Požymiai, kad esi patikimas ir atsakingas žmogus, net jeigu pats taip nemanai

Atsakingumas ir patikimumas – tokių savybių žmonėse galima sutikti vis rečiau ir rečiau, dėl to jos taip vertinamos. Realizuotis gyvenime ar karjeroje, užsikariauti aplinkinių pasitikėjimą, kontroliuoti savo poelgius ir emocijas – viso to pasiekti gali tik atsakingas žmogus. Jis žino laiko vertę, nesistengia vaizduoti aplinkybių aukos ir nebijo imtis atsakomybės už savo žodžius bei poelgius. Yra ir kitų požymių. Šiame tekste surinkome tuos požymius, kurie liudija, jog esi atsakingas ir patikimas, net jeigu pats apie save manai visai kitaip.

Nesislapstai kitiems už nugaros

Nesi tas žmogus, kuris stengsis visais įmanomais būdais atsikratyti atsakomybės. Nepriklausomai nuo to, dirbi komandoje ar veiki pavieniui, esi pasirengęs pasitikti bet kokius likimo smūgius, nekaltindamas kitų. Tu aiškiai supranti, ko tau reikia, tau geriau išgirsti sąžiningą nuomonę apie atliktą darbą ir pamėginti ištaisyti klaidas, negu kaip bailiui slapstytis kitiems už nugaros.

Neatsakingas žmogus neieško problemos sprendimo būdų, jie ieško kaltų ir su dideliu malonumu paverčia save auka. Jeigu tai – ne tavo elgesio modelis, gali neabejoti: esi atsakingesnis ir patikimesnis už daugumą tave supančių žmonių.

Tau nereikia priminti du kartus

Jeigu atsakingo ir patikimo žmogaus ko nors paprašė ir jis sutiko išpildyti prašymą, tai jis iš kailio išsiners, kad viskas būtų padaryta laiku. Jam nereikės skambinėti ar rašinėti, nuolat primenant, kad laikas spaudžia ar pasitikslinant, ką jis planuoja daryti. Jis supranta, kad be galo svarbu padaryti viską kokybiškai ir suspėti išpildyti žmogaus prašymą iki to laiko, kol rezultatas nepraras prasmės. Atsakingas žmogus vertina ne tik savo, bet ir svetimą laiką.

„Pasakiau – padariau” – būtent toks yra žmogaus, kuriuo iš tiesų galima pasikliauti, devizas. Tokius žmones mėgsta ir gerbia, juk jų žodis išties turi svorį. Jei atpažinai aprašyme save, užlenk dar vieną pirštą.

Darai viską, kad nepavestum žmogaus

Kai kažką pažadi, žmogus tikisi gauti tavo pagalbą ir vos ne tiesiogine prasme patiki tau savo gerovę. Jo galvoje nėra varianto, kad tu staiga persigalvosi ar peršoksi prie kitų planų, apie kuriuos iš anksto neįspėjai. Ir jeigu suvoki, kokią atsakomybę užsivertei sau ant pečių, tu padarysi viską, kad žmogaus nepavestum. Atidėsi kitus reikalus, uždrausi sau tinginiauti, atsiprašysi iš darbo, jeigu to reikia.

O jei nei tikras, kad galėsi padėti, tu paprasčiausiai nežadėsi dalyvauti žmogaus problemos sprendime. Viskas paprasta.

Neieškai pasiteisinimų

Darbe, asmeniniame gyvenime ar bendraudamas su aplinkiniais niekada neieškai pasiteisinimų savo veiksmams ar neveiklumui. Tu puikiai žinai, jog tai – tuščias laiko švaistymas, be to, pasiteisinimais neištaisysi nei savų, nei svetimų klaidų. Esi labiau linkęs analizuoti situaciją ir ieškoti geriausios išeities. O norą išbristi sausam iš vandens, teisinantis įvairiais išoriniai faktoriais, tu palieki žmonėms, kuriems sąvoka „atsakomybė” yra svetima ir nežinoma.

Sąveikauji su aplinkiniais

Tik labai nedaug išties sudėtingų ir reikšmingų uždavinių gali būti atlikti pavieniui. Žmonės, kurių prioritetas – gauti trokštamą rezultatą, supranta, kad geriausia strategija – dirbti komandoje. Jeigu turi išvystytą atsakomybės jausmą, tikriausiai moki panaudoti visus prieinamus resursus, įskaitant žmogiškuosius. Ir realizuoji ne tik savo, bet ir į darbą įtrauktų žmonių potencialą, stimuliuoji juos kokybiškai atlikti darbą, sėkmingai deleguoji pareigas ir rezultato netenka ilgai laukti.

Atsakomybė čia slypi iškart keliuose faktoriuose. Tu moki objektyviai vertinti savo jėgas ir nemėgini galynėtis su uždaviniu pavieniui, nors žinai, kad uždavinys tau ne pagal jėgas. Taip pat prisiimi atsakomybę valdyti į problemos sprendimą įtrauktus žmones, tapdamas lyderiu, kuris galiausiai bus atsakingas už visos komandos sėkmę.

Kontroliuoji savo gyvenimą

Esi savo likimo kalvis, pats rašai savo gyvenimo scenarijų. Kai iškyla problemų, neįsmunki į aukos poziciją, o paimi visą kontrolę į savo rankas. Pragmatiškai žvelgdamas į gyvenimo ir pasitikėdamas savo jėgomis tu įveiki bet kokio sudėtingumo problemas – ir fizines, ir emocines. Tu prisiimi atsakomybę nelaukdamas aplinkinių pagalbos ar kontrolės. Vietoje to – atkakliai dirbi, siekdamas rezultato, žinodamas, jog tai tik tavo rūpestis.

Daliniesi idėjomis ir žiniomis

Su draugais, artimaisiais, kolegomis. Tu supranti, kaip galima pagerinti kokį nors procesą ir mielai daliniesi šia informacija su kitais. Pavyzdžiui, jei darbe pasiūlai išties kokybiškus pokyčius ir nebijai pasidalinti su viršininkais ar kolegomis savo mintimis, jei suvoki savo indėlį į verslo plėtrą, reiškia, esi išties vertingas, pagarbos vertas darbuotojas.

Tai visiškai nereiškia, kad vos tik į galvą šovė idėją, turi bėgti dalintis ja su bosu. Anaiptol. Bet jeigu mintis išties verta – pasidalink idėjomis su aplinkiniais. Atsakomybė – kai padedi žmonėms tuo momentu, kai tai įmanoma, kai neslepi informacijos, kuri gali būti naudinga visiems.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *