Kovojame su tinguliu. Dviejų minučių taisyklė

Dauguma uždavinių, kuriuos atidėliojate, iš tikrųjų nėra labai sudėtingi – jūs turite sugebėjimų ir įgūdžių, reikalingų tikslams pasiekti, bet paprasčiausiai dėl kažkokios priežasties nežengiate pirmojo žingsnio. Dviejų minučių taisyklė padeda įveikti prokrastinaciją ir tingulį, kadangi jos laikantis, pradėti naują darbą taip lengva, kad jūs jau nebegalite pasakyti „ne”. Jos esmė – dvi esminės idėjos.

Pirmoji idėja: jeigu tai užims mažiau kaip dvi minutes, padarykite tai dabar. Ši taisyklės dalis paimta iš Deivido Aleno bestselerio „Kaip sutvarkyti reikalus”. Tiesiog nuostabu, kiek įvairiausių darbų mes atidedame, nors galėtume nuveikti juos per dvi minutes ar dar greičiau. Pavyzdžiui, išplauti indus iškart po valgio, sumesti drabužius iškart į skalbimo mašiną, išnešti šiukšles, susitvarkyti darbo stalą. Dėl to, jei darbas užims dvi minutes ar mažiau ir jis išties svarbus (ar greitai taps svarbus ir sukels stresą), atlikite tai iš karto. Reikia daryti tai greitai, kad nespėtumėte atidėti.

Antroji idėja: kai suformuosite įgūdį, darbas užims mažiau nei dvi minutes. Ar galima atlikti darbus greičiau nei per dvi minutes? Akivaizdu, kad ne. Tačiau kelias į rezultatą gali būti pradėtas per dvi minutes ir greičiau. Tai ir yra pagrindinis šios kuklios taisyklės tikslas. Gali pasirodyti, jog ši strategija pernelyg banali svarbiems gyvenimo tikslams. Pagalvokite apie tai dar kartą. Ji veikia dėl vienos paprastos priežasties: realaus gyvenimo fizikos.

Kaip jau seniai pastebėjo Niutonas, objektai, esantys ramybės būsenoje, kaip taisyklė, joje ir pasilieka, o objektai, kurie juda, kaip taisyklė, išsaugo savo judėjimą. Tai tinka ir žmonėms.

Dviejų minučių taisyklė tinka visiems dėl inercijos dėsnio. Kai pradedate kažką daryti, lengviau tęsti darbą, nei apskritai nedaryti.

Be to, galima teigti, kad daugybė puikių dalykų mūsų gyvenime nutinka tada, kai mes pradedame kažką daryti – galima daug metų svarstyti, ar nereikėtų mums užsirašyti į oratoriaus meno kursus. O galima priimti sprendimą greitai ir išeiti, pagaliau, už komforto zonos ribų. Taip gausite kur kas daugiau patirties, nei sėdėdami, nieko neveikdami, vien apie tai galvodami.

Norite rašyti geriau, nei rašote dabar? Pradžiai parašykite vieną vienintelį sakinį.

Norite vartoti sveiką maistą? Suvalgykite pradžiai vieną vaisių.

Norite, kad skaitymas taptų jūsų įpročiu? Pradžiai perskaitykite du knygos puslapius.

Norite rytais bėgioti tris kartus per savaitę? Tiesiog apsiaukite sportbačius pradžiai.

Visa tai – dviejų minučių taisyklė. Galite parašyti sakinį, suvalgyti vaisių, perskaityti du puslapius ir apsiauti sportbačius per dvi minutes.

Pati svarbiausia bet kokio naujo įpročio sudedamoji dalis yra pradžia. Kalba eina ne apie veiksmingumą, o apie nuolatinę veiklą. Daugeliu atvejų darbo pradžia yra svarbesnė už rezultatą.

Dviejų minučių taisyklė – tai ne rezultatai, kurių pasieksite, o darbo procesas. Taisyklė puikiai veikia tiems žmonėms, kuriems sistema svarbiau už tikslą.

Išbandykite tai dabar. Esame tikri, kad jums susikaupė begalė smulkių reikalų, kuriuos galima atlikti per dvi minutes. Paskambinti telefonu, susirasti reikiamą tinklapį, išnešti šiukšles. Jeigu turite 20 panašių reikalų, kurie jums neduoda ramybės, pakaks viso labo 40 minučių, kad su jais pabaigtumėte. Viskas be galo paprasta, ir viskas puikiausiai veikia.

Kai matome priešais save kelias purvinas lėkštes, nuotaika sugenda. O kas toliau? Mes einame užsiimti kitais reikalais. O periodiškos mintys apie neplautus indus nepastebimai gadina nuotaiką toliau, išsiurbia energiją. Galiausiai po kelių valandų mes visgi išplauname indus. Psichikai padaryta pakankamai didelė žala. O ką, jei pažvelgsime į tas lėkštes kitaip? Galite pagalvoti: „Tai viso labo dvi minutės. Man reikia skirti dvi minutes, kad pabaigčiau su šiuo reikalu ir daugiau apie jį negalvočiau”.

Neleiskite nesibaigiančioms smulkmenoms griauti jūsų iš vidaus. Išmėginkite dviejų minučių taisyklę tiesiog dabar.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *