Neišgydytos emocijos

Kodėl dauguma žmonių sulig amžiumi vis mažiau šypsosi? Ar teko girdėti apie chroniško nuovargio sindromą? Kodėl jūsų protas vis labiau užsipildo mintimis apie problemas, krizę, kančias ir t.t.? Viskas dėl to, kad neišgyditos nuoskaudos niekur nedingsta. Jos kaupiasi, transformuojasi į nuovargį ir nusivylimą gyvenimu, į ištisą seriją depresijų…

Neišgydytos emocijos griauna sveikatą. Baisiausia yra tai, kad tokios sunkios emocijos kaip nuoskauda ir nusivylimas, griauna organizmą. Šiandien mokslas jau įrodė, kad emocijos žymia dalimi veikia gyvas ląsteles. Destruktyvios emocijos, rūpestingai saugomos pasąmonės slaptavietėse, verčia dirbti mūsų ląsteles neteisingai.

Normalioje būsenoje ląstelė dirba harmonijoje su visu organizmu. Tačiau kai sąmonėje atsiranda negatyvo, kai susikaupia nuoskaudų masė, kai dvasinė tuštuma išstumia iš širdies lengvumą ir džiaugsmą – štai tuomet daugelis organizmo procesų pradeda keistis. Pati pirmoji nukenčia ląstelė.

Iš pradžių ji bando adaptuotis. Paskui, nesusidorojusi su šiuo uždaviniu, keičia savyje medžiagų apykaitos tėkmę. Šiuo momentu pradedate jausti nuovargį ir silpną negalavimą. Paskui atsiranda skausmas. Skausmas – tai organizmo pagalbos šauksmas. Jeigu neišgirdote skausmo arba nuslopinate jį tabletėmis, ląstelė pradeda pati ieškoti problemos sprendimo. Prasideda įvairaus pobūdžio sunkūs susirgimai.

Neišgydytos emocijos griauna santykius. Bet ir tai dar ne viskas. Neiškuopdami pasąmonės nuo įsisenėjusių nuoskaudų, nusivylimų ir pykčio, jūs leidžiate šioms emocijoms dirbti savo nepastebimą darbą. Metų metus! Ir tik gerokai vėliau jums pradeda kilti klausimų. Kodėl mane paliko, įskaudino, nesuprato? Kodėl mane išdavė, kas dėl to kaltas ir ką dabar daryti?

Neišgydytos emocijos griauna karjerą. Nelengva atlaikyti smūgius, kuriuos kartas nuo karto mums smogia gyvenimas. Ir jeigu esate apsikrovęs „senu bagažu”, tai kiekvienas sekantis smūgis gali tapti jūsų karjerai paskutiniu.

Įsivaizduokite vyriškį, kuris pastoviai galvoja apie savo buvusias nesėkmes versle. Laikas šiuo atveju darbuosis prieš jį. Ir nesvarbu, ką jis šiuo atveju kaltina – tą žmogų, kurio pagalbos tikėjosi ir negavo, ar pats save. Bet kokiu atveju, nieko nežinodamas apie būtinybę išsivalyti pasąmonę, šis vyriškis kuo toliau, tuo darysis silpnesnis.

Tai ar verta metų metus temptis su savimi sunkią praeities problemų naštą?

Jeigu jūsų praeityje esama skausmingo įvykio, skaudžių emocijų, jeigu kažkam neatleidote, jeigu nepaleidote praeities istorijų dalyvių, tai atsitiks štai kas: nuoskauda, skausmas, agresija, kančios palaipsniui suformuoja savotišką inkarą, kuris sustabdo jūsų judėjimą. Galvoje pastoviai sukasi vis tie patys prisiminimai apie praeities skausmingus momentus, vėl ir vėl versdami jus pergyventi, apgailestauti, krimstis. Šie prisiminimai suryja jūsų energiją. Jūs gyvenate praeitimi. Jūs tą praeitį maitinate. Jums trūksta energijos, kad kurtumėte savo dabartį.

Kokia išeitis?

Grįžti į praeitį tam, kad transformuotumėte skausmą į džiaugsmą, nuoskaudą į atleidimą, agresiją – į meilę.

Sugrįžti į praeitį – reiškia atleisti čia ir dabar. Sau ir aplinkiniams. Suvokti priežasties-pasekmės ryšį tarp įvykių, įsisąmoninti pamoką, padėkoti sau ir visiems dalyviams už įgytą patirtį, kuri jums leis žengti ant aukštesnio išsivystymo laiptelio.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *