Pinigai ir stresas. Tiems, kurie negyvena, o vien tik dirba

Daugelis mūsų pradėjo uždirbti, tikėdamiesi, kad pinigai padės atsikratyti kompleksų. Tačiau pinigai tuos kompleksus tik užmaskuoja. Turėjau draugą, jis pastoviai atšaukdavo susitikimus, sakydamas: „Šiandien nesigaus, laukia sunkios derybos” arba „Dabar negaliu, verslo partneriai iš Vokietijos atvažiavo”… Supratau, kad jo gyvenimo prioritetas – pinigai. O draugystė, santykiai, bendravimas liko netgi ne antrame, o kažkokiame priešpaskutiniame plane.

Dėl pinigų pasimaišę žmonės įtikinėja save ir savo šeimos narius, kad jų karštligiška verslo veikla yra tiesiog gyvybiškai būtina. Tačiau dažniausiai tai ne kas kita, kaip bandymas pasprukti ir pasislėpti nuo asmeninių problemų. Kai kažkas pasineria į darbus, kad rečiau buvotų namuose ir tampa darboholiku – akivaizdi neurozė, kurią galbūt dar labiau komplikuoja nesibaigiantys stresai.

Normalioje situacijoje, kai žmogus užsiima mėgstamu darbu, realizuoja save, savo idėjas ir talentus – jis neskirsto savo laiko į darbą ir laisvalaikį. Jis paprasčiausiai gyvena. O jeigu pavargsta – tai būna malonus nuovargis.

Stresas gali pasireikšti įvairiai:

  • Padidėja nerimas ir baimė;
  • Pradedate gerti – sistemingai, kiekvieną dieną;
  • Aštriais santykių šeimoje momentais tampate labiau formalus. Pavyzdžiui, jeigu darboholiko paklausia, ar negalėtų jis per išeigines nuvesti vaikų į kiną, jis atsakys „žinoma, ne, aš juk turiu dirbti, kad išmaitinčiau jus visus, veltėdžius”. O jeigu moteris pasakoja darboholikui apie savo problemas ir troškimus, atsakymas bus labai trumpas ir aiškus: „Kiek?”
  • Tampate agresyvesnis šeimos narių ir pavaldinių atžvilgiu;
  • Atsiranda psichosomatinių sveikatos problemų – sudirginto žarnyno sindromas, pankreatitai, hipertonija, tachikardija, dažnėja galvos skausmai, ypač moterims, prasideda problemos su miegu, persivalgymu.

Daugeliui verslininkų verslas tapo žaidimu, jie nebeišlenda iš pasitarimų kambarių kaip lošimo maniakai, ištisas paras sėdintys kazino, nebepastebintys – diena ar naktis už lango. Jie uždirba pinigus vardan pačių pinigų. O tai labai grėsmingas simptomas.

Pinigai vaidina perdėtą vaidmenį daugelio verslininkų gyvenime. Jie mirtinai bijo išeiti iš šios būsenos, dėl to apskritai neįsivaizduoja, kaip galima gyventi be didelių pinigų ir tuo pat metu jaustis laimingu. Ir būtent dėl to labai aštriai ir liguistai reaguoja į krizines situacijas.

„Tu nori, kad gyventume nuomojamame bute?” – klausia jie, kai žmona droviai paprašo pabūti namuose per šventes. „Nori, kad mūsų sūnus mokytųsi paprastoje mokykloje? Ne? Tada užsičiaupk. Tėvas eina pinigų uždirbti”.

Ir žmonos, kurios tekėjo dėl pinigų ir gražaus gyvenimo – išties užsičiaupia, ramiai gyvena savo gyvenimą už vyro pinigus. Tačiau jeigu moteriai svarbus žmogiškas bendravimas ir meilė, ji nuo tokio išprotėjusio biznieriaus paprasčiausiai išeis. Jai nereikia vyro, kuris iškeitė ją į pinigus, ir dar teisina šitą išdavystę: „Tai tavo pačios labui”.

Labai norėtųsi, kad žmonės, kurie negyvena, o vien tik dirba, žinotų, jog:

  • Jokie pinigai neišsprendžia psichologinių problemų;
  • Jeigu suvokėte, kad visą laiką baiminatės ir nerimaujate, nepatiriate malonumo iš gyvenimo, reiškia, atėjo laikas sustoti ir susitaikyti su faktu, kad problemos susijusios ne su verslu, o su jūsų psichologine būsena. Nuoskaudos, netikrumas, nepasitikėjimas, psichologinės traumos – štai su kuo reikia padirbėti;
  • Svarbiausia, ką reikia padaryti streso būsenoje – suformuluoti žodžiu, raštu ar dar kokiu nors būdu patį blogiausią galimos įvykių plėtotės scenarijų. Juk streso situacijoje pats baisiausias dalykas – nežinomybė, nekonkretumas.

Dėl to pamėginkite konkrečiai, detaliai įsivaizduoti visą situaciją ir visus savo galimus veiksmus. Pavyzdžiui, ką darote, kai pirmą kartą išgirstate blogą naujieną, jog prarasote visus pinigus. Ko imatės iškart po to. Kaip gyvensite ir ką darysite pagal „Planą B” ir t.t.

Ir visada prisiminkite, kad tas, kuris sugebėjo užsidirbti daug pinigų vieną kartą – sugebės užsidirbti ir antrą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *