Nespręskite svetimų problemų

Gerai pagalvokite prieš mesdami visus savo darbus ir puldami ką nors palaikyti, kam nors padėti. Tam yra keletas svarių priežasčių. Ganėtinai dažnai mes automatiškai persitempiame sau kitų žmonių problemas. Sužinokite, kaip to išvengti, kad galėtumėte daugiau dėmesio skirti savo asmeniniams pomėgiams ir pagerinti savo gyvenimą.

Mes atimame iš žmogaus energiją

Faktas yra tas, kad kai darome neprašytą paslaugą, šia savo parama mes atimame iš žmogaus energiją. Žmogus tampa mūsų skolininku, kadangi mes iš dalies ar visiškai prisiimame visą atsakomybę sau.

Niekas nenori ne savo noru tapti skolininku, todėl mūsų pagalba situaciją gali tik pabloginti. Neprašyta parama nuvertina žmogaus pasiekimus. Dažnai net mūsų patarimai nuvertina mylimo žmogaus statusą.

Tai žudo pasitikėjimą

Neprašytas patarimas griauna pasitikėjimą tarp žmonių. Kai du žmonės eina savo keliu, kai kiekvienas sprendžia savo asmenines problemas, viskas gerai. Kai tik kas nors pradeda kištis į svetimus reikalus, iškart susijaukia santykių aiškumas.

Pavyzdžiui, kai tėvai bando padėti savo vaikams teikdami neprašytą palaikymą – tai atima iš žmogaus jėgas ir norą bendrauti. Kiekvienas nori pats išspręsti savo problemas. Kiekvienas nori būti subrendęs ir suaugęs, stiprus ir nepriklausomas. Pagalba sprendžiant kitų žmonių problemas – tai užuomina, kad žmogus yra silpnas, nieko nesugebantis nevykėlis.

Daugelis supranta, kad tai yra ne kas kita, kaip bandymas įrodyti sau savo vertę. Iš esmės kitų žmonių problemas sprendžia tie, kurie trokšta atrodyti svarbūs. Tai žemos savivertės požymis.

Taip elgdamiesi, pritraukiate sau negatyvą

Net jei žmogus prašo mūsų jam padėti, verta gerai labai pagalvoti, reikia tai daryti ar ne. Viskas dėl to, kad kai per giliai įklimpę į kitų žmonių problemas, galime užsikrėsti jų negatyvu.

Pavyzdžiui, žmogui labai sunku spręsti problemas su antrąja puse ar tėvais. Jis prašo paramos, klausia patarimo. Kitas jį išklauso, įsigilina į problemą, dėl kurios pats pradeda pergyventi ir nuolat galvoti apie svetimas bėdas. Tai atima iš jo sėkmę, gerą nuotaiką, pozityvumą.

Būtent dėl to šitaip elgiasi daugelis energetinių vampyrų ir tiesiog toksiškų žmonių. Jie specialiai pasakoja mums apie problemas, bėdas, užkrėsdami mus neigiama energija, pasiimdami ją sau. Dėl šios priežasties vertėtų bent šiek tiek sutramdyti savo norą padėti visiems ir kiekvienam, klausytis nepažįstamų žmonių pasakojimų apie jų problemas.

Ypatingai įspūdžiams jautrūs žmonės vertėtų apskritai ieškoti tik tų, kurie dalijasi pozityvu. Aplinka, pilna toksiškų asmenybių, gali išsunkti iš mūsų visas sultis.

Lūkesčių neatitikimas

Mūsų palaikymas ir noras padėti sprendžiant svetimą problemą gali būti naudingi, tačiau labai dažnai nutinka taip, kad žmogus lieka nepatenkintas rezultatu, kuris neatitiko jo lūkesčių. Jis tikisi, kad jo problema bus išspręsta, o ji ir toliau išlieka aktuali. Būtina iš anksto įspėti, kad pagalba bus naudinga, tačiau neišgelbės draugo ar giminaičio nuo problemos visiškai ir visiems laikams.

Kai kas nors mus kritikuoja už tai, kad kažkaip ne taip palaikome, tokia kritika nuvertina mūsų įdėtas pastangas. Štai kodėl daugelis išmintingų žmonių pataria labai atsargiai teikti pagalbą kitiems, nes tai gali sukelti problemų santykiuose ir bendravime.

Žmogus nuolat lauks jūsų pagalbos

Gana retai žmonės faktą, kad jų problemas sprendžia kiti, suvokia teisingai. Daugeliu atvejų pagalbą gaunantis žmogus atsipalaiduoja, ima manyti, kad ir sekantį kartą viskas bus taip paprasta.

Ypač pavojinga padėti savo vaikams ir jaunesniems broliams ir seserims. Jie labai greitai pripranta, kad jų problemas gali išspręsti kiti. Turime suteikti žmonėms galimybę tobulėti. Tegul sau klysta, blaškosi, tačiau galiausiai darbą padaryti turi patys – šitaip jie įgys svarbios ir neįkainuojamos patirties, kurios neįmanoma įgyti deleguojant savo pareigas kitiems.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *