Liautis kentėti

Kokiu vienu žodžiu galima pavadinti bet kurio žmogaus kančių priežastį? Lūkesčiai.

Atėjau į darbą, nusišypsojau ir pasisveikinau su bendradarbiu, o jis kažkaip negerai į mane pasižiūrėjo. Rytas sugadintas. Aš tikėjausi, kad jis apsidžiaugs, mane pamatęs, o jis nepateisino mano lūkesčių.

Atsibudau ir supratau: sergu. Temperatūra. Peršalau. O tikėjausi, kad šiandien, kaip visada, būsiu sveikas. Nuotaika žemiau nulio.

Prieinu prie veidrodžio ir pastebiu žilą plauką. Mano kūnas vėl neatitinka mano lūkesčių. Maniau, kad jis nesens.

Užmetu akį į sąskaitą ir matau ten ne tą pinigų sumą, kurią norėčiau matyti. Nusivylimas.

O kaip būtų be lūkesčių?

Viskas paprasta. Bendradarbis nenusišypsojo. Peršalau. Žilas plaukas. Pinigai. Viskas gerai. Aš galiu arba ištaisyti situaciją arba su ja susitaikyti. Ir jokių problemų. Jokio nusivylimo. Gyvenimas davė man tai, ką turiu. Galiu tuo naudotis ir džiaugtis arba piktintis neteisybe.

Bėda ta, kad lūkesčiai užgimsta akimirksniu. Šviesos greičiu. Ir mes žaibiškai reaguojame į situaciją. Iš kur atsiranda istorijos apie tai, koks turėtų būti mūsų pasaulis ir kokie turėtų būti žmonės? Visas šias istorijas mes paveldėjome iš tėvų, artimųjų, knygų ir masinės informacijos priemonių.

Mes kenčiame dėl to, kad tikime istorijomis apie pasaulį. Tikime, kad žinome, kaip turi elgtis žmonės, Dievas, mes patys. O paskui lyginame savo lūkesčius su realiais įvykiais. Ir lūkesčiai su jais retai sutampa. Tada įsijungia susierzinimas ir agresija. Mes keičiame pasaulį, kuris yra tobulas. Ir tai nepaprastai sunkus darbas. Šios kovos laimėti neįmanoma. Gyvenimas visada laimės. Svorio kategorijos pernelyg skirtingos.

Ar norite visada būti laimingi?

Nustokite laukti, kad viskas klostysis taip, kaip jums norisi. Šito jus moko visos didžiosios pasaulio religijos ir visi didieji pasaulio išminčiai.

Kartą pabandžiau gyventi be lūkesčių. Ir pajutau didžiulį palengvėjimą. Pasaulis nustojo būti sudėtingas. Viskas paprasta ir aišku. Yra situacija ir yra sprendimas. Sunkumai niekur nedingo, tačiau dingo mintis, jog tai sunkumai. Tai uždavinys, ir aš jį sprendžiu. Arba nesprendžiu. Ir viskas.

Kaip sakė Karnegis – „Jei norėjote saldumynų, o gyvenimas davė jums citriną, pasigaminkite iš jos limonadą. O jeigu citrina papuvusi – ne bėda. Pasodinkite sėklas ir išsiauginkite citrinmedį”.

Puikus receptas. Pagalvokite, kur jūsų gyvenime tos papuvusios citrinos? Kaip jūs į jas reaguojate?

Pamėginkite vieną dieną pagyventi be lūkesčių

Jūs, be abejo, žinote, koks turi būti jūsų gyvenimas. Kur ir su kuo turite gyventi. Koks turi būti jūsų kūnas, kokios pajamos. Kokie turi būti artimieji ir kolegos. Kokia turi būti jūsų nuotaika.

Bet jeigu jaučiatės nelaimingas, tai viskas paprasta. Jūsų žinojimas nesutampa su tuo, ką realiai turite. O iš kur jūs žinote, kad viskas turi būti būtent taip? Jus to išmokė. Jums taip pasakė. Tik laimės visas tas žinojimas nepridėjo. Bet juk visada galima „persimokyti”.

Gyvenimas duoda mums geriausią. Gyvenimas – tai dovana. O jūs raukote nosį. Ne tai. Ne taip. Mažai. Mes lyginame paveiksliuką savo galvoje su tuo, kas realiai vyksta. Vaizdai nesutampa. Štai ir visas kančios mechanizmas.

Atsisakykite bent vienai dienai įprastų minčių: aš žinau, koks privalo būti pasaulis ir kokie turi būti žmonės. Pakeiskite jas nauja nuostata: įdomu, o kas dabar nutiks? Ir pabandykite pasimėgauti tuo, kad ne viskas vyksta pagal planą. Jūsų šios dienos lūkesčiu turi tapti lūkestis, kad jūsų lūkesčiai nepasiteisins. Būtent taip visada ir nutinka.

Pamėginkite padėkoti gyvenimui už tai, ką jau turite. Už savo kūną, gyvenimą, finansus. Kodėl? Todėl, kad viso to galėjote ir neturėti. Kai tik nustosite ginčytis su realybe, pajausite didelę ramybę ir džiaugsmą.

Tai nereiškia, kad reikia su viskuo susitaikyti ir nieko nekeisti. Priešingai, keisti galėsite lengvai ir su džiaugsmu. Nes jums ir taip gerai. Nugyvenkite šią dieną kaip kūdikis, kuris išvydo pasaulį pirmą kartą. Kuris nieko apie pasaulį nežino. Stebėkitės ir žavėkitės tuo, kad gyvenimas pilnas siurprizų.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *