Laikykitės nuo tokių draugų kuo toliau

Nereikia draugų turėti, su draugais reikia draugauti. Šiuolaikinėje vartotojiškoje visuomenėje jaučiame aštrų tikrų, abipuse nauda nepagrįstų santykių deficitą. Netikėtai paaiškėjo, kad meilė arba draugystė – tai ne išpūstos emocijos, o visiškai konkretūs įgūdžiai, kuriuos būtina įsisavinti.

Pradžiai reikėtų aiškiai suprasti, kad draugystė ir pažintys – visiškai skirtingi dalykai. Šiame pasaulyje niekas niekam nieko neprivalo. O mūsuose priimta laikytis komercinių taisyklių, kai duodama tik mainais į ką nors kita. Duoti, nieko negaunant mainais, reiškia būti apgautam.

Kad atpažintume tikrą draugą ar tiesiog gerą pažįstamą, reikia gerai į žmogų įsižiūrėti. Atsakymo neteks ilgai laukti. Žodžiai ir poelgiai labai puikiai demaskuoja vilkus ėriuko kailyje. Visgi nėra reikalo laukti sudėtingų situacijų, kad greta aptiktumėte žmogų, kuris jus paves netgi smulkmenose. Apsimetėlius galima demaskuoti ir kitaip.

Vandenis. Šitas tipelis, liejantis saldžius žodžius tarsi vandenį, labai daug kalba, bet nieko nedaro. Jo niekada nebus ten ir tada, kur ir kada jis labiausiai jums reikalingas. Praktiškai kiekvienas sutartas su juo susitikimas baigiasi nusivylimu. Jie žada, prisiekinėja ir visa tai išgirdus, vertėtų tapti budresniais. Tai ne patys patikimiausi draugai.

Nihilistas. Yra žmonių, kurie pastebi visus „gedimus“ jūsų būsenoje ir rūpinasi jūsų jausmais. Tačiau esama ir tokių, kurie visada patars „atsipalaiduoti“ ir „neapsikrauti smegenų“. Ir visai nesvarbu, kas nutiko – mirė mylimas šuniukas ar nulūžo batelio kulniukas. Dėl to neverta terliotis su tais, kurie nuvertina jūsų emocijas. Tiems žmonėms į jus nusispjauti. Galbūt jiems apskritai į visus nusispjauti.

Kraujasiurbys. Turime galvoje ne mielas dėles ar ne mažiau mielus uodus, o negailestingus energetinius vampyrus. Tai tie žmonės, kuriems amžinai viskas negerai, kuriuos tenka amžinai įtikinėti, jog pasaulis aplink juos ne toks jau ir pasibjaurėtinas, kaip jiems atrodo. O galiausiai jie pasisotins jūsų skaniomis kalbomis, o jums patiems paliks tik audringos ir sekinančios diskusijos kartėlį.

Pataikūnas. Ne visada nepatogus prašymas seka iškart po komplimentų, tačiau prašymas tikrai bus – artimiausioje ateityje. Žmonės, norintys pasinaudoti jūsų gera nuotaika, neatsispirs pagundai jums įsiteikti. Tai nereiškia, kad visi, kurie kalba jums malonius dalykus – klastingi savanaudžiai. Tai reiškia, kad reikia atsargiai žvelgti į komplimentus, net jeigu jie labai panašūs į tiesą. O dar geriau, jeigu visiems duosite suprasti, kad jums nepatinka malonūs žodžiai, tada žmonės kelis kartus pagalvos, prieš nutardami gudrauti.

Papūga. Ar jums patinka, kai kas nors iš pažįstamų ima pirkti tokius pačius daiktus ir kartoti jūsų žodžius? Galbūt atskiroms asmenybėms su nepaprastai išpūsta savimeile išties bus malonu pasijausti madų diktatoriumi ar vietinės reikšmės pranašu, tačiau daugumai normalių žmonių siekis juos mėgdžioti atrodys mažų mažiausiai keistas.

Pasaulio bamba. Su tokiu pašnekovu jūs ir pats ilgai neištversite. Tai žmonės, kurie gali be pabaigos pasakoti apie savo darbą, šeimą, šuniuką ir ligas. Apie apsikeitimą informaciją negali būti jokios kalbos. O kaip bendrauti su radijo imtuvu, kuris sugeba transliuoti kalbas vien apie save?

Dabar, kai jau žinote, nuo ko reikėtų laikytis toliau, reikia išsiaiškinti, su kuo galima draugauti. Tiksliai nustatyta, kad tikri draugai ištikimi ir visada išklausys, jie pasirengę padėti sunkią minutę ir jūsų skausmą jaučia kaip savo pačių sielvartą. Pats laikas atlikti savo bendravimo rato inventorizaciją ir atsakyti į klausimą: „Kiek aš turiu draugų?“

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *