Komforto zona – kelias į degradaciją

Atrodytų, kiekvienas sveikai mąstantis žmogus visada siekia patogaus, komfortiško gyvenimo ir kalba eina ne vien apie buitinį komfortą, bet ir apie vidinę harmoniją. Kaip komforto zona gali nuvesti žmogų į degradaciją? Skamba kvailai ir netgi absurdiškai. Tačiau būtent taip ir yra.

Žmogus gyvena šiame pasaulyje tam, kad tobulėtų, išmoktų jam reikalingas pamokas, ištaisytų klaidas. Bet jei žmogus atsiribos nuo problemų, atsitvers iš visų pusių nuo jų, pašalins visus išorinius dirgiklius, tai kaip tokiu atveju galima spręsti uždavinius, kuriuos jam iškelia gyvenimas?

Tai kažkas panašaus, jei pirmykščiam žmogui iškiltų uždavinys pasigaminti maisto ir, atitinkamai, nenumirti iš bado, o jis, užuot ėjęs medžioti mamuto, užuot įkūręs oloje laužą ir pradėjęs gamintis maistą, įsispraustų į tamsiausią olos kertelę ir tupėtų toje savo komfortiškoje zonoje. Atsiribotų nuo pavojaus, kad jį suės plėšrūnai, apsisaugos nuo grėsmės apsisvilinti laužo liepsna, apsaugos save nuo paprasčiausio fizinio nuovargio. Kiek laiko praeis, kol jis ten tupėdamas nusilps ir numirs?

Mes vystomės ir tobulėjame tik per sunkumus, tik įveikdami juos tampama stipresniais. Ir tai pasakytina apie bet kurią gyvenimo sferą.

Pinigai. Apie tai, kad pinigai ir valdžia sugadina žmogų, pasakyta labai daug. O juk pinigai – tai komforto zonos sudedamoji dalis. Ir vis dėlto, labai daug žmonių, veikiami pražūtingos pinigų galios, tampa savanaudžiais, godžiais, kažkur pradingsta gerumas, gailestingumas, užuojauta… Jiems susiformuoja iliuzija, kad už pinigus galima nusipirkti absoliučiai viską, netgi žmones. Netgi meilę. Jie praranda savo žmogišką pavidalą, besivaikydami dar didesnių pinigų. O štai nepinigingas žmogus tuo pat metu vertina dvasingumą, sąžiningumą, nuoširdumą. Jis teisingai susidėlioja gyvenimo prioritetus. Štai ir gaunasi, kad įveikdamas nepritekliaus periodą savo gyvenime, žmogus vystosi ir tobulėja. O per turtus – degraduoja. Ne visada, savaime aišku, bet mechanizmas būtent toks.

Sveikata. Gera savijauta – neatskiriama komforto zonos dalis. Tačiau ir čia ne viskas taip paprasta. Liga žmogui ne priešas, kaip įsitikinusi šiuolaikinė visuomenė, o priešingai – draugė ir pagalbininkė. Jeigu žmogui kažką skauda, reiškia, savo neteisinga pasaulėžiūra, neteisingu požiūriu į gyvenimą, poelgiais, mintimis, jausmais žmogus pats susikūrė sau ligą, kuri viso labo signalizuoja kūno skausmais. Skausmas paragina žmogų įsiklausyti į save, suprasti, kur buvo neteisus ir ištaisyti klaidas. Taip ir gaunasi, kad užsitikrinęs tariamą sveikatą tablečių pagalba, žmogus degraduoja.

Vidinė harmonija. Kaip dažnai sutinkame gyvenime žmones, kurie pažeidžia mūsų emocinę pusiausvyrą, erzina mus ir siutina. Pirmas dalykas, ką norisi padaryti tokiu atveju – atsiriboti nuo tokio bendravimo. Bet jeigu šie žmonės kelia mums tokį nepasitenkinimą, reiškia, jie atspindi dalį mūsų pačių, kurios atkakliai nenorime matyti ir pripažinti. Jie viso labo parodo mums, kokia kryptimi reikėtų su savimi padirbėti, o mes, vietoje to, kad pasigamintume sau valgyti, kaip tas pirmykštis žmogus, slapstomės tamsiausiuose olos kampeliuose.

Prisiminkite kritiškus momentus savo gyvenime, kai likimas čiupdavo jus už pakarpos ir išmesdavo lauk iš komforto zonos. Tikriausiai dabar dėkojate tam likimui, juk būtent po šių kritiškų momentų jūsų gyvenimas pakeitė kryptį ir įgavo naują prasmę. O viskas dėl to, kad tapote stipresnės dvasios, sąmoningesni. Pasidarėte išvadas, suvokdavote tais momentais tai, ko anksčiau nematėte ir nenorėjote matyti.

Ar turite šiuo metu savo gyvenime kažką tokio, kas „rauna” jus iš komforto zonos? Problemos su sveikata, pinigais, santykiais? Būtent šioje sferoje, kurioje pažeista harmonija, jums ir reikia ieškoti kelio į sveiką augimą bei tobulėjimą.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *