Palaikykite save

Visi esame nuo vaikystės mokomi bendrauti su kitais žmonėmis: laikytis taisyklių, ginti interesus, tartis ir susitarti, būti rūpestingais. Tačiau to paties daryti savo atžvilgiu mūsų niekas praktiškai nemoko. Todėl suaugusiems žmonėms dažnai būna sunku save palaikyti, tartis su savimi, o kartais net tiesiog suprasti save.

Norint išsiaiškinti savo situaciją palaikymo srityje, pakanka įsiklausyti į savo vidinį dialogą ar stiprius pergyvenimus.

Atsakykite sau į keletą klausimų.

Balsas, kurį girdite dažniausiai ir stipriausiai, koks jis: grėsmingas, kritikuojantis ar ramus, pažvalinantis?

Kokias frazes jis jums „taria”: „Ir vėl, kaip visada…”, „Su tavimi kitaip ir negalėjo gautis!”…

Kritikuojantis vidinis balsas sukelia nemalonius jausmus ir neprisideda prie problemų sprendimo. Tuo tarpu padrąsinimai primena rūpestingą tėvą ar išmintingą draugą, su tokio balso pagalba galima save palaikyti ir nukreipti reikiama linkme.

Būdai save palaikyti:

Išmokite pastebėti situacijas, kuriose jums reikia palaikymo. Vidiniame dialoge palaikymo poreikis dažniausiai skamba taip: „padariau klaidą”, „man blogai”, „nemalonu”, „nesuprantama” ir pan.

Kai sekantį kartą įsijungs vidinis kritikas, pasakykite jam Stop! ir paklauskite savęs: „Ko man dabar labiausiai reikia?” Tai gali būti noras pabūti vienam, pasivaikščioti gatvėmis, išgerti karštos arbatos, paverkti ar ką nors apkabinti. Jei įmanoma, padarykite tai savo pačių labui.

Sugrįžkite į realybę. Dažnai mūsų fantazija pradeda kurstyti vidinį kritiką ir piešia labai nemalonius vaizdus: „Jis tikrai pradėjo manęs nekęsti!”, „Sekantį kartą bus taip pat”. Pasakykite sau šią akimirką: „Stop! Tai ne faktas”. Ar mokate skaityti kitų žmonių mintis ar nuspėti ateitį? Nemokate? Tada visa tai, ką piešia jūsų vaizduotė, yra tik fantazija. Tai nėra faktas.

Užduokite sau klausimą: „Ką apie tai pasakytų mano draugas/mylima močiutė?” Daug lengviau kontroliuoti vidinį balsą, jei naudojate vaizdinius. Pabandykite mintyse įsivaizduoti save žmogaus, kuriuo pasitikite, vietoje ir pamėginkite atsakyti sau jo vardu.

Ir atminkite, kad vidinis darbas taip pat yra darbas, kuriam reikia laiko, kad susitvarkytumėte savo mąstymą ir suformuotumėte naujus įpročius. Todėl skirkite sau laiko ir jau pakankamai greitu laiku galėsite įvertinti pirmuosius rezultatus.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *