdamas apie riziką, turiu galvoje sugebėjimą išeiti iš komforto zonos. Šie žmonės supranta, kur yra jų komforto zonos ribos, ir gali sąmoningai jas peržengti. Jie taip pat supranta, kokias pasekmes tai gali sukelti. Emociškai stabilūs ir atsparūs žmonės sugeba susidoroti su diskomfortu, atsirandančiu išėjus iš komforto zonos;

Gyvena šiame momente. Jie nuolat praktikuoja sąmoningumą: supranta, kas vyksta su jais ir aplinkiniais žmonėmis. Kiekvienas, kuris yra psichologiškai sveikas, moka gyventi šiame konkrečiame momente, mėgautis tuo, kas vyksta šiuo metu.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *