Kodėl žmonės nustoja draugauti

Kai nutrūksta ilgametė draugystė, visada nemalonu. Apima jausmas, kad praradai kažką svarbaus. Laikui bėgant, šis jausmas praeina, atsiranda naujų draugų, naujų pomėgių, tačiau nedidelis nuoskaudos likutis išlieka,.

Kodėl žmonės nustoja draugauti? Priežastys gali būti labai įvairios. Būna, kad žmonės nustoja draugauti be jokios aiškios priežasties. Jie tiesiog pradeda rečiau susitikinėti, bet tuo pačiu išsaugo šiltus santykius. Tokio atstumo negalima pavadinti draugystės nutraukimu. Tiesiog žmonės užsiėmė savo problemomis, atsirado skirtingų interesų, tai visiškai natūralu. Neįmanoma viso savo laisvalaikio leisti kartu, juolab kad su amžiumi į pirmą vietą iškyla šeima.

Mūsų laikais, kai telefonas praktiškai išstūmė kitas bendravimo formas, draugystė pamažu transformuojasi į bendravimą telefonu ir ilgainiui išnyksta. Kai temų pokalbiui lieka vis mažiau, kai kiekvienas turi savo gyvenimą, draugauti įmanoma, tačiau sunku. Netgi ilgesnė pertrauka bendraujant sutuoktiniams gali tapti santuokos krachu, o ką jau kalbėti apie draugystę, jeigu du žmonės susitinka kartą per metus?

Dažnai įprotis leisti laiką kartu klaidingai painiojamas su draugyste. Iš pradžių mums patinka, kad šalia yra žmogus, su kuriuo smagu, kuris bet kurią akimirką pasiruošęs žygdarbiams, sunkmečiu visada gelbsti, jam galima patikėti savo paslaptis.

Po kurio laiko paaiškėja, kad tavo paslaptys jau seniai niekam ne paslaptys, kad „draugas” nusiskundimų klausosi daug mieliau nei pasakojimų apie džiaugsmingus įvykius, kad savo žygdarbius jis mieliau atlieka jūsų sąskaita. Tokia draugystė neturi ateities, todėl kuo greičiau nutrauksite santykius, tuo išsiskyrimas bus mažiau skausmingas.

Draugystė dažnai susiformuoja, turint bendrų interesų. Kolegos darbe, turėdami daug temų pokalbiams, suartėja, pradeda draugauti šeimomis, bet paskui kažkuris vienas iš jų pakeičia darbą arba tampa viršininku, ir draugystė nutrūksta. Paaukštinimo atveju ne visada tas, kuris užima aukštesnes pareigas, tampa draugystės nutraukimo iniciatoriumi. Banalus pavydas padaro savo purviną darbą ir, kad ir kaip stengtumėtės išlikti toks pat, koks buvote anksčiau, vis tiek būsite pažymėtas etikete: „Jis pasipūtė!”

Mėginant išsiaiškinti priežastį, kodėl žmonės nustoja draugauti, nėra prasmės ieškoti teisių ir neteisių, o juo labiau – nereikėtų iškelti šios problemos viešai diskusijai ir pilti pamazgas ant buvusio draugo. Tai pasakytina apie atvejus, kai geriausi draugai išsiskyrė kaip priešai. Per draugystės metus susikaupė daug visko, galbūt kažkur klydote, kažkada nepadėjote ir nepalaikėte. Todėl geriau paleisti situaciją ir pasidžiaugti, kad apie draugo išdavystę sužinojote dabar, o ne vėliau, kad smūgį gavote tegu ir skausmingą, bet ne mirtiną.

Mes renkamės draugus, jie renkasi mus, kartais ne visai nesavanaudiškai. Vieni žmonės auga, kiti lieka įstrigę toje pačioje vietoje. Keičiasi aplinkybės, žmones išskiria laikas ir atstumas. Jei nežiūrint į nieką pavyksta išlaikyti draugystę, reiškia ji išties verta, kad būtų tausojama.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *