Pradėti iš naujo

Jūs pasvėrėte visus „už” ir „prieš” ir tvirtai nusprendėte pradėti gyvenimą iš naujo. Viskas puiku, tik teks smarkiai padirbėti. Pirmiausia – savitaiga. Išmeskite iš galvos visus „man nesigaus”, „aš jau ne ta, kuri buvau anksčiau” ar „toks jau mano gyvenimo kryžius”. Kiekvieną dieną kartokite sau, kad viskas gausis. Ir viskas gausis.

Formuluokite tikslus pozityvia forma: „susirasiu naują darbą”, „išvažiuosiu atostogauti į  svajonių šalį”.

O dabar – patarimai, kaip pradėti gyvenimą iš naujo.

Neprisiriškite prie datos. Žmonės pradeda naują gyvenimą nuo pirmadienio ar Naujųjų metų, kadangi bando atitolinti momentą, kada teks pradėti rimtai darbuotis. Siekių keisti gyvenimą pritvirtinimas prie kalendoriaus – viso labo triukas, padedantis pratęsti įkyrėjusį, tačiau iš esmės komfortišką senąjį gyvenimo stilių. Žinodamos tai – išraukite tokį silpnumą iš pašaknų – jeigu tvirtai nusprendėte keistis, įsileiskite permainas čia ir dabar.

Prioritetų sistema. Planų gyvenimo reformatorės dažniausiai turi begalę: „Mersedesas”, vyras, naujas darbas, nauja figūra ir išvaizda. Apsispręskite, ko jums reikia pirmiausiai, o ką galima atidėti, kitaip besiplėšydamos tarp skirtingų tikslų rizikuojate paprasčiausiai patrūkti ir nuleisti rankas.

Numatyti smulkius žingsnelius. Ilgalaikiai tikslai jau aiškūs, tačiau jei bandysite penkiems metams numatytus darbus atlikti per pusmetį – patrūksite. Susirašykite užduotis artimiausiam mėnesiui, realiai įvertinusi savo jėgas. Tarkime, nusprendusi laikytis dietos, pirmiausiai atsisakykite smulkių užkandžių, paskui – saldainių, paskui – pyragaičių, paskui – įpročio gerti labai saldžią arbatą. Neženkite ant sekančio laiptelio, kol prieš tai sekusį atsisakymą laikysite praradimu. Tada bus daugiau šansų priprasti prie naujo raciono.

Pradėti nuo išorinių permainų. Patikėti, kad naujas gyvenimas išties prasidėjo kur kas lengviau, jei šitas faktas turi regimų patvirtinimų. Dėl to, nusprendusios visiškai pasikeisti viduje, sugalvokite šio savo būsimo naujo gyvenimo turiniui atitinkamą įpakavimą. Persidažykite plaukus, kad gyvenimas įgautų naujų spalvų, nusipirkite margą suknelę, atnaujinkite ar bent jau perstatykite baldus. Pastebėta, kad tokios permainos keičia ir minčių eigą: dalykinis kostiumėlis disciplinuoja, o minkšta patogi sofa lengvai paverčia savininką sibaritu. Neverta manyti, kad „išorė” nesvarbi.

Naudokite savo atžvilgiu rimbo ir meduolio principą. Susikurkite sau „vidinį viršininką”, savotišką stebėtoją iš šalies, kuris patikėjo jums projektą, pavadinimu „Naujas gyvenimas” ir dabar seka, kaip jis vykdomas. Jeigu planai vykdomi sėkmingai, „viršininkas” išmoka smulkių dovanų pavidalo premiją, o jeigu projektas buksuoja, jis uždeda jums baudą, pavyzdžiui, uždraudžia eiti į kavinę. Sąžiningai priimkite ir „viršininko” nuobaudas, ir apdovanojimus.

Pažadėkite kažką pasiekti prie liudininkų. Įsipareigokite draugų ar kolegų akivaizdoje kažką nuveikti iki konkretaus termino. Jie su piktdžiuga lauks jūsų žlugimo arba pergyvens dėl sėkmės, o jūs atkakliai dirbsite, kad laimėtumėte lažybas. Toks manevras labai gerai stimuliuoja išdidžius ir užsispyrusius žmones.

Sąmoningai susikurkite sunkumų. Šis būdas tinka tik tiems, kurie mobilizuotis sugeba tik ekstremaliose situacijose. Tarkime, norite pakeisti darbą. Išeikite iš ankstesnio darbo į niekur, kad aktyvizuotumėte paieškas – jūsų charakteris padės surasti išeitį iš nemalonios situacijos.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *