Kodėl kiti gyvena geriau

Turiu idiotišką darbą, blogus santykius, neturiu pinigų. Ne taip, kaip kiti. Ar tokios mintys kada nors kirbėjo jūsų galvoje? Jeigu taip, šis tekstas skirtas jums.

Bejėgiškumo pojūtis ir jausmas, kad gyvenimas pilkas, nuobodus, sunkus gali atsirasti, panaršius socialinius tinklu. Toks įspūdis, kad kiti žmonės turi viską: ir įdomų darbą, ir mylintį,  turtingą sutuoktinį ar gražią žmoną, ir brangų automobilį, ir keliones po palmėmis, ir smagius savaitgalius. Prieš atsirandant socialiniams tinklams, tokias emocijas žmonės išgyveno stebėdami savo kaimynus bei giminaičius.

To priežastis yra mąstymo klaida – mentalinis filtras. Esmė – žmogaus dėmesys sukoncentruojamas tik į neigiamus gyvenimo įvykius. Viskas, kas pozityvu, ignoruojama. Žmogus mato tik savo nesėkmes, silpnybes, klaidas. Tuo pačiu metu jis turi pakankamai savo sėkmių ir teigiamų gyvenimo akimirkų. Jis tikrai turi kažką tokio, ko trūksta kitam žmogui.

Pavyzdžiai

Moteris su pavydu sužino, kad jos draugė su vyru nusipirko bilietus į Balį. Kad atostogos „laimingai” šeimai kainuos pasiimtą kreditą, o po atostogų pusę metų teks „maitintis makaronais” – šito pavydinti moteris nežino ir nenori žinoti.

Vyriškis nori uždirbti tiek pat, kiek jo viršininkas. Be to, svetimas darbas jam atrodo įdomesnis. O štai pas jį – vien nuobodūs įsipareigojimai, viršininko nepasitenkinimas dėl vėlavimo ir „elgetiška” alga. Apie vadovo atsakomybę ir vidinę discipliną pavyduolis negalvoja ir galvoti nenori.

Moteris žiūri į savo naują draugę ir galvoja: kokia ji graži ir talentinga, skirtingai nei aš. Tuo pačiu ji pati dažnai kelia susižavėjimą savo draugėms ir puikiai groja pianinu, ko nesugeba niekas kitas iš jos aplinkos.

Vyriškiui atrodė, kad praleido puikų savaitgalį. Tačiau išgirdus kolegos pasakojimą apie linksmybes vakarėlyje, nuotaika sugedo. Jis nusprendė, kad jo gyvenimas yra nuobodus, o laiką jis leidžia visiškai kvailai.

Nepasitenkinimas savimi, jausmas, kad esu nepajėgus ką nors pasiekti, pavydas – visa tai psichinio filtro pasekmės.

Taip pat labai naudinga periodiškai prisiminti apie tai, ką turime savyje gero ir vertingo, nepriklausomai nuo to, kenčiate nuo psichinio filtro ar ne.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *