Nepriimkite visko asmeniškai. Mažos, bet žiaurios tiesos apie gyvenimą

„Įprotis viską priimti labai asmeniškai – aukščiausias egoizmo laipsnis, juk jūs įsitikinę, kad viskas šiame pasaulyje susiveda susiveda tik į jus” – Migelis Ruisas.

Mes pradedame psichologiškai augti tada, kai priimame faktą, jog turime pasirinkimą. Mes patys sprendžiame, kad daugiau nebebūsime savo mąstymo aukomis. Atlikti tokią transformaciją sudėtinga. Tačiau rezultatai su kaupu atpirks patirtą diskomfortą.

Išgijimas prasideda tada, kai atsikratome būtinybės visada ir viskame būti teisiais.

Štai ką rašo nežinomas autorius: „Jaunystėje mes pykstame dėl to, ką, mūsų nuomone, apie mus galvoja aplinkiniai. Pasiekę vidutinį amžių, mokomės nerimauti dėl to, kas ir ką galvoja. Brandžiame amžiuje suvokiame, kad niekas apie mus apskritai niekada negalvojo.

Įprotis viską imti giliai į širdį, kad ir koks jis atrodytų natūralus, iš tikrųjų toks nėra. Sprendimas viską priimti asmeniškai veda į stresą ir konfliktus. Jūs pradedate į viską žvelgti per baimės prizmę. Iš pradžių to netgi patys nesuprantate. Suvokimas ateina vėliau.

Pirmoji žiauri tiesa. Šioje planetoje gyvena daugiau kaip 7 milijardai žmonių. Kiekvienas iš jų įsitikinęs, kad jo principai ir įsitikinimai teisingi. Netikite? Patys paklauskite.

Šiuolaikiniame pasaulyje nespėsite žingsnio žengti, kaip kažkas ims reikšti nepasitenkinimą tuo, ką kalbate. Toks žmogus tampa agresyvus, puola ginti savo principų ir stengiasi pakeisti jūsų pažiūras.

Patys sėkmingiausi žmonės suvokia tą milžinišką įtaką, kurią jų bendravimo stilius daro aplinkiniams ir jų psichologinei sveikatai. Jie įsisavino ir toliau tobulina „psichologinio skydo” techniką, kuri leidžia išsaugoti ramybę ir susikaupimą. Ši technika taip pat leidžia jiems neimti viso giliai į širdį.

Antroji žiauri tiesa. Emociškai jus veikia ne tai, kas vyksta aplinkui, o tai, kaip jūs tuos įvykius patys interpretuojate. Jus supančios realybės suvokimas pagrįstas jūsų pačių anksčiau įgyta patirtimi ir jau užprogramuotais įsitikinimais. Sprendimas: suabejoję savo nuomonės kuriuo norįs klausimu teisingumu, galite pakeisti požiūrį į pasaulį. Pamėginkite užduoti sau tokius klausimus:

  • Kas verčia mane jaustis pažemintu?
  • Jei žmogus neperskambino ar neatsakė į mano laišką ar niekaip nesureagavo į pasveikinimą – ar jausiuosi pažemintas?
  • Ar tikrai jaučiu save vertu kito žmogaus pagarbos?
  • Jeigu kai kurie žmonės mano, kad nesu vertas pagarbos, ar tikrai esu visiškai nevertas?

Atmeskite visus atsakymus, kurie nepagrįsti objektyvia realybe. Jūs galite išmokti matyti pasaulį tokį, koks jis yra, o ne tokį, kokį norite matyti.

Trečioji žiauri tiesa. Emocijos neturi valdyti jūsų elgesio.

Net jeigu jaučiate negatyvias emocijas – pyktį, baimę ir t.t. – tai dar nereiškia, kad reikia jų klausyti ir veikti taip, kaip jos ragina veikti.

Dauguma žmonių niekada nesusimąsto apie savo emocijas, jų neanalizuoja ir nieko iš jų nesimoko. Jie netgi nesuvokia, kad būtent jiems įprastas mąstymo būdas ir sukuria visas tas emocijas. Niekada nepamėginę jų suprasti, jie per klaidą leidžia, kad tos emocijos įtakotų ir nulemtų jų asmenybę ir elgesį. Dažniausiai toks sprendimas baigiasi katastrofa.

Mums būtina atsikratyti klaidingo ir pasenusio įsitikinimo, kad jausmai nulemia mūsų poelgius. Atsikratę šio mito, suprasime, kad nemalonūs jausmai ne tik kelia diskomfortą, bet ir gali suteikti informacijos.

Negatyvūs jausmai dažnai yra ne kas kita, kaip požymis, jog jums būtina kažko išmokti ir išspręsti, pagaliau, įsisenėjusias problemas ar pernelyg ilgai užtrukusius konfliktus.

Baime pagrįsto emocijos niekada neturėtų lemti jūsų poelgių. Pačios savaime šios emocijos – tai ne problemos priežastis, o jos pasekmė.

Mokykitės iš savo jausmų ir emocijų. Panaudokite jausmus savo labui ir niekada neleiskite, kad jie imtų jums vadovauti. Kad ir ką jūs jaustumėte, visada galite priimti sprendimą, kaip šiuo momentu derėtų pasielgti, o ko geriau nedaryti.

Reziumuojame: reikia išmokti suvokti ir priimti savo jausmus bei emocijas. Ir panaudoti juos kaip informacijos šaltinį. Informacijos, kuri padės jums augti kaip asmenybei.

Ketvirtoji žiauri tiesa. Viską priimdami asmeniškai, jūs nesąmoningai sutinkate su tuo, kas sakoma. Jūs patys įvejate save į spąstus, manydami, kad viskas visada susiveda tik į jus. Leidžiate, kad jūsų Ego imtų valdyti jūsų protą.

Sprendimas? Aplinkinių žmonių elgesys ir žodžiai susiję tik su tais aplinkiniais žmonėmis, jų įsitikinimais, elgesio modeliais, nuomonėmis. Įsisąmoninkite tai.

Kiekvienas iš mūsų gyvena nuosavoje realybėje. Priimdami kažką pernelyg asmeniškai, jūs klaidingai manote, kad tas žmogus gyvena jūsų pasaulyje ir laikosi jūsų principų. Kyla troškimas visada būti teisiam ir įrodyti pašnekovui, koks jis neteisus.

Turiu jums klausimą: jums norisi būti visada teisiu, ar laimingu? Kančia ar kaltės jausmas, kurį patiriate dėl to, kad bijote kokios nors nuomonės – tai jūsų Ego veiklos vaisiai. Jūs visada galite pasirinkti, dėl to atsipalaiduokite.

Jus mylės, jūsų nekęs. Abiem atvejais tai neturės nieko bendro su jūsų asmenybe.

Penktoji žiauri tiesa. Kad pajėgtumėte suabejoti savo paties įsitikinimų tikrumu, reikia realios drąsos

Jūs priimate viską asmeniškai, imate viską giliai į širdį dėl to, kad tam tikra prasme pritariate nuomonei, kurią išsakė apie jus. Kai tik tai nuomonei pritariate, jūsų venomis ima tekėti šio pritarimo nuodai. Jus užvaldo egoizmo ir susireikšminimo iliuzija. Tiesa yra ta, kad pasaulis nesisuka aplink jus.

Tapkite kūrėjų šiame mūsų galimybių ir šansų kupiname pasaulyje. Liaukitės taikstytis su įsisenėjusiais dalykais. Įžiebkite savyje troškimą ištrūkti iš savo komforto zonos. Išsiaiškinkite savo baimes ir atsikratykite jų. Įsivaizduokite ne vieną, o daug įvairių savo ateities variantų.

Sprendimas: prieš pasidarydami išvadas, detaliai viską išsiaiškinkite. Labai lengva priskirti kam nors užslėptus motyvus, tačiau tikrai neverta daryti skubotų išvadų. Susirinkite kokybišką, pilnavertę informaciją nieko iš anksto nesmerkdami.

Šeštoji žiauri tiesa. Kai tik patenkate į spąstus ir pradedate viską priimti asmeniškai, automatiškai nustojate kontroliuoti savo gyvenimą.

Leisdami aplinkiniams išmušti jus iš pusiausvyros, jūs leidžiate jiems nurodinėti, ką turite jausti. Jūs tiesiogine prasme išgeriate tuos nuodus, kurių jie jums įpylė. Sprendimas: paprasčiausiai liaukitės taip elgtis! Kai jūsų poelgiams vadovauja meilė, o ne baimė, jūs pritraukiate į savo gyvenimą žmones, kurie jus mylės ir priims jus tokius, kokie esate.

Septintoji žiauri tiesa. Bendradarbiaukite su diskomforto jausmu.

Visi mes priešinamės išorinėms arba vidinėms permainoms, kadangi jos verčia mus išeiti už savo komforto zonos ribų. Tačiau išeiti būtina. Tai neatsiejama augimo bet kurioje gyvenimo sferoje dalis.

Kaip teigia neurobiologai, mūsų smegenys, kad žmogus galėtų išgyventi, evoliucionavo tokiu būdu, kad žmogus iš pradžių pastebi tai, kas blogai, o jau paskui – kas gerai. Daugelis norinčių pagerinti savo gyvenimą dažnai negali ar nenori pripažinti dalykų, kurių pakeisti neįmanoma. Stengtis išsiaiškinti šiuos dalykus – tuščias laiko švaistymas, vedantis į stresą ir išsekimą.

Sprendimas: jūs galite išvengti šių spąstų. Tam būtina išmokti nustatyti, ką įmanoma pakeisti, o ko – ne. Visa tai, ko pakeisti negalima, turite nedelsiant paleisti. Galite bijoti, tačiau vis tiek imkitės veiksmų. Kaip teigia išmintingi žmonės; „Niekas negali suteikti man skausmo be mano leidimo”.

Aštuntoji žiauri tiesa. Jeigu turite laiko be paliovos galvoti, ką apie jus kalba aplinkiniai ir dėl to nerimauti, reiškia, turite pernelyg daug laisvo laiko. Pasiduodami šiam įpročiui, jūs sukuriate tuštumą savyje.

Tuštumą, kurią vertėtų užpildyti kuo nors išties svarbiu ir vertingu. Eikvokite laisvą laiką draugams ir šeimai. Užsiimkite veikla, teikiančia džiaugsmą ir reikalaujančia susikaupti. Tai gali būti knygų skaitymas, piešimas, muziejų lankymas, sportas, rašymas, darbas sode ir t.t.

Devintoji žiauri tiesa. Jeigu nepadėsite sau patys, jums nepadės niekas.

Įkvėpkite ir iškvėpkite!

Negatyvi reakcija, kuri kyla, kai viską priimate asmeniškai ir imate viską giliai įširdį, veda jus tiesiai į baimės spąstus. Turėkite tai galvoje. Baimė neleidžia laisvai kvėpuoti, o užgniaužtas kvėpavimas tik dar labiau sustiprina baimę.

Turėdami galvoje šitą mechanizmą, būtinai kelis kartus giliai įkvėpkite, prieš ką nors atsakydami. Taip nuraminsite kūną ir protą ir veiksite neįtakojami šio momento emocijų.

Nedarykite skubotų išvadų

Nes kitaip leisite pykčiui jus užvaldyti. Liaukitės taip elgtis. Jei yra galimybė, uždavinėkite klausimus, kurie padės geriau suprasti pašnekovo mintis. Nekaltinkite, o verčiau pamėginkite paaiškinti, ką jaučiate.

Liaukitės skųstis

Skųstis – tai tas pats, kas išpilti pašnekovui ant galvos kibirą pamazgų. Be to, kai skundžiatės, jūs iž naujo pergyvenate tai, kas jus kažkada taip įskaudino.

Nesirinkite lengviausio kelio

Labai gundanti idėja – išsilieti ant kokio nors žmogaus, tartum jis būtų jūsų žaibolaidis, tačiau galiausiai užmokėsite už tai pernelyg didelę kainą.

Turite suprasti, kad negalite įtikti visiems ir kiekvienam

Patinka tai jums, ar nepatinka, tačiau visada atsiras žmonių, kurie bus jums priešiški, kurie jus kritikuos. Susitaikykite su šiuo faktu.

Nustokite bendrauti su negatyviais žmonėmis

Nusibrėžkite distanciją tarp savęs ir visų tų, kurie, jūsų manymu, nuodija jums gyvenimą. Norisi kaltinti save, kad patys leidote šiems žmonėms pasitraukti iš jūsų gyvenimo? Norite jausti dėl to baimę? Ką gi, tai jūsų reikalas. Tik paskui nesiskųskite. Nes tai buvo jūsų pačių sprendimas.

Turite suprasti, kad viskas, kas vyksta šiame pasaulyje, nesusiveda vien tik į jus.

Kai leidžiate kam nors užkabinti jus asmeniškai, kaina, kurią už tai sumokate, irgi tampa asmeniška. Jūs atvėrėte savo širdį. Ar tikrai šito norėjote?

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *