Kodėl su kažkuo susitikę, susipykstame su artimaisiais?

Į svečius atėjo giminaitis ar pažįstamas. Viskas buvo normalu – pasėdėjote, pasikalbėjote. Svečias išėjo. O kartais jis dar tarpduryje stovi, o šeimoje jau prasideda skandalas. Dėl kokios nors smulkmenos. Barnis su ašaromis ir įžeidimais… Arba kažkas atėjo į ofisą ir jam išėjus vėlgi prasideda konfliktas, nors ką tik visi puikiausiai bendravo ir suprato vienas kitą… Arba maži vaikai, svečiui išėjus, puola į isteriją ir juos paskui labai sunku nuraminti…

O juk nieko blogo toks žmogus-katalizatorius nedaro. Tiesiog užėjo, aplankė, kalbėjo kažką gero ar neutralaus. Tačiau chemijos moksle katalizatorius irgi neutralus. Bet būtent ši medžiaga sukelia cheminę reakciją tarp kitų medžiagų.

Kas vyksta?

Visai nebūtinai tas žmogus blogas ar piktas. Jis gali turėti savyje agresijos, pykčio, nuoskaudos kito žmogaus adresu. Gali kęsti vidinį konfliktą, turėti vidinių prieštaravimų. Jis beviltiškai įstrigo kokioje nors situacijoje ir negali tos problemos išspręsti. Jaučia stiprias negatyvias emocijas, visai nebūtinai jūsų adresu. O mes nuskaitome tas emocijas pasąmoningai ir užsikrečiame svetimu konfliktu. Ir paskui transliuojame jį visai šeimai ar visam kolektyvui. „Sužaidžiame” svetimą pyktį, nuoskaudą, liūdesį, įsiūtį…

Žmogus gali paslapčia linkėti mums blogo ir pavydėti. Pasąmoningai nuteikia mus konfliktui. Šitaip malonus, „geraširdis” svečias gali linkėti širdyje, kad visi šeimoje ar kolektyve susibartų ir susikivirčytų.

Žmogus, šalia kurio pastoviai prasideda konfliktai, gali sunkiai sirgti net pats šito nežinodamas. Arba slėpti ligą. Mes pasąmoningai jaučiame ligos programą, traktuojame ją kaip grėsmę savo gerovei, jaučiame užslėptą įtampą. Tačiau negalime suvokti priežasties. Tokiam svečiui išėjus, įtampa ieško būdų išsilieti ir galiausiai sprogsta konfliktų su artimaisiais pavidalu.

Taip kad priežastis visada yra. Žmogus gali būti visiškai nekaltas dėl to, kas dedasi jam išėjus. Bet jeigu situacija kartojasi vis iš naujo ir iš naujo, jei žmogus pakankamai įkyriai mus lanko, pernelyg domisi mūsų santykiais, gerove, jeigu jo veide – užslėptas pasitenkinimas dėl pasakojimų apie mūsų problemas, reikia labai rimtai susimąstyti, ar reikalingas toks svečias mūsų namuose?

O jei žmogus geras ir artimas, pats laikas pasidomėti jo sveikata. Priežastis gali slypėti būtent joje.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *