Kodėl mūsų nevertina aplinkiniai

Kartais imame ir pajuntame, kad aplinkiniai mūsų visiškai nevertina. Ir ne visada aišku, kaip taip gaunasi, juk esame iš esmės geri ir malonūs žmonės, o mūsų vis tiek nevertina.

Yra trys priežastys, kodėl taip nutinka.

Pirmoji priežastis – mes visi esame skirtingi. Pavyzdžiui, darbovietė. Jums gali rūpėti firmos, kurioje dirbate, rezultatas. O kitiems į jį nusispjauti. Tai reiškia, kad jūsų ir tų žmonių vertybės skirtingos. O jeigu taip, tai ir jus vertinti tiems žmonėms būtų keistokas poelgis. Ir taip gali būti daugybėje kitų sferų. Netgi santykiuose su mylimais žmonėmis.

Pavyzdžiui vyriškis stengiasi būti romantiškas, o moteriai tai nesvarbu. Skirtingi žmonės, skirtingi tikslai. Moteris net nepastebės tos romantikos ir, juo labiau, neįvertins. Pavyzdžių iš pačių įvairiausių gyvenimo sferų labai daug. Tačiau esmė – viena.

Žmonės jūsų nevertina dėl to, kad nepastebi, ką jūs darote. Jiems jūsų veikla nesvarbi.

Dar viena plačiai paplitusi priežastis – jūs nesuteikiate žmonėms galimybės daugiau sužinoti apie jus. Pažįstu nemažai žmonių, kurie bisą laiką tyli, drovisi ką nors pasakyti ar padaryti. O paskui skundžiasi: „manęs niekas nevertina”. O kaip vertinti, jeigu tu nesupažindinai žmonių su savimi. Tikruoju savimi.

Jie gali nė nenutuokti, kad esate įdomus pašnekovas, protingas žmogus ar tiesiog kokios nors srities profesionalas. Jiems jūs esate tiesiog eilinis žmogelis, kuris pastoviai trinasi kažkur aplinkui juos, tokių labai daug. Gaila, bet bendravimas – tai irgi savotiška rinka ir jeigu toje rinkoje žmonės nežino, už ką jus galima būtų vertinti, tai jie šito ir nedarys savaime, be niekur nieko. Dėl to būtina parodyti tai, už ką jus galima vertinti.

Ir paskutinė priežastis – jūs nepateisinate žmonių lūkesčių. Čionai, tiesa, būtina iškart pažymėti, kad tie lūkesčiai anaiptol ne visada būna adekvatūs. Pavyzdžiui, į darbą norėjo priimti žmogų, kuris sutiktų dirbti už pusę atlyginimo, o darbą atlikti už du žmones, o jūs šito nenorite. Iš esmės jūs nepateisinate visiškai neadekvačių darbdavio lūkesčių, dėl to jis jūsų nevertina.

Panašiai vyksta santykiuose su artimais žmonėmis. Visi nori bendrauti su gerais, mielais, darančiais viską, kas tik įmanoma vardan kito žmogaus. Į pasaulį žvelgiama per rožinius akinius. Ir čia vėlgi žmogus gali nevertinti jūsų vien dėl to, kad turi jūsų atžvilgiu neadekvačių lūkesčių. Dėl to geriau kuo anksčiau išsiaiškinti žmogaus lūkesčius, tada galima bus suprasti – verta palikti jį savo bendravimo rate, ar geriau ne.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *