Pamilti save. Neveiksmingi patarimai

Psichologija – įdomus ir populiarus mokslas. Labai daug savimi nepasitikinčių žmonių šaukiasi į pagalbą psichologus, kad įgytų vidinę ir išorinę harmoniją. Kaip bebūtų liūdna, šiuo metu populiariausia yra „buitinė” psichologija, kuris praktiškai neturi nieko bendro su psichologijos mokslu ir nukreipta ne į teigiamą rezultatą, bet labiau į komerciją. Tokia psichologija pateikia begalę atsakymų į klausimus, kaip pamilti save, ir kai kurie iš jų išties verti dėmesio, tačiau reikia atskirti, kur kvalifikuota psichologinė pagalba, o kur – banalybės.

Penki patarimai, kurie neveikia

Elkis kaip…

Bene labiausiai paplitęs patarimas. Interpretuoti jį galima būtų tokiu būdu: susirask žmogų, kuris įkūnija visus tavo idealus ir elkis lygiai taip pat kaip jis. Kitaip sakant – susikurk sau stabą ir visiškai, ar bent jau iš dalies kopijuok jo elgesį. Jeigu dar kitaip – jeigu nepasitikinti savimi mergina turi mėgstamą aktorę, jai reikia kopijuoti visas jos manieras ir elgesį: būti tokiai pat seksualiai, kartais netgi iššaukiančiai, vartyti akutes, mokėti žaibiškai pavirsti šalta ledine dama, valkiotis su įvairiais vyriškiais ir drąsiai demonstruoti savo interesus. Įdomus požiūris, tačiau visiškai neveiksmingas. Savimi nepasitikintys žmonės negali palikti savo komforto zonos. Viskas baigsis nusivylimais ir stresu.

Skaitykite daug knygų apie saviugdą ir pagalbą sau

Ne pats blogiausias patarimas – tokios knygos išties gali padaryti neblogą paslaugą, padės sudėlioti mintis į lentynėles galvoje, privers darbuotis smegenis ir neblogai motyvuos. Tačiau mylėti save vis tiek neišmokys. Kodėl? Ogi todėl, kad meilė sau ateina iš vidaus. Knyga, raginanti tučtuojau suliepsnoti karšta meile, gali išprovokuoti tik laikiną emocinį pakilimą, ne daugiau. Kad pamiltume save, reikia į save įsiklausyti, savarankiškai dirbti su savimi ir savo elgesiu, o ne skaityti banalius knyginius patarimus.

Atnaujinkite garderobą, šukuoseną ar makiažą

Gaila, bet tokius patarimus dalinantys žmonės greičiausiai yra labai paviršutiniški ir visiškai nieko neišmano psichologijos pagrindų. Na, pakeis nepasitikinti savimi ir daugybę kompleksų turinti mergina garderobą – ir kas iš to? Geriausiu atveju pajaus trumpalaikį nuotaikos pagerėjimą. Pakaks menkiausios nesėkmės ir visa nuotaika išgaruos. Pakeitėte šukuoseną, makiažą, draugus, darbą, planetą, kurioje gyvenate – jūsų viduje vis tiek, deja, niekas nepasikeis. Meilės sau nepagausės. Patarlė „Nuo savęs nepabėgsi” šiuo atveju tinka kaip jokia kita. Patys svarbiausia dalykai sklinda iš vidaus, išoriniai pokyčiai nepadės.

Mylėkite aplinkinius

Puikus, labai humaniškas patarimas. Tačiau, kaip jau ne kartą buvo sakyta, pokyčiai ateina iš vidaus. Harmonija užgimsta viduje. Meilė aplinkiniams prasideda nuo besąlygiškos meilės pačiam sau. Tikrą švelnumą aplinkiniams žmonėms labai sunku pajausti pagal komandą. Iš pradžių padirbėkite su savimi, atleiskite sau, tėvams už visas klaidas ir nesėkmes, ir tik tada „treniruokitės” su aplinkiniais.

Galvok pozityviai ir vyk šalin negatyvias mintis

Yra vienas „bet”: nesimaskuokite dirbtine šypsena, jeigu norisi verkti. Tai pasakytina apie situaciją, kai jums išties labai blogai, o ne tada, kai nagas nulūžo. Jeigu žmogus, mėgindamas pakeisti mąstymo būdą, visiškai užblokuoja tą savo paties dalį, kuri atsakinga už pyktį, skausmą ir kitus neigiamus jausmus, organizme prasideda susinaikinimo procesai. Apie kokią meilę sau galima kalbėti, jeigu pats sau neleidžiate reikšti savo paties jausmų ir emocijų?

Visa tai, žinoma, ne pilnas neveiksmingų patarimų sąrašas. Jeigu išties trokštate nuoširdžiai pamilti svarbiausią žmogų gyvenime – patį save, tai pradėję dirbti su savimi, palaipsniui išsiaiškinsite, kas geriausiai tinka, o kas visiškai nepriimtina.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *