Kvailo žmogaus požymiai

Kvailumą galima palyginti su užkrečiama liga, dėl to reikia labai atsargiai formuoti savo aplinką. Yra įvairių kvailumo pasireiškimų, trukdančių gyventi ne tik pačiam žmogui, bet ir jo artimiesiems.

Savo interesų ir vertybių aptarinėjimas

Kvailas žmogus koncentruoja dėmesį išimtinai į savo personą.

Bendravimas – tai dialogas ir apsikeitimas informacija. Psichologiškai brandus žmogus supranta, kad bendravimas – tai dviejų žmonių sąveika. Žmogaus noras išsikalbėti – absoliučiai normalus poreikis. Dėl to jis neturi nieko bendro su kvailumu. Bet jeigu prasideda nesibaigiantis vieno žmogaus monologas, galima kalbėti apie tokio žmogaus kvailumą. Kai pašnekovas nebegali nė žodžio įterpti į dialogą – tai dar ir kultūros stoka. Suaugęs žmogus turi suprasti, kad sugebėjimas klausytis yra be galo svarbus resursas įgyjant gyvenimiškos patirties.

Šio žmogaus pernelyg daug

Kvaili žmonės pakeičia gilią prasmę savo paties intensyvumu.

Jie daug ir garsiai kalba, atkreipdami į save visų dėmesį. Jeigu jų nagrinėjama tema niekam neįdomi, o jie ir toliau pasakoja apie kažkokį įvykį, aplinkiniams darosi nepatogu ir nejauku. Žmogaus smegenys linkusios koncentruotis į garsų triukšmą, traktuodamos jį kaip grėsmės šaltinį. Toks elgesys ne tik kvailas ir iššaukiantis, jis dar ir banaliai netaktiškas.

Pašnekovo reikmių ignoravimas

Kvailas žmogus nesusimąsto apie tai, kiek jis įdomus pašnekovui.

Galbūt dialogo metu pašnekovas pavargo ar kilo reikalas išeiti. Su kvailais žmonėmis labai sunku išlikti taktiškais, jeigu dėl savo delikatumo mes nenorime ir negalime įžeisti žmogaus. Kvaili žmonės neturi poreikio užmegzti atgalinio ryšio, jie visada įsitikinę savo žodžių teisumu ir atkakliai įtikinėja tuo visus aplinkui. Šiems žmonėms visiškai nežinomas empatijos jausmas.

Permainų ir įvykių baimė

Kvailas žmogus baiminasi besikeičiančių aplinkybių.

Tokie žmonės ieško komforto zonų, kuriose saugu ir jauku. Tačiau tai prieštarauja žmogaus prigimčiai. Vidinės žmogaus baimės pradeda diriguoti visam jo gyvenimui ir galiausiai nuveda į visišką aklavietę. Yra ir kitas kraštutinumas, kai žmogus puola į kažką naujo, visiškai neatsižvelgdamas į riziką. Šitaip pridaroma begalė įvairiausių kvailysčių. Žmogaus gyvenimo prasmė – įgyti patirties. Tame tarpe ir ne visada pozityvios. Esama ir negatyvios patirties, kuri suteikia žmogui išminties.

Kvailo žmogaus nuostatos

  • Kvaili žmonės niekada neabejoja savo žodžių teisingumu;
  • Jie atkakliai laikosi savo, neįsiklausydami į alternatyvias nuomones;
  • Pasaulį jie skirsto griežtai į juodą ir baltą;
  • Nuo sveikai mąstančių žmonių jie skiriasi mąstymo kategoriškumu;
  • Toks žmogus absoliučiai nepajėgus įžvelgti pustonių.

Kvailai pasielgti gali kiekvienas, jei susiklosto konkrečios situacijos. Tačiau normalus žmogus dirba su savimi ir geranoriškai žvelgia į pasaulį ir į aplinkinius žmones.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *