Menas nieko neveikti

Kodėl žmonės nemoka nieko neveikti? Ogi todėl, kad tai niekada nebuvo skatinama, vaikas visada turi būti kuo nors užsiėmęs: ruošti namų darbus, tvarkytis žaislus, vėliau gaminti maistą it t.t. Ir štai vaikas jau neturi laiko paprasčiausiai nieko neveikti ir pabūti su savimi.

Dirbdama su moterimis, pastebėjau, kad daugelis jų jaučiasi pražiopsoję kažką svarbaus, kai nieko neveikia. Juk tą laiką galima buvo panaudoti su kokia nors nauda! Nauda šiuo atveju yra koks nors darbas ar kažko išmokimas.

Daugeliui kyla jausmas, kad jei dabar nieko neveiksi, tai paskui nepasivysi pasaulio, kuris nuolat kažkur skuba, juk vis kažką daro! Šis jausmas perauga į nerimą ir žmogus nuolat įkyriai galvoja apie ateitį.

„Dabar aš baigsiu darbą, reikia užeiti į parduotuvę, nusipirkti ką nors valgomo, paskui pavakarieniausiu, tada reikės susitvarkyti…” ir taip toliau kaip voverė rate.

O paskui moteris ateina į konsultaciją ir sako, kad negali sustabdyti šio minčių spiečiaus galvoje. Ir viskas dėl to, kad ji nemoka atsipalaiduoti, pailsėti, nežino, kaip nieko neveikti.

Būtent dėl to kiekvieną dieną reikia skirti bent 30 minučių nieko neveikimui (tiesiog įtraukite tokį punktą į savo tvarkaraštį), kai galite tiesiog pasėdėti ir atsipalaiduoti ar atsigulti ir paspoksoti į lubas. Nes tam, kad būtumėte efektyvūs, reikia mokėti perjungti režimus: įtampa, atsipalaidavimas ir t.t.

Nuolatinė įtampa veda į depresiją arba į nenorą apskritai nieko daryti.

O žinote, kodėl žmonės negali nieko neveikti?

Nes būtent šio proceso metu užgimsta begalė įvairių nepatogių minčių ir jausmų, kuriuos paprasčiau ignoruoti, nei pripažinti. Pripažinti, kad partneris jau nebe mielas arba kad darbas įgriso.

Todėl lengviau būti nuolat užimtam, kadangi tai atitolina sprendimo priėmimo momentą, kai teks spręsti, ką daryti su visu tuo diskomfortu?

Žinoma, kai yra vaikai, darbas, suplanuoti netgi 30 minučių nėra lengva, bet visgi geriau surasti tokią galimybę net kokio nors beprotiškai naudingo reikalo sąskaita, nei vėliau perduoti šį toksišką nerimą iš kartos į kartą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *