Pozityvus požiūris

Pozityvus požiūris į patį save yra pats geriausias raktas į laimę. Šis fenomenas lenkia netgi tokius reiškinius kaip dėkingumas ir tvirti santykiai su partneriu. Jis įtakoja ne tik mūsų savijautą, bet ir mintis bei elgesį. Kai negatyviai apie save galvojame, pasąmoningai veikiame tokiu būdu, kad šis įsitikinimas pasitvirtintų realybėje. Pavyzdžiui, jeigu mums atrodo, kad nenusipelnėme gerų santykių ar finansinio stabilumo, tai paprasčiausiai nuleidžiame rankas tose srityse, iš anksto pasiduodame. Kaipgi išsiveržti iš šio užburto rato? Pateikiame kelis būdus, kurie padės suformuoti pozityvų požiūrį į pačius save ir pakeisti elgesio modelius.

Išsiaiškinkite savo poreikius. Kai nesijaučiame laimingais be kokios nors pastebimos priežasties, lengviausia galvoti, kad su mumis iš pat pradžių kažkas negerai. Realybėje gi, greičiausiai, mes niekada neuždavėme sau klausimo, kas būtent galėtų padėtis pamilti pačius save.

Žmonės pradeda blogai apie save galvoti nevilties ir bejėgiškumo minutėmis. O šiuos jausmus, savo ruožtu, sukelia nepatenkinti poreikiai. O nepatenkinti jie dėl paprastos priežasties – jūs patys nežinote, ko norite. Dėl to pats pirmas žingsnis – išsiaiškinti poreikius.

Tik būkite atsargūs: nemanykite, kad dabar visi aplinkiniai žmonės puls tenkinti visų jūsų užgaidų. Išsiaiškinkite, ko tiksliai jums reikia. Kokius žmones norite sutikti, kokiose vietose pabuvoti, kokią patirtį įgyti, kad pasijaustumėte pilnaverčiu žmogumi. Gerai apie tai pagalvokite ir neimkite į galvą svetimų poreikių.

Atminkite, kad kiekvienas žmogus turi savus poreikius. Kažkas neįsivaizduoja gyvenimo be vaikų, kažkas – be mėgstamo darbo, kažkas – be mėgstamo hobio. Jūsų gyvenime visada turi būti kažkoks pagrindas. Kitaip taip ir nepasijausite pilnaverčiu žmogumi.

Jeigu šiandien išgyvenate ne pačius geriausius laikus, prisiminkite, kokioje gyvenimo atkarpoje jautėtės laimingas? Ką būtent darėte, su kokiais žmonėmis bendravote, kokiose vietose buvojote? Kas pasikeitė, kas atsitiko, kas pradingo iš jūsų gyvenimo?

Gyvenkite pilna jėga. Jau išsiaiškinote savo poreikius? Puiku. Vadinasi, šį punktą įveikėte pakankamai lengvai. Tiesiog turėkite galvoje savo poreikius ir realizuokite juos. Tačiau praktikoje, kaip žinia, nebūna taip jau viskas labai paprasta. Dėl kažkokios priežasties jūsų poreikiai nepatenkinami? Tada teks pagalvoti, koks būtent turėtų būti gyvenimas, kuriame pildytųsi visi jūsų norai. Šis žingsnis daug kam gali būti sunkokas. Kažkuriuo momentu galite suprasti, kad ne visi anksčiau atrasti poreikiai tokie labai jau ir svarbūs. Kai kurie iš jų nerealūs ar apskritai absurdiški. Su tokia išvada nelengva susitaikyti. Tačiau atmetus į šalį tai, kas nereikalinga ir nerealu, galima pasijausti kur kas geriau ir suprasti, kad visiškai įmanoma gyventi pilnavertį gyvenimą.

Atleiskite sau. Dabar, kai suprantate poreikius, kai tiksliai žinote, kaip juos patenkinti, jūs dar labiau priartėjate prie adekvačios savivertės suformavimo. Tačiau ką daryti su negatyvia patirtimi iš praeities, slegiančia jus didžiuliu svoriu? Juk tai klaidos, kuriomis jūs anaiptol nesididžiuojate? Kiekvienas žmogus turi nemalonių gyvenimiškų istorijų, kai jis kažką išdavė, nuskriaudė, kažką pamiršo, nustojo mylėti.

Atminkite, kad klaidos – tai dar ne visas jūs. Jos nepaverčia jūsų blogu žmogumi. Jeigu mokomės iš klaidų – augame, tobulėjame. Kad išsiugdytume pozityvų mąstymą, turime suprasti, kad nuo klaidų neapdraustas nė vienas žmogus. Atleiskite sau, užjauskite save ir pasižadėkite, kad daugiau tokių klaidų nekartosite.

Džiaukitės savo keistenybėmis. Paprastai žmonės daro atvirkščiai – slapsto nuo kitų savo ypatumus giliai savo viduje, bijodami kam nors parodyti tikrąjį veidą. Keistumų ir ypatumų nereikia drovėtis – pasijuokite iš širdies, nebeslėpkite trūkumų, tokių, kaip pavyzdžiui, nesugebėjimas įsiminti žmonių vardų ar dar kažko panašaus. Bet ir į jums svarbių bei brangių žmonių nuomonę įsiklausyti vertėtų. Jeigu jie mano, kad jums reikia padirbėti su savimi, nereikia galvoti, kad esate blogas žmogus. Jūs tiesiog žmogus, kuris užsiima saviugda.

Ir atminkite: pakeitę nuomonę apie save, galėsite pakeisti visą savo gyvenimą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *