Penki kelio link permainų etapai

Kodėl ilgi apmąstymai prieš pradedant veiklą yra absoliučiai normalūs? Ar mintys apie permainas yra vienas iš tokių permainų etapų? Žmogus pradeda keistis tada, kai pradeda galvoti apie tai, kol kas dar nieko nesiimdamas? Atsakymas vienareikšmiškas – taip.

Pati idėja, kad mintys apie pokyčius yra realus žingsnis link jų, yra racionali ir akivaizdi. Juk išties – prieš pradedant veiksmus, būtina apgalvoti, ką norime pakeisti ir kaip planuojame tai padaryti. Tačiau pradėję mąstyti apie permainas, žmonės galvoja maždaug taip: „Aš visą laiką kažką mąstau apie tai, kalbu apie tai, o iš tikrųjų nieko nedarau.” Šitaip žmogus patenka į aklavietę.

Sąmoningi pokyčiai ateina penkiais etapais.

Pasitenkinimo fazė. Jūs kol kas nemąstote apie pokyčius. Pavyzdžiui, moteris susitikinėja su nepakankamai geru jai vyriškiu, tačiau yra tokiais santykiais patenkinta. Šiame etape jis jai tinka ir ji nemąsto apie tai, kad blogai pasirinko ar kad jiedu vienas kitam netinka. Moteris gyvena šiuo konkrečiu momentu.

Apmąstymų fazė. Įvyksta tai, kas priverčia žmogų susimąstyti, jog reikėtų kažką keisti. Tęsiame ankstesnį pavyzdį su moterimi. Ji pastebi vyriškyje nemalonių bruožų. Pradeda galvoti, kur nuves tokie santykiai, kas vyksta, kodėl vyriškis geras vienoje situacijoje ir blogas kitoje, kodėl ji taikstosi su jo trūkumais ir ar apskritai ji laiminga. Antrame etape nevyksta jokių permainų. Jūs tiesiog samprotaujate, koks bus gyvenimas, jei nieko nedarysite, koks jis galėtų būti, jei nutarsite kažką keisti ir kokiu būdu galima įgyvendinti tas permainas.

Pasirengimo fazė. Ji prasideda tada, kai nusprendžiate kažką keisti ir pradedate tam ruoštis. Pavyzdžiui, galite pradėti klausinėti pažįstamų, kaip kitiems žmonėms pavyko pasikeisti ir duodate aplinkiniams suprasti, kad ryžotės permainoms. Galima paskaityti knygų ar straipsnių.

Veiksmų fazė. Konkretūs elgesio pokyčiai. Žmonės kartais laiko šį etapą pačiomis permainomis, kadangi čia pokyčiai patys pastebimiausi. Mūsų aptariame pavyzdyje tai etapas, kai tarp moters ir vyriškio įvyks svarbus pokalbis, po kurio jie išsiskirs.

Patvirtinimo fazė. Lemiamas etapas, kuris dažnai išleidžiamas iš akių. Kad suprastume, jog reikalingos realios permainos ir atliktume konkrečius veiksmus, reikia daug laiko. Kartais priartėjus penktai – patvirtinimo – fazei, žmogus galvoja, kad pats sunkiausias darbas jau atliktas. Tačiau ironija ta, kad būtent šis etapas reikalauja daugiausia pastangų. Recidyvas, grįžimas į pradinę situaciją šioje fazėje yra visiškai natūralus ir klaidingai laikomas nesėkme. Išsaugodami pasiektus pokyčius, jūs mokotės užkirsti tokiems recidyvams kelią, nagrinėjate juos, kas atrastume savo silpnas vietas, kad žinotumėte, kur ir ką reikia pataisyti.

Visi etapai, išskyrus pirmąjį, reikalauja labai didelių pastangų, laiko, energijos. Mąstymas – labai svarbi šio darbo dalis. Sunku nustatyti, ko norime iš tikrųjų, kai tarpusavyje konfliktuoja idėjos, o dar sunkiau jas suderinti. Suprasti savo tikruosius poreikius ir troškimus gali būti sunku, o įgyvendinti juos realybėje ir išsaugoti bus dar sunkiau.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *