Pokalbių apie problemas metu daromos klaidos

Kartais blogiausia, ką galime padaryti – išpasakoti artimiesiems savo problemas.

Štai tu eini pas draugą, kad tiesiai šviesiai išklotum jam savo mintis. Proceso metu apsiverki, jis žiūri į tave išpūtęs akis, tarytum būtum velnio apsėstas, o paskui išeina ir niekada daugiau su tavimi nesikalba.

Žmonės kartais paveda. Kartais „pasikalbėti su draugu apie problemas” – pats blogiausias patarimas, pasmerkiantis tave ir tavo klausytoją bendroms kančioms. Kodėl tai taip sunku? Yra kelios priežastys.

Pasirinkai ne tą žmogų

Žmonės nėra tokie jau blogi, bet jeigu tavo atseit draugas juokiasi iš tavęs, ignoruoja arba sako, kad tavo problemos ne tokios jau ir baisios, neimk į galvą – visa tai požymis, kad tai nėra geras draugas. Kartais tai gali būti visiškai adekvatūs suaugę žmonės, kuriuos per klaidą pasirinkai pokalbiams apie problemą. Tai tarsi aptarinėti kvantinę fiziką su nuosavu katinu.

Pavyzdžiui, tau iškilo problema, kur investuoti pinigus, pasirenki draugą, neturintį nė grašio kišenėje, kuris atsakys tau tik viena: „Kad taip man tavas problemas!” Arba esi ištekėjusi moteris, prašai patarimo iš draugės, kuri niekada nesusitikinėja su vyrais.

Idealiu atveju reikėtų susirasti žmogų, kuris praeityje jau susidūrė su tokia pat problema, nesvarbu, pinigai tai, ar santuoka. Jeigu tokio nėra, reikalingas turintis daugmaž panašią patirtį. Juk netgi komentaras „O, kaip aš tave suprantu!” gali smarkiai pagerinti savijautą.

Neteisingas momentas pokalbiui

Čia kaip situacija kelyje: prieš persirikiuodamas, tu juk pasižiūri į galinio vaizdo veidrodėlius, įjungi posūkio signalus? Analogiškai ir čia. Iš pradžių vertėtų paklausti: „Man reikia aptarti rimtus ir sunkius dalykus. Ar gali dabar apie tai pasikalbėti? O gal netinkamas momentas?” Ir jeigu tau atsako, kad kreipeisi netinkamu laiku, reikėtų gerbti tokį atsakymą.

Galbūt numirė tavo draugo šuo, gal vaiką nuskriaudė mokykloje, gal darbe koks nors aliarmas, o tu čia su savo problemomis visa ne laiku? Net jeigu žmogus tave mirtinai myli, bet atsidūrė įtemptoje situacijoje, jis dabar niekuo negali tau padėti.

Visada kalbėk tik apie savo problemas

Visi turi tokį draugą, kurie niekada nesiklauso, bet visada pasiruošęs kalbėti apie save. Kiekvienas mūsų turi savų problemų: ar tai būtų seksas, ar vaikiškos psichologinės traumos. Liaukis matuoti, kieno problemos didesnės, mažesnės, stambesnės, smulkesnės. Tai tas pats, kas lyginti kas lengvesnis: kilogramas geležies, ar kilogramas pūkų?

Ir jeigu kažkas kartą išklausė tavo problemas, tai būk malonus išklausyti ir jį. Tiesiog iš dėkingumo.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *