Perdėtas kitų gailėjimas – toksiškas

Atrodo, nieko blogo turėti gerą širdį. Kokią žalą galite tuo padaryti? Tačiau viskas nėra taip paprasta ir aišku, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio

Geras, empatiškas, gailestingas žmogus stengiasi visus sutalpinti į savo širdį, visus sušildyti, visiems padėti. Bet ar tai realu? Kuo tai baigiasi?

Atrodo, kad paprasčiausiai neįmanoma nedovanoti meilės, rūpesčio, dėmesio ir draugystės kiekvienam, kam to reikia ir kas to prašo.

Tačiau gyvenimas yra vienas, ir jeigu didžiąją jo dalį, visą salygiškai laisvą laiką ir jėgas atiduosite kitiems, tai jums patiems liks tik ištuštėjimas ir jėgų stygius. O nelaimingų žmonių dėl tokių jūsų pastangų bus ne mažiau, o daugiau.

Šuo bėgs jums iš paskos, jei padovanosite jam skanėstą, bet ar esate pasirengę maitinti visus sutiktus šunis ir užtikrinti jiems tinkamą priežiūrą bei skirti pakankamai meilės? Žmonės norės su jumis bendrauti, bet ar surasite pakankamai laiko visiems, ar tiesiog duosite kiekvienam po kruopelę ir atimsite tai iš savo svarbiausių žmonių – tų, kuriuos mylite, ir kurie jus realiai myli.

Suteikti gyvai būtybei viltį, kuri neišsipildys, yra toksiška. Tai žiauru. Jūs jį pamaitinote ir prisijaukinote iš gailesčio, o jis laukia jūsų meilės, dėmesio, santykių.

Geriau iš pat pradžių mandagiai atsisakyti, nei vėliau atplėšti nuo savęs tą, kuris patikėjo, kad padarysite jį savo gyvenimo dalimi.

Galima sau meluoti, kad žmogui bus lengviau, nes jis turi jus, tokį savotišką pusiau draugą, bet pačiam jūsų gelbėjamam žmogui tai yra skausmas ir aklavietė, neleidžianti vystytis ir judėti toliau.

Negalite padėti visiems, negalite visų sušildyti. Žmogus turi išmokti pats pasirūpinti savimi. Kurti santykius. Kurti savo gyvenimą. Nepasikliaudamas jumis. Nesiramstydamas jumis kaip ramentais. Nesimaitindamas tuščiomis viltimis.

Jeigu yra žmonių, laukiančių jūsų draugystės ir meilės, laikas skubiai nutraukti tokius santykius. Jų pačių labui. Jie laukia ir negauna – jiems tai toksiška. Gyvenimas prabėga, laukiant kažkieno meilės, pagalbos, supratimo, draugystės.

Geriau vieną kartą pasirodyti blogu žmogumi, nei suteikti jam tuščią, jį griaunančią viltį.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *