Kvailą žmogų išduodantys simptomai

„Su kuo susidėsi, tuo ir pats tapsi” – pažįstamas iš vaikystės posakis, tiesa? Ir nėra kaip paprieštarauti, juk aplinka vaidina be galo svarbų vaidmenį formuojant charakterį ir įpročius. Todėl labai nepageidautina, kad šalia būtų kvailų žmonių. Juk kvailumas – kaip užkrečiama liga, apie tai perspėjo dar Šekspyras. Taigi – panagrinėkime kvailo žmogaus požymius, žmogaus, nuo kurio vertėtų laikytis atokiau, jei nenorite užsikrėsti.

Pradžiai būtina pažymėti, kad protas yra ne tik IQ ir ne vien sukauptos žinios bei intelektualinio išsivystymo rodiklis. Protingas žmogus nuo kvailo skiriasi svarbesniais ir gilesniais atžvilgiais. Tai įrodo faktas, kad kvailiai gali įgyti du ar daugiau aukštųjų išsilavinimus, užimti aukštas pareigas ir vis dėlto nepasižymėti intelektu.

Tai kuo gi žmonės skiriasi? Kaip pavyzdį pateikiame 7 simptomus, būdingus ne patiems protingiausiems žmonijos atstovams.

Neturi humoro jausmo

Gebėjimas pajuokauti – tiek iš kitų, tiek iš savęs – būtina gero intelekto žmonių savybė. Ir jei žmogus nesuvokia pašnekovų pokštų, tai visiškai nerodo charakterio rimtumo. Tai yra jūsų kolegos kvailumo ženklas. Kvailas žmogus nesugeba suvokti satyros, ironijos ir juo labiau sarkazmo. Sutikite, kad draugauti su tokiu žmogumi yra pakankamai nyku.

Nuolatinis kalbėjimas apie save mylimiausią

Kvaili žmonės prastai girdi kitus, nes visada ir visur jie galvoja ir kalba tik apie save. Tiesą sakant, kiekvieną dialogą jie stengiasi paversti monologu, nė kiek nesirūpindami, ar pašnekovas domisi, ar jau pavargo nuo tokių kalbų, galbūt jam laikas kažkur eiti ir pan.

Siekis pritraukti dėmesį

Kvaili žmonės dievina būti dėmesio centre, todėl visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save šį dėmesį. Jie gali garsiai kalbėti ir netinkamai elgtis viešose vietose, krėsti kokias nors kvailas išdaigas.

Nesugebėjimas įveikti baimių

Protingi žmonės nesėdės nieko nesiimdami, kai supranta, jog reikia judėti į priekį. Taip, galbūt ne viskas taip gražu, kaip atrodo. Taip, gali tekti priskaldyti malkų. Bet vis tiek tai judėjimas į priekį ir asmenybės tobulėjimas.

O štai kvailiai visada mieliau pasitiki viltimi, kad „gal kaip nors…” Galbūt viskas kaip nors pasikeis savaime, tereikia palaukti metus, trejus, dešimt… Arba staiga atsiras koks geras žmogelis, kuris sutvarkys jų problemas.

Įžūlumas

Jei vieni kvaili žmonės linkę nieko nedaryti, kad neišropotų iš savo komforto zonos, tai kiti gali būti pernelyg įžūlūs ir energingi. Būtent juos dažniausiai galima sutikti tarp tų, kurie mėgsta išbandyti Fortūną pačiomis įvairiausiomis jos apraiškomis. Pavyzdžiui, reguliariai lošiant už pinigus ir pan.

Savo pranašumo demonstravimas

Išties kvaili žmonės mėgsta demonstruoti savo pranašumą kitų atžvilgiu. Tarkime, kvaili vyrai mėgsta žeminti silpnesnius už save fizine prasme. Kvailos moterys – tyčiotis ir šaipytis iš tų, kurios neva neatitinka jų grožio standartų.

Beje, patyčių procese kvaili žmonės labai linkę vienytis su panašiais į save, nes apskritai paėmus, jie yra ganėtinai bailūs.

Nėra aukso vidurio

Kvailiai padalija pasaulį į dvi dalis: į draugus ir priešus, gražius ir bjaurius, turtingus ir vargšus… Jie nesupranta „aukso vidurio” sąvokos. Jei kažkas į juos ne taip pažiūrėjo, žmogus automatiškai priskiriamas priešams, jeigu pagyrė už kokią nors neskoningą aprangos detalę – žmogus įrašomas į draugus ir pan. O dar tokie žmonės visada ir visame kame laiko save idealiais, o savo veiksmus – vieninteliais teisingais.

Pabaigai

Žmonių kvailumas yra beribis, kaip teigė didysis Einšteinas. Psichologai tvirtina, kad kvailiai gali sugadinti nuotaiką, atimti jūsų jėgas ir energiją. Ar verta bendrauti su tokiais žmonėmis? Spręskite patys.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *